Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álomvilágban élek?

Álomvilágban élek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a barátommal, jelenleg vele képzelem és tervezem a jövőmet, albérletben élünk. Nem keresünk túl sokat, de azért kijövünk a pénzből. A párom külföldre tervez menni dolgozni. Később saját lakást tervezünk venni (hitel is szóba jött.) A szüleim szerint viszont álomvilágban élek ez nem ilyen egyszerű ahogy én elképzelem és soha nem fogunk tudni kitörni ebből az "albérletesdiből". Gyereken is majd egy 10-15 év múlva gondolkodjunk. Tényleg ilyen rossz a helyzet? 19/L

2016. dec. 18. 23:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
előbb gyűjtsd a pénzt! Gyerek ráér 10 év múlva is. Addig lehet lakásra gyűjteni.
2016. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Első szabály, hogy a terveidről sose beszélj senkinek, mert millió olyan embert találsz, aki elmondja, miért nem fog sikerülni, de egy olyat se, aki tanácsokat ad, hogy érd el, amit el akarsz.


Ha a párod jól keres külföldön és sokat takarékoskodik, akkor össze lehet szedni egy itteni lakás árát, pláne ha te is dolgozol (akár kint, akár itt). Mik a terveid? Vele mész te is, vagy egyetemre mész?


Gyereket pár év együttélés után lenne ajánlott, amikor már neked is van pár évnyi munkaviszonyod.

2016. dec. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
65%

Alom világban élsz de szerintem azert elsősorban mert idézőjeles partok beszelsz


Mi 18 evesen talalkoztunk, 20 evesen levelező mellett hosszektoztunk., tudtuk hogy egyutt akarunk élni es most 30 evesen saját házunk van es 4 eves illetve 8 honapos lanyaink is...

Külföld nelkul ... Tanulás es munka

2016. dec. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

nézd nem baj ha szerelmes vagy, az sem baj ha vele képzeled el a jövődet, lehet azt is csinálni hogy kint teszel le diplomát vagy tanulsz szkamát, a lányeg viszont hogy csak a szerelem nevében ne ennyiből álljon az életed. Igenis tanulj/fejlődj tovább amíg van fiatal agyad hozzá mert ez a dolgozom és szerelem oszt család és jól van így 19 évesen(úgy hogy valszeg ez az első kapcsolat) elég gyér jövőkép, mondom ezt úgy hogy 4 szakmám van de mivel nincs felső végzettségem igazán jól kereső állásom nincs és idősebbként tanulni is nehezebb.

Mielőtt kimész az ottani nyelvet vagy angolt sajátítsd el(nem iskolai szinten hanem rendesen)és igenis valamit végezz el, mert ha teszem azt véget ér a kapcsolat akkor azért vered a fejed a falba, vagy ott leszek pár gyerekeddel a nyakadon nuku végzettséggel és pl. férjed elveszti az állását akkor azért vered a fejed a falba...mindig építs ki magadnak egy b tervet, ne csak a szerelem hajtson.

2016. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, nekem tetszik 19 évesen ilyen normálisan gondolkodsz pároddal együtt. Külföld bejöhet....ha ketten mentek akkor lesztek egymás támaszai. Nekem azért nem jött be kétszer mert nem volt kint senkim vágytam haza. Ki is csináltak hamar. Most 1 év alatt 2en össze szedtek 1milliót simán de 1,5 se kizárt ha egyikötök szakmában dolgozik.

Azért negativ is leszel a 19 éves korban meglévö kapcsolatok töredéke tart 5évig és annak a fele tovább. Na de lehet te vagy a kivétel aki korán megtalálta élete párját...

2016. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket zöld ki 10 évet. Ha jól megy a tanulás tanuljatok. Mind a ketten.ez nagyon fontos.ugyanis ha az egyik tanul a másik közben dolgozik ,hamar tönkremegy a kapcsolat,de legkésőbb akkor ,mikor véget a sulival és rájön hogy már nem rád vágyik hanem egy hasonló végzetségüre. Ha kimentek és dolgoztok rendesen mind a ketten,évi 3 millió simán megtakarítható. Azt nálunk előtakarékossági számlán még kamatoztathatod és még az állam is támogat. Akarat ,kitartás és szorgalom kérdése az egész. Kitartást nektek.
2016. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!