Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell erőltetni, hogy...

Miért kell erőltetni, hogy egyek sertéshúst és olyan ételeket, amiket nem szeretek? 17 évesen miért ne dönthetném el, mi ízlik és mi nem?

Figyelt kérdés

Apa nővéréék mamáéknál laknak, így ha mamáékhoz megyek, igazából velük is vagyok. Viszont a kajáláson mindig megy a vita...

Elég válogatós vagyok, pl. csak csirkehúst eszek, a kelt tésztás ételeket nem szeretem, kenyérből csak egy bizonyos fajtát eszek meg. Ezzel amúgy nem lenne gond, mert simán rendelek magamnak, ha éppen nincs náluk olyan, ami nem ízlik, de a nagynéném folyton erőlteti... A melegszendvicset csak úgy szeretem, hogy vaj, sonka és sajt, de ezt nagyon jól tudja. Tegnap is azt csinált vacsorára és direkt kértem, hogy az enyémet ne pakolja tele mindennel, mert úgy nem szeretem, nem fogom megenni (ők tesznek rá savanyú uborkát, mustárt, ketchupot, majonézt). De hogy kóstoljam meg, higgyem el ízleni fog... Az uborkát sosem szerettem, majonézt nem eszek, ketchupot csak sült krumplival.

Olyan 2 körül mentem tegnap és mondtam, hogy nagyon éhes vagyok, mert nem volt időm ebédelni. És mondja, hogy van pörkölt a konyhában, egyek azt. De én nem szeretem és mondtam, hogy akkor rendelek valamit és erre kiakadt, hogy nehogy rendeljek már, a futár lustának fog tartani, meg ilyenek. Istenem, szerintem a futároknak jobb dolga is van, mint azon filózni, éppen miért rendel valaki tőlük.


2017. márc. 11. 20:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Változó.

Van, hogy mama odaadja a pénzt, de nálam is szokott lenni, vagy fizetek kártyával.

Nem kétszemélyes tálakat rendelek, hogy akkora összeg legyen... :D

2017. márc. 11. 21:03
 22/51 anonim ***** válasza:
68%

Én vagyok a pörköltel töltő válaszoló.

Nekem a szüleim igazán átlagon felül élnek, de reggel szinte mindig puliszkát esznek tejjel. Én kimondottan nem szeretem ezt az "ezek különlegességet". Eszem belőle egy picit. Majd később csinálok virslot vagy rántottát.

2017. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
77%
Csak nehogy bekövetkezzen egy globális katasztrófa, ami során az élelem megint értékesebb lesz mindennél. Képzelem mit kezdenél magaddal, kedves kérdező egy ilyen helyzetben. Az a gond, hogy ebben a kényelmes világban egyre több finnyás gyerek születik, akiknek nem jut el az agyukig, hogy az étel kincs és bármikor bekövetkezhet egy olyan korszak amikor egy darabka száraz kenyér többet fog érni 1 kg aranynál. A szar kajákat valóban ne együk meg, de a pörkölt merőben nem a szar kategóriába tartozik. Igaz, mindenkinek más a finom, de a rossz szokásainkon próbáljunk meg valamennyire felülkerekedni. De ami még kiborítóbb, hogy valaki úgy akarja kifejezni, hogy mennyire egyedi, hogy beadja a válogatósb*zit. De ami még kiábrándítóbb, hogy a kérdező 17 ÉVES LÉTÉRE mással csináltatja meg a melegszendvicsét. Ajánlom neked a Pí élete című könyvet (igen ez eredetileg egy könyv, ami valóban megtörtént). Pí vegetáriánus volt, de mégis erőt vett magán és megette a nyers teknőshúst.
2017. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
32%

nem kell foglalkozni vele, hogy mit mondanak, vagy mit eroltetnek, ha nem szereted, nem eszed meg, es kesz.

en is kb igy vagyok , mint te, es utalom, amikor valaki tukmalja ram a marhahust, hogy de az finom / egeszseges/ stb, amikor en szo szerint rosszul vagyok tole ( faj a hasam, fejem, hanyingerem lesz, ha eszem). a masik, mikor porkolt keszul valahol, es szinten le akarjak nyomni a torkomon a diszno / vadhust....nem eszem meg es kesz. mondjuk az en ismeroseim normalisak, es elfogadjak, elvetve akad 1-2 probalkozo mar csak, a tobbseg mar megertette hogy azt eszem, amit en akarok.

a futar meg kb pont letojja, hogy ki mit miert rendel, neki az a jo, ha van meloja.

