Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nem szabad veressel...

Miert nem szabad veressel buntetni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 00:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
68%

"Íme a liberális nevelés egyik mintapéldánya "


Nem, ez pont az utott-vert gyerek mintapeldanya, lelkileg elferdult.

2016. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%

1-1 nevelő célzatú pofont szerintem mindenki megérdemel az életben, viszont az ész nélküli verés csak további erőszakot szül.


Egyik haverom tipikus példája ennek. Apja kiskorában szíjjal verte, szinte rettegtek tőle. Aztán mikor 20-on évesen rájött hogy ő az erősebb akkor ugyanazzal a szíjjal úgy elverte az apját hogy fél napig feküdt az udvaron.

2016. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
86%
Mert megtanítod a gyereket hazudni, azon kívül, amit már leírtak előttem. Az én tapasztalatom szerint, akit rendszeresen fenyítenek veréssel, nagyon gyorsan megtanul hazudni, hogy megfeleljen és elkerülje a verést. Gyakran felnőttkorukban is megmarad a hazudozás. Több ilyet ismerek.
2016. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
95%

Azért van átmenet a verés, és a soha-rá-nem-szólás között.

Én bizony kaptam néha egy-egy pofont, kb 3-szor gyerekkorom során. Akkor se erőset, hogy fájjon, bőven elég volt az, hogy ledöbbentem tőle (volt hogy egy fél pohár vizet kaptam az arcomba, mikor hisztiztem, az is hatásos volt)... nem is büntetés volt igazából, hanem észhez tértem tőle, lehiggadtam, abbahagytam a hisztizést, és képes voltam odafigyelni anyámra, aki elmondta, hogy miért is viselkedek épp rosszul, és mi a helyzet.

Az se jó, ha valaki abszolút nem neveli a kölkét, csak hagyja nőni, mint a gazt, de most halál komolyan kérdés az, hogy miért nem jó VERNI? Ki az, aki képes ütni-vágni bármilyen érző élőlényt, de főleg a saját vérrokonát, főleg a saját gyermekét, akit állítólag szeret?? Milyen lelkivilág kell ahhoz?

2016. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
90%
Azért nehéz kitörni ebből az ördögi körből, mert azoknál a felnőtteknél, akiket anno vertek, egyszerre működik a Stockholm szindróma utóhatása és a múlt megszépítése, így sokuk azt fogja mondani, hogy anno megérdemelte, amit kapott, és ettől lett tisztességes ember. Közben meg lelkileg erősen sérültek, és jó eséllyel maguk is bántalmazni fogják a gyerekeiket.
2016. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
90%

23:

Engem például beírásért, rossz jegyért vertek, így aztán ahogy mondod, elkezdtem hazudni, titkolózni. Ja, és ami a beírasokat illeti, nekem egy eléggé idióta tanítónőm volt 1. és 2. osztályban, és mindig igazságtalannak éreztem a beírasokat, legtöbb esetben nem is értettem pontosan miérz is kapom, szüleimnek viszont az volt az elve, hogy mindig a tanárnak van igaza, akkor is, ha nem, így ha beírást kaptam, megvertek. Később mint megtudtam, ők is idiótanak tartották a tanítónőt, csak előttem nem ezt mondták...

2016. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
87%

Nalunk is az volt az elv hogy a tanarnak van igaza, csinaltam is par csibeszseget, de soha nem vertek meg erte. Apam szepen leultett az asztalhoz, es higgadtan elmagyarazta hogy miert nem jo az amit csinalok.


Voltak barataim akiket utottek, ok elkallodtak, csavarogtak, hazudoztak, cigiztek, nem tanultak.


En meg egyetemet vegeztem es eleg sikeres vagyok az eletben... Marhara nem hianyzott a pofon.


En ugyanis TISZTELTEM az apamat gyerekkent, nem pedig FELTEM tole. Azert tiszteltem mert hiteles ember volt, higgadt, korrekt. Igyekeztem neki megfelelni meg akkor is ha nalam is volt kamaszkori lazadozas.


En is igy nevelem a gyerekem, soha nem utnem meg.

2016. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
79%
Nevelni... de én már csak azért sem ütném meg soha mert nem "méltó" ellenfél.... 5-6-7 évesen nem bir kivédeni olyan ütést ha csak egy pofon is amit egy huszon-harminc eves adhat. És azt sem akarom hogy féljen tőlem.
2016. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
19%

20-ra:

"Az már nagyon-nagyon sok szár éve tudományosan igazolt, hogy a fizikai bántalmazás ........... nem az elkövetett"bűncselekmény" megismételését akadályozza meg, hanem a büntetés elkerülésére alakít ki kerülő utakat."


Úgy látszik, én UFO vagyok, rám nem igaz ez a "sok száz éve" (mondjuk Árpád-házi királyaink korában?) "tudományosan igazolt" állítás.

(Egyébként ki, mit tekint igazolásnak? A társadalomtudományokban a bizonyítás rendkívül ingoványos dolog, mert ezernyi más tényező is okozhatja a bizonyítékként kezelt hatást. Más kutató, más kultúrában, más prekoncepcióval sokszor homlokegyenest ellenkező eredményre jut.)


Szóval igen: engem vertek!

És csöppet sem próbáltam később elkerülő utakat keresni a büntetés elkerülésére, hanem inkább nem mertem olyat megtenni, amiért előre sejthető volt, hogy égiháború lesz belőle, ha kiderül. Ha pedig véletlenül csináltam ilyesmit (pl. összetörtem valamit, vagy elfelejtettem elvinni, elintézni valamit), akkor amint lehetett, bevallottam, mert az őszinte megbánást viszont méltányolták a szüleim.

Mikor olyat hallottam iskolában, hogy valaki az ellenőrzőjében átjavította a jegyeit, én elszörnyedtem, hogy nem fél a szülei haragjától, ha kiderül?


És nem, nem kallódtam el, nem lettem hazudós. Sőt, kifejezetten kerülöm az ügyeskedést. A tiszta, egyenes beszédet szeretem és sokáig kifejezetten naiv voltam: aki, amit mondott, azt készpénznek vettem, eszembe sem jutott, hogy valakinek hátsó szándékai lehetnek.


A hab a tortán, hogy a szüleimet is szeretem, jó a kapcsolatom velük. Ami nem azt jelenti, hogy ne ragaszkodnék velük szemben is a saját elképzeléseimhez (kifejezetten makacs, erős akaratú ember vagyok), hajlandó vagyok velük is, mással is, akár az egész világgal szembe menni, ha azt tartom helyesnek.


Mint ennél a kérdésnél is a válaszolók többségével. ;-)

2016. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a pofon akkor "hatásos", ha amúgy ismered a szülődet, nem félsz tőle. Az anyukám igazságos volt mindig, közepesen szigorú, egyszer kaptam pofont. Azért nem volt lelki törés, mert ismertem őt, tudtam, hogy ha ő a pofonban látta a megoldást, nagyon hülye voltam.
2016. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!