Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A felnőtt rokonok miért csak...

A felnőtt rokonok miért csak a suliról tudják kérdezni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Most komolyan, oké, fontos a tanulás meg minden, de tetszik vagy sem, nincs mindenki oda a suliért és nem mindenki jár be szívesen, nincs mindenkinek jó bizonyítványa. Nem mindenki örül meg, ha szóba kerül a suli, akár a szülők kérdeznek rá, hogy hányasokat kap a gyerek mostanában, akár valamelyik távolabbi rokon, hogy hogy megy a suli...

Miért nem kérdezik valami kellemesebb témáról? A kedvenc sportjáról, szakkörökről, barátairól, hobbijáról, ha már idősebb akkor párkapcsolatáról?

Látjátok, rengeteg téma van...

Oké-oké kíváncsiak, de létezik olyan tanuló is, akinek görcsbe rándul a gyomra, ha szóba kerül az iskola.


2016. febr. 29. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Mert sajnos itt státusz hogy tanul a gyerek.
2016. febr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Vannak, akik itt megragadnak. 29 éves vagyok, és még most is arról tudnak velem beszélni, x éve hova jártam, mit tanultam.
2016. febr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azért, mert ez egy tök általános kérdés. Nem muszáj pont a jegyekkel vagy a kiálhatatlan tanárral/oszt. társakkal válaszolni. pl:

- sulival mi újság?

- nagyon jó, mert van egy fiú/lány, bla bla...

Vagy

- sulival mi újság?

- bevezettek egy új a szakkört amit imádok, stb.

Érted? Ez olyan ártatlan kérdés amire bárhogy válaszolhatsz. Arról kezdhetsz beszélni amiről akarsz. Általában ezek a rokonok nincsenek tisztában a napi dolgaiddal. Ha párkapcsolatról kérdeznek ami éppen előtte ment tönkre az ciki. Ha hobbiról kérdeznek amit most valamiért nem tudsz csinálni, akkor az rosszul esik. És így tovább. Nyilván vannak azok az emberek is akiknek meg kedvük sem lenne beszélgetni, így marad a sulis kérdés ugyan olyan örökzöldnek, mint az időjárás.

2016. febr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nincs elég fantáziájuk. Meg ugye nem ismernek, nincs más ötletük, hogy miről kérdezzenek. Szerintem jó ötlet, amit a második írt.
2016. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Bocsánat, harmadik, nem második.
2016. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Mert felszínesek.
2016. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Én azt rühelltem, amikor még kommentálták is, pl. a legnehezebb tantárgyamra mondja egy olyan rokon, aki száz éve járt iskola közelében, hogy "nahát, csak hármas? és a szüleid mit szólnak ehhez?" Annyiszor a nyelvemen volt, hogy elkezdem visszakérdezgetni, hogy "és a néni hol dolgozik és mennyit keres? csak x ezret? és a férje mit szól ehhez?" :D
2016. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy 20:24-es példája is mutatja, ez a legáltalánosabb kérdés, amiből ki tud indulni a beszélgetés bármilyen irányba. Az összes többi személyesebb kérdés, amit alapból akkor tehetnek fel, ha ismernek téged annyira, hogy tudják mit szeretsz csinálni. Nem kell ezt így túldramatizálni.
2016. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem jut jobb eszükbe. Ez pont olyan, minthogy a felnőttek egymást meg arról kérdezik, hogy mi van a családdal, meg a munkahellyel. Kész passz.

Nekem 8 éves a fiam, őt is kapásból erről szokták kérdezni, bár szerencsére a rokonok többsége utána képes tovább lépni, és másról is beszélgetni. Nagyszülei (az én szüleim) például meg szokták kérdezni, hogy milyen könyvet olvas mostanság, látott-e valami jó filmet/mesét, mit szokott a barátaival játszani, stb.

De pl. ha beviszem magammal a munkahelyemre, az idősebb kolléganőim ugyanúgy csak azt kérdezik tőle, hogy mit tanult mostanában az iskolában. Én ezt sosem kérdezem a mások gyerekeitől, mert még élénken emlékszem rá, hogy mennyire rühelltem, hogy folyton ezt kérdezgetik :D

2016. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Nyugi, ha kijárod az iskolát, akkor ezek a tulkok majd a munkáról fognak kérdezgetni, mert más témájuk nincs, csak hogy tanulsz-e dolgozol-e.Baromi fárasztó!Én az ilyeneket nagy ívben elkerülöm, vagy visszakérdezek, hogy újabb téma nincs? Mert ezt már kitárgyaltuk.
2016. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!