2017. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 Martin3410 ***** válasza:
18%
Kamu.
2017. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
84%

Hát, fene a jó dolgodat!

Mire végigolvastam, felment a vérnyomásom.

2017. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
86%
Átlag, elkényeztett tinipicsusz vagy. Nem csoda, hogy a normális embernek kb. két perc alatt elb*szod a napját az agymenéseiddel (mondom ezt úgy, hogy pl. sertéshúst én sem eszem, meg még van egy pár dolog, amit nem eszek meg, de eszembe nem jutna ekkora pofával problémázni rajta). Majd, ha felnősz rájössz a dolgokra úgyis. Addig meg úgyis elviselnek.
2017. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
66%

Komolyan mondom, olyan emberek vannak, hogy az agyamat eldobom.


Szerintem is finom a pörkölt. De mivel nem vagyok egy mindent jobban tudó, ocsmány szar ember, ELFOGADOM, hogy van, akinek nem ízlik. Nem hullott ki tőle a hajam, semmiben nem befolyásolta az életemet. Jé, milyen könnyű ez az elfogadás.


Nem tudom, manapság mi a divat, mikor én otthon laktam, Anyukám tudta, mit szeretünk, és azt és úgy főzte. Az ok egyszerű volt: szeretett minket. Tesóm se evett disznót, nem tömték bele. Mikor nagyikhoz, rokonokhoz mentünk, mindig megkérdezték, mit ennénk.


Annyira felháborító, hogy a "nem szeretem" nem lehet indok. Hazudjunk betegségeket, mert az öregeknek mindig igazuk van. Ha te nem szereted a zsírt, csak finnyás vagy. Elég kevés kaja van, amit nem szeretek, kb a rakott krumpli az egyetlen, ami eszembe jut, és mégis, az sem érdekel, ha valaki csak rizseshúst eszik, akkor csinálok neki azt, mert szeretném, hogy jól érezze magát, és nem vagyok egy büdös paraszt.

2017. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
32%

Én a vegetával vagyok így.

A menzás menüt le kellett mondani miatta, ami kollégiumban nem volt buli.

De a majonézzel is ki lehet kergetni a világból.

A családom érthetetlen módon kibékült ezzel, de anyósommal kőkemény csatározás ment miatta.

Pl.: hizni kezdtem terhesen, ezért csökkentettem a zsír és szénhidrát bevitelem. (két egész hétig nála kellett laknunk, mire lakható lett a házam felújítás miatt)

A salátámra majonéz került, a grillcsirkemellre olajat és vegetát tett.

Öt nap után jelentettem ki, hogy leszarom, hotelbe megyek. Vagy kórházba.

2017. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
20%

Mennyi idióta! Sajnállak, kérdező!


"Jesszus, most úgy belédtöltenék 10 kg pörköltet..."


Ha megtömnél egy embert olyan étellel, amit nem szeret, akkor inkább kezeltesd magad!


Nem értitek, hogy a kérdező nem akarja ugráltatni a nagynénjét, meg nem akarja, hogy külön főzzenek neki, csak annyit várna el, hogy ne erőltessék rá, amit nem szeret?

Komolyan normálisnak tartjátok, hogy erőltetik, hogy azt egye, amit utál? Biztos ti se szerettek minden ételt, kíváncsi vagyok, mit szólnátok, ha egy agresszív barom kényszerítene, hogy megegyétek, amit utáltok.

2017. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!