Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleroppanjak a haszonélvezőmbe?

Beleroppanjak a haszonélvezőmbe?

Figyelt kérdés
4 éve vásároltam egy családi házat (én vagyok az egyedüli tulaj)hitelre. Ex-élettársam (60 éves) haszonélvezője és egyben készfizető kezes is. Sajnos 8 hónapja nem vesz részt az ingatlan ügyeiben (állagmegóvás, stb), a rezsi elviszi a hajamat is. El kéne adnom a hatalmas ingatlant, de ő külföldön van, érdektelen. Felülvizsgáltathatom vajon a haszonélvezeti jogát? Sajnos 2 hónapja képtelen vagyok fizetni a jelzálogot, mert megszűnt a munkahelyem. Kérem, tudna valaki felvilágosítást adni a készfizető kezességről ebben az esetben? Nem hülye vagyok, csak tanácstalan és távol állnak tőlem a jogi dolgok... Előre is köszönöm...
2010. máj. 10. 13:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

15.44:már miért kellene beleegyeznie?


Most szakadjon meg a szívem,hogy 50 éves pasinak szülsz gyereket?

Van itt elég példa,hogy le akarják beszélni az ember(lányát)hogy idősebb pasival kezdjen.Szerinted miért?Nem,nem irigységből...

2010. máj. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyébként ha 15 évig együtt éltetek a ház mégis a tiéd,akkor kvázi már egyszer jól kijöttél ebből a kapcsolatból,mondhatjuk a gyerektartás is le van rendezve.

Az,hogy te nem tudsz élni a lehetőséggel,az nem a pasi hibája(egyébként nem csodálom,hogy lelépett,60 éves pasi már nem "babázni" akar)


Még egyszer:add el.Mivel a haszonélvező 60 éves,ráadásul nem és él a haszonélvezeti jogával sokat nem fogsz bukni rajta...atzt azért ne várd,hogy majd a pasi kifizeti a hiteledet meg még le is mond...ha mástól hallod,te is nonszensznek gondolnád.

2010. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ki a tökömet érdekli a 66%-os agymenése???

Oszd máshol az észt, pláne, hogy a joghoz lövésed sincs!!!

A haszonélvező fizeti a rezsit és minden felmerülő hasonló költséget, le is irtam az indklását, ami a haszonélvező definiciójából ered.


Erről ennyit, a választ be se gépeld, mert engem nem érdekel, a kérdező meg már pont látja, mennyit érnek a válaszaid, úgyhogy őt se érdekli, kösz....

2010. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
66-os: neked fingod sincs az egészről, de arcod az van. Te kapsz gyerektartást? Mert ÉN NEM. Egy fillért sem. Ne üsd bele az orrod, ha csak kötekedni akarsz. Azt tedd otthon - bár lehet, azt megunta már a családod, azért próbálkozol másnál :(
2010. máj. 11. 11:16
 15/15 A kérdező kommentje:
07:30: köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. máj. 11. 11:18
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!