Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemértem, hol itt a logika?...

Nemértem, hol itt a logika? Most mivan? Mi ez az észjárása? Tilt de mégsem?

Figyelt kérdés

Apámmal ma este nagyon összebalhéztam...

A barátom az utóbbi időben sokszor volt nálunk, gondoltam ezzel teszek jót, hogy így megismerhetik faterék.

Na de ma balhézott apám, hogy én hogy képzelem, hogy minden nap találkozom vele, meg hogy régen ez nem volt szokás, mert a legényt kinézték a faluból.

Ne kérdezzétek hogy hogy jön ide a '80as évek...nemértem...

Szóval tovább folytatta, hogy: nem látja értelmét a mindennapos találkának és hogy itthon nem segítek.

(Megjegyzem, ez nem igaz, mert ha itt van a barátom átveszem muter helyét és sütök helyette stb.

Meg felporszivozok itthon stb.)

És orditott velem, hogy amig vele élek addig az lesz amit ő mondd stb.

Meg hogy hetente csak 3x találkozhatok barátommal...

(Nemértem, jól tanulok tök penge lesz az évvégim, a barátomé is.)

Szóval ha szünidő van találkozhatunk, de iskolaidőben csak hetente 3x.


Megjegyzem nincs itt-ott alvás, a barátommal ma voltunk fél évesek, Ő 20 éves, én 17/L vagyok.

Szeretjük egymást.


Meg apám azzal jön, hogy ha majd kidob barátom, akkor én öngyilkos leszek, mert szerelmes vagyok, és ez nemjó.

És nemszabad kimutatnom az érzéseimet... mert az ciki.

De ha nem mutatom ki, akkor meg a barátommal vitázok mert azt hiszi vele van a bja és nem szeretem:(


De apám azért majd elenged vele több napra is nyaralni kettesben, sőt még tippeket is ad, hogy hová mehetnénk.

Na ezt nemértem... a sok találka zavarja, de az nem ha a lánya a barátjával napokra elmegy kettesben... és kitudja miket csinálnak.


2010. máj. 3. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

A szülők h.ülyék, én mindig ezt szoktam mondani.


De egy dolgot javasolhatok: egy percig se fogadd meg apád tanácsát, és igenis mutasd ki az érzelmeidet! ez egy nagyon fontos dolog!!


Engedd el a füled mellett amikor ilyet mond, az a legegyszerűbb. kitartás!


22F

2010. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

hm... a felháborodásod gyerekes, a probléma viszont jogos.

Abban az esetben jogos, ha valóban segítesz, jól tanulsz stb. és ha nem minden nap találkoztok nálatok. Lehet egyszerűen az idegesíti apukádat, hogy sokat vagytok nálatok.

Én nem is mertem a páromat túl gyakran hazavinni régebb sőt heti 1 alkalom max...

Tudod részben valahol apukádnak is igaza van, csak hogy sosem nyerő dolog a múlttal és a 8o-as évekkel előjönni, meg hogy "bezzeg az ő idejében"...merthogy akkor sem volt kolbászból a kerítés, ahogyan ő azt állítja, csak egyszerűen idővel az ember hajlamos elfelejteni ezeket a dolgokat (én csak pár évvel vagyok idősebb nálad és már másképpen látok dolgokat...).

Mikor ekkora voltam mint Te hasonló problémákkal küzdöttem, állandó veszekedések és cirkuszok közepedte. Egyszer már nagykorú voltam és megkérdezte anyukám, hogy miért találkozunk minden nap? (több mint egy év után:-S) aztán annyi válaszoltam, hogy én szeretem a páromat, és neki is szeretnie kellene...ez után soha többet nem szólt be...szintén jól tanultam, segítettem, a párom orvosi egyetemen van szóval:-O

azóta még teltek az évek és már minden megváltozott...mondjuk ideje is volt...

Sajnos az a baj, amíg otthon élsz és az ők kenyerüket eszed...bla bla...de ez van...

még 1-2 év és vége a sulinak:)

2010. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Hát igen a szülőknek is van egy két érdekes gondolat menete. Engem nagymamám nevelt, ő anyám helyett anyám. A minap azt mondta, "kislányom soha nem hallgatsz rám, de most az egyszer fogadd meg a tanácsom és vegyél kocsit" Kösz mami, miből? Azt mondja, majd belepótol ad nekem 20-30 ezer forintot. Köszönöm az még a kötelezőket sem fedezi. De én vegyek kocsit. Rohanok.

Van egy észjárásuk néha.

2010. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
85%

Szerintem Apud féltékeny.

Látja, hogy valami komoly van a dologban és kezdi érezni, hogy "elveszíthet". Minden erejével azon lesz, hogy ezt megakadályozza. Még ha butaságokat is mond, azért megpróbálja.

2010. máj. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom,mintha a saját történetemet olvastam volna 18 éves koromból!Igaz,nem most volt,de tisztán emlékszem,hogy apu teljesen ugyanígy viselkedett velem.

Az első komolyabb barátomat be sem akarta engedni a házba,ő is azzal a szöveggel jött,hogy mit szólnak a faluban,hogy hozzám járnak már,stb.Meg hogy ide ne jöjjön senki,innen őt senki ne zavarja el,meg hasonló baromságok.Meg hogy ő nem szeretne kerülgetni az ő házában senkit.Üvöltött velem,ha sírtam szerelmi bánatomban,hogy majd biztos öngyilkos leszek.Már gimis voltam,mikor elkezdtem randira járkálni,azon is kiakadt,hogy korai még.Akkor nagyon kikészített.

