Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nem szabad veressel...

Miert nem szabad veressel buntetni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 00:54
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
79%
A #8 szépen összefoglalta az okait.
2016. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
71%

"Igenis vannak olyan gyerekek akiket a szép szó nem tesz helyre csak a nevelő célzatú seggrecsapás"


A szülő tehet róla, ha a gyerek nem tiszteli, azt ki kell érdemelni, nem elég hozzá csak dugni egyet. Megcsinálni könnyű egy gyereket, nevelni már nem annyira. Példát kell mutatni, s akkor számítani fog a szülő szava.


Persze pofonokkal is el lehet érni a célt, de abból a gyerek nem tanul, csak fél megtenni legközelebb. A verés a gyereknevelés legfelszínesebb módja, amikor a szülő annyira ostoba, hogy nem tud mást kitalálni, és nem is akar más megoldást találni, vagy csak nincs türelme hozzá. Akkor meg minek szült?

2016. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Szimeon ***** válasza:
59%
Azért itt mindenki nagyon okos, de azt el kell ismernie mindenkinek, hogy nagyon különböző jellemű, viselkedésű gyermekek vannak. Van olyan, akinek megalszik a tej a szájában, van amelyik hiperaktív, van amelyik szófogadó, van olyan aki cserfes és van csintalan, rosszalkodásra inkább hajlamos is. Így tehát a nevelésük, tanításuk is eltérő kell, hogy legyen. Nincs egy kaptafára módszer, hiszen nem ékeket faragnak a szülők, hanem embert nevelnek.
2016. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
78%
És a hiperaktív gyerek verésre veszít a hiperaktivitásából?
2016. dec. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 DuplaKV ***** válasza:
81%

Felnőttkorban okozhat problémákat a rendszeres bántalmazás. Eléggé eltérőmódokon jelentkezhet ez. (pl.: kapcsolat kialakítási nehézségek, adott nemtől való félelem, agresszív megnyilvánulások, etc.)

Azonban szerintem egy életben egyszer vagy kétszer előforduló pofon/elfenekelés/kézre csapás/tarkótasli (ha tényleg komoly baromságot csinált) nem árt meg.

2016. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem sem a 18 év alatt egy-két ténylegesen kiérdemelt pofon ártalmas, hanem a rendszeres szíjjal, husánggal való verés, rugdosás, bántalmazás. Igaz ez a lelki terrorra is.
2016. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
24%

"És a hiperaktív gyerek verésre veszít a hiperaktivitásából?"


Régen bazki veszített, csak most van ez a hüleség, hogy "nem tehet róla szegény".

2016. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
58%

Egy lelkileg gyenge személy beleroppan abba, ha bántalmazzák a szülei. Engem egész gyermekkoromban rendszeresen vert az anyám. A mai napig pszichiátrián kezelnek.

Megfogadtam, hogy nekem soha nem lesz gyermekem csak azért, hogy ne tehessem meg senkivel azt, amit az anyám tett velem. Az egyik legnagyobb félelmem az, hogy valamikor olyan emberré fogok majd válni, mint ő.

2021. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!