Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nem szabad veressel...

Miert nem szabad veressel buntetni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 00:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
58%

10-es! A 6-os,7-es NEM hazudik! Azért van annyi kezelhetetlen gyerek/tini, mert csak "imádkozott" neki a szülő! Generációk nőttek fel úgy, hogy a szülő és a tanár alkalmanként adott neki egy pofont, vagy fenékverést. Mégsem lettek lelki betegek, vagy agresszívek.

Csak ma a gyereknek jogai vannak, kötelessége csak a szülőnek.

2016. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
53%

De igen, hazudik.


Engem sem utottek meg soha, en sem utom meg soha a gyerekem, es a rokonsag is ertelmes emberekbol all akik nem utik a gyereket.


Nekem ne hazudozzatok errol, oke?


Pont az elozo generaciokban van egy csomo frusztralt, lelkibeteg, alkoholista, irigy, boldogtalan ember, akiknek szerinted jot tett hogy utottek oket.

2016. dec. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
86%

De, hazudik. Rosszat csinál -tudatosan, vagy véletlenül - megverik, ezután nagyon ritkán "megjavul", nagyon gyakran hazudni fog. Az agresszív szülő mindenképp ütni fog, mindegy, hogy a gyerek tesz e valami olyat, amivel "kierdemli ". Pláne, hogy nem sok olyan bűn van, amiért el tudom képzelni, hogy en megutnem a gyerekemet. ..

A rokonsagban van agresszív apuka. A gyereke otthon, mint a kisangyal, otthonos kívül viszont Lucifer külön órára jarhatana hozzá. .. Kis terrorista 10 évesen, az osztály réme, üti a gyerekeket, visszabeszel a tanárnak. .. Ha apuci a közelben van, rá se lehet ismerni.

Nevelni kell, ne ütni.

2016. dec. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
86%

Csak hogy a pofozkodok is tisztaban legyenek vele, Magyarorszagon TILOS a testi fenyites minden formaja.


"A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásáról szóló 1997. évi XXXI. törvény 2004-es módosítása tartalmazza az Európa Tanács ajánlásával összhangban megfogalmazott jogszabályt:


„A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez. A gyermek nem vethető alá kínzásnak, testi fenyítésnek és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek, illetve bánásmódnak. (1997. évi XXXI. Törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról, 6. § (5) bek.)"

2016. dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ha a nagyon súlyos dolgokért adunk egy fülest az lehet nevelő hatású, azonban ahogy eddig írták csak kárt okoz.
2016. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
96%

Én azért éles határvonalat húznék ott, hogy valaki ész nélkül üti-veri a gyereket minden apróságért, rendszeresen, vagy ha a megfelelő időben és helyzetben elröppen egy nevelési célzatú pofon, egy életben kétszer.


A fegyelmezésről annyit, hogy apám még a kezét se emelte meg soha, de mégis úgy féltem tőle, mint a tűztől, volt otthon csend-rend-fegyelem, ha felállt a fotelből. Még csak ordítania se kellett.

2016. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Szimeon ***** válasza:
9%
16-os. Miért, mit csinált apukád? Valami lelki terrort alkalmazott? Mert ha semmi félelmetest sem tett, akkor miért tartottál tőle?
2016. dec. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
90%
Vegyük az én példámat. Én állandóan kaptam kiskoromban mindenért, fakanàllal, kézzel, övvel stb. az is közrejátszott sokszor hogy hangoskodtam, de volt olyan is hogy anyukám azért vert meg mert éjszakás volt és aludni szeretett volna én meg kimertem nyitni a hűtőt. Ezek 4-6 éves koromban történtek, és amikor elmeséltem a barátnőimmek hogy milyen dolgokért vertek meg kicsit furán néztek. Anyukàm elegge idegbeteg is volt szoval mindenert kiakadt ok nelkuL. Azota nem lettem megverve , de mai napig ha anyum alszik suttogva beszelek. Es nem merek onmagam lenni a szobamban egy bnommel v akarkivel mert felek h meghalljak, vagy olyan dolgokert aggodok h lecsesznek amiken nem kellene. Illetve nagyon nem szeretem ha vki felemeli a hangjat vagy veri a masikat, de minden formaban pl harcmuveszeteknel is, elsirom magam az ilyenektol. Ha valaki mutatni akar egy fogast mert harcmuveszetre jar elsirom magam mert felek hogy bantanak . Akkor nekem ez termeszetes volt hogy ha rossz vagyok megvernek. De mara mar belatom hogy nem voltam azzal rossz hogy enni akartam pl. Stb. 16/L
2016. dec. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
43%

Íme a liberális nevelés egyik mintapéldánya http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


De neem, nem szabad rácsapni a gyerek kezére ha rosszat csinál, mert sérül a kis lelke. Aztán mikor már tini lesz próbáld meg nevelni. Igenis vannak olyan gyerekek akiket a szép szó nem tesz helyre csak a nevelő célzatú seggrecsapás. De ez még mindig nem jelenti azt hogy agyba főbe vered a gyereked.

2016. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
28%
Az már nagyon-nagyon sok szár éve tudományosan igazolt, hogy a fizikai bántalmazás nem az elkövetett "bűnhöz" kapcsolódik az emberi lélekben, hanem a bántalmazó személyéhez. Azaz nem az elkövetett"bűncselekmény" megismételését akadályozza meg, hanem a büntetés elkerülésére alakít ki kerülő utakat. Ez tehát nem a pavlovi feltételes reflex alapján működik. Persze az u.n. makarenkói pofon, ami a büntető személy adott pillanatban átélt indulatát ill. tehetetlenségét tükrözi, egyértelműen nem elítélhető, mert sokak által átélt emberi megnyilvánulás, amit már elkövetése után megbán a szülő. Másrészt ezek a ritka fizikai bántalmazások véleményem szerint azért sem elítélendők, mert biológiai szempontból nagyon ősi törvényerűséget érvényesítenek (amit a bántalmazást átélő személy is megért): az erősebbnek kell "igazat" adni ahhoz, hogy a teljes megsemmisülést elkerüljük.
2016. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!