A mai eszemmel tudom,hogy féltett,és jót akart nekem,azt akarta,hogy ne hamarkodjak el senkit,és ne kössem magam érzelmileg túlzottan senkihez,mert félt,hogy csalódni fogok.Attól is félt,hogy érzelmileg kiégek,megunom a másikat,hogy kihasználnak,hogy elrontom az életem,hogy hibázok,stb.Ma már csak mosolygok ezen,és kicsit melengeti ezek az emlékeke a szívemet.


Tudom,hogy milyen nehéz együtt élni egy öregedő,házsártos emberrel,aki történetesen az apád.Szerintem fogadd meg a tanácsát,és találkozzatok mondjuk hétvégén,péntek,szombat,vasárnap.Aztán majd iskolaidő után átválthattok a sűrűbb találkozásra.Gondolom,anyukádéknak is fárasztó azért,ha idegen van a házban minden áldott nap,hazaérnek a munkából,fáradtak ,ingerültek,valahol ez érthető is.Másrészt félnek,hogy ha esetleg egyszer véget ér ne adj' Isten a kapcsolat,Téged nagyon ki fog készíteni,mert nagyon ragaszkodó vagy.

A másik tanácsát viszont ne fogadd meg,ő férfi,és másként gondolkodik.Igenis,mutasd ki az érzelmeidet,ez fontos!


Egy szó,mint száz, a szülők néha régimódian gondolkodnak,és nem mindenben van igazuk,de van,amit érdemes megfontolni,mert néha igazság is rejtőzik a szavaikban!Féltenek,és van élettapasztalatuk,azért mondják a magukét.Még akkor is,ha sokszor elmaradottan gondolkodnak,a jó szándék vezérli őket.

2010. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Erre egyet tudok csak mondani, és nagyon jegyezd meg: pasiban, akár az apád, kedvesed, akárki: NE KERESS LOGIKÁT!!!
2010. máj. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Majd lenyugszi, hagyd rá, különben is lassan itt a szünet!! Egébként nekem a 80-as években udvaroltak, de nem így van ahogy apud mondja, az én barátom is minden délután ott volt nálunk és nem pattogtak érte a szüleim, örültek, hogy szem előtt vagyunk! Csak mondom!
2010. máj. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

"A barátom az utóbbi időben sokszor volt nálunk, gondoltam ezzel teszek jót, hogy így megismerhetik faterék"

Ha hiszed, ha nem, igenis bosszantó hogy az ember a saját otthonában kerülgetnie kell egy idegen embert. Minden áldott nap. Ezt te most még nem érted, majd amikor úgy hozza az élet majd te is befogod látni...


"Ne kérdezzétek hogy hogy jön ide a '80as évek...nemértem... "

Azért mert ő abban nőtt fel, abban élte a fiatalkorát. Ne várd tőle, hogy ne példálózzon vele, mert te is fogsz példálózni a gyerekednek, nincs olyan szülő aki ne emlegetné fel a régi idők erkölcseit szokásait (szerintem jól teszik).


"mert ha itt van a barátom átveszem muter helyét és sütök helyette stb.

Meg felporszivozok itthon"

Ha amint beteszi a lábad a barátod, te rögtön rohansz porszívózni meg sütni a "muter" (nekem mondjuk anyám van) helyett, akkor úgy őszintén miért van ott a barátod? Hogy nézze hogy amikor ő ott van te mindig takarítasz? Akkor tényeg nincs értelme a mindennapos találkáknak.


"Ő 20 éves, én 17/L vagyok."

17 éves vagy szerintem állati jó fej szüleid vannak ha egyáltalán a heti 3 találkozást megengedik iskolaidőben. Gyerek vagy még, egy kamasz, akit kordában kell tartani, a saját érdekedben. Másnak 17 évesen azt se engedik meg hogy barátja legyen, szóval tedd össze a két mancsod.


"De ha nem mutatom ki, akkor meg a barátommal vitázok mert azt hiszi vele van a bja és nem szeretem:("

Ez azért van mert gyerekek vagytok még és jelenleg ez a legnagyobb problémátok egymással, ez rendben van :)


Én levontam a követkztetést, neked sikerül majd?

2010. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ebből nekem az jön le, hogy nincs baja a barátoddal, se a kapcsolatotokkal, csak azt szeretné, hogy "ne ússz el" a tanulmányaidban.

ezért enged el nyaralni is...mert nem féltékeny, és nem attól fél, hogy mit fogtok csinálni, hanem csak attól, hogy nehogy elhanyagold a sulit.

mert ha minden nap együtt vagytok, akkor nem igazán van időtök tanulni.. (voltam hasonló helyzetben)

szóval szerintem tök korrekt, hogy suliidőben heti 3x, szünetben meg akármikor...és még együtt is nyaralhattok.


és mondok még valamit: ha suliidőben nem fogtok mindennap találkozni, akkor tovább fog égni a láng a kapcsolatotokban.

jobban fogtok örülni a találkozásnak/egymásnak.

2010. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Apukád egyrészt kicsit régimódi gondolkodású, hát ez azt hiszem már nem fog nála megváltozni. Másrészt félti a lányát a csalódástól, pedig az is az élet része, senki nem úszhatja meg, node a gyerekünket mindentől megóvnánk ha tehetnénk. Harmadrészt hozzánk is sűrűn jár a fiam barátnője, nagyon kedves meg beilleszkedik, segít, meg minden, de valahogy akkor is kicsit "idegen" és egy idő után érezhető, hogy sok belőle. Hülyeség, de egy idő után feszélyez, hogy az ember nem finghat egy jót a saját lakásában.
2010. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!