Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleroppanjak a haszonélvezőmbe?

Beleroppanjak a haszonélvezőmbe?

Figyelt kérdés
4 éve vásároltam egy családi házat (én vagyok az egyedüli tulaj)hitelre. Ex-élettársam (60 éves) haszonélvezője és egyben készfizető kezes is. Sajnos 8 hónapja nem vesz részt az ingatlan ügyeiben (állagmegóvás, stb), a rezsi elviszi a hajamat is. El kéne adnom a hatalmas ingatlant, de ő külföldön van, érdektelen. Felülvizsgáltathatom vajon a haszonélvezeti jogát? Sajnos 2 hónapja képtelen vagyok fizetni a jelzálogot, mert megszűnt a munkahelyem. Kérem, tudna valaki felvilágosítást adni a készfizető kezességről ebben az esetben? Nem hülye vagyok, csak tanácstalan és távol állnak tőlem a jogi dolgok... Előre is köszönöm...
2010. máj. 10. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
tök mindegy hol van, kezesként ő fog fizetni először...ha nem teszi árvereznek, eladni jó áron csak akkor tudod, ha lemond a haszonélvezeti jogáról
2010. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mellesleg a rezsit a haszonélvező köteles fizetni, hiszen ő élvezi hasznát, viseli terheit az ingatlannak.

Tehát a kifizetett rezsiszámlákat behajthatod rajta.

HA pedig nem fizeted a részleteket, először őt keresik meg és rajta hajtják be a tartozást. Szóval keresd meg, egyeztessetek. Ő se jár jól, ha érdektelen, mert hatalmas összegbe fog ez neki kerülni (rezsi + részletek). Legtisztább lenne, ha lemondana a haszonélvezetről, te eladnád és mindenki jól járna. Esetleg a haszonélvezetért jár neki az eladási árból valamennyi, amennyi összegben megegyeztek, ez a haszonélvezet "ára", közös egegyezésen múlik az összeg.

2010. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
így van, ahogy az első írja. Tök mindegy hol van az ex élettárs, ha nem fizetik a hitelt, őt keresik meg legelőször és a föld alól is előszedik. Ez a jó hír. Viszont, ha nem tud fizetni, árvereznek, ami nem túl biztonságos, mert a ház értékén jóval alul fogják idegeneknek adni.
2010. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, bele kellene egyeznie, hogy eladható az ingatlan- ha nem látja be, akkor úszik az egész ház..Tőle is.Az eladásból meg kaphatna manit.Próbáld ezzel "megfogni"
2010. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Simán eladhatod haszonélvezettel is.

Az,hogy kezes ,de külföldön van,buktad,a házat fogják árverezni...(egyébként se szép dolog a volt pasit lehúzni,ha egyszer már volt olyan hülye,hogy így segített)

2010. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

:ne légy tyúkeszű.A rezsit annak kell fizetni,akinek a nevén van.A haszonélvezőnek nem kötelessége bent lakni az ingatlanba,amin haszonélvezeti joga van.

Feltételezem a kérdező él benne,a pasi csak azért kellett,mert különben nem kapott volna hitelt,esetleg némi pénze is van bent a házba,innen a haszonélvezet.

2010. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ez a 14.17-es nek ment...
2010. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

egyébként a kérdésre:a felelőtlenségbe roppansz bele max.,amit nem kellene másra kenni,akkor sem,ha külföldön van,akkor sem,ha 60 éves...

Ajánld fel neki,hogy megváltod a haszonélvezeti jogát,vagy add el haszonélvezettel...vagy keress egy másik balekot,akit le tudsz húzni és befizeti helyetted a hitelt(bár ehhez elég,ha egyik szobádat kiadod albérletbe)

2010. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A haszonélvezőnek is bele kell egyeznie az eladásba, neki van "magasabb" joga.
2010. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"(egyébként se szép dolog a volt pasit lehúzni,ha egyszer már volt olyan hülye,hogy így segített)"


NOS, kérek mindenkit, ne bíráljon, főleg, hogy nem ismeri a részleteket! Aljas dolog, van elég bajom. Az említett "pasi", szegény, 15 évig normális volt, amíg rá nem kapott a bangkoki örömlányozásra, itthagyva engem és a GYEREKEKET!!! Egy fillér nélkül, se gyerektartás, se semmi...de azt hiszem, ez is bőven elég infó. Egy egyszerű kérdést tettem fel, ne rajtam élje ki magát, akinek ilyen hajlama van. Nem lehúzni akarom a "pasit". Csak jól kijönni az egészből. ENNYI.

2010. máj. 10. 15:49
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!