Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álomvilágban élek?

Álomvilágban élek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a barátommal, jelenleg vele képzelem és tervezem a jövőmet, albérletben élünk. Nem keresünk túl sokat, de azért kijövünk a pénzből. A párom külföldre tervez menni dolgozni. Később saját lakást tervezünk venni (hitel is szóba jött.) A szüleim szerint viszont álomvilágban élek ez nem ilyen egyszerű ahogy én elképzelem és soha nem fogunk tudni kitörni ebből az "albérletesdiből". Gyereken is majd egy 10-15 év múlva gondolkodjunk. Tényleg ilyen rossz a helyzet? 19/L

2016. dec. 18. 23:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Nem ilyen rossz a helyzet :)

A saját szabályaid és tapasztalásaid vezessenek, ne az -érezhetően meggyötört- szüleid életvezetése.


De, ki fogtok törni az albérletesdiből, millióknak sikerült. Csak rajtatok áll, hogy megcsináljátok, senki máson.

2016. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
18%

Szerinted aki feltesz egy ilyen kerdest az okos?


Miert nem birod magad kiszamolni hogy a jelenlegi beveteleitek es kiadasaitok mellett hany havi sporolas kell egy sajat ingatlanra?


Nem olyan nehez az: ha megsporoltok havonta 50e forintot, akkor egy 10 millios lakas arat 200 honap alatt sporoljatok ossze, azaz ~17 ev alatt.


Egyszeru. Persze lehet jatszogatni a hitellel, azaz mikor lesz meg a minimalis onero a hitelhez, es aztan mennyit tudtok a torlesztesbe berakni, de ezek annyira egyszeru szamitasok hogy mindenkinek el kellene tudni vegezni aki jart iskolaba.


Irjak erre is egy peldat? Legyen a lakas 10 millio, az elvart onero 60%, akkor 6 millio kell hozza, 6 millat havi 50e forintjaval pont 10 ev alatt sporoltok ossze...


Szamolj egy kicsit (te ismered a valodi anyagi helyzeted) es mondd el mire jutottal.

2016. dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Nem állítottam, hogy okos vagyok:) de amíg én tisztelettel fordultam feléd, neked ez nem sikerül irányomba. Matek ide vagy oda más válaszoló megértette a kérdés lényegét, de azért kedves tőled, hogy figyelmet és időt szántál, hogy válaszolj:) és mivel bizonyára valami nagyon magas beosztásban dolgozol gratulálok neked az elért eredményekhez, meg a szüleidnek is, hogy ilyen átlagot magasan meghaladó értelmi képességekkel rendelkező embert hoztak össze:)
2016. dec. 19. 12:06
 24/36 anonim ***** válasza:
8%

szoval akkor nem megy a matek.


Nem veletlenul mondjak neked anyadek hogy alomvilagban elsz.

2016. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
87%

Roppant okos vagy kedves 22-es válaszoló végül is csak egy igen fontos dolgot,a pénz inflálódását hagytad figyelmen kívül.


Nem élsz álomvilágban kérdező,vannak terveid és ez jó!

Nem egyszerű manapság,főleg Magyarországon de megvalósítható.

Nem egy leányálom a hitel de az sem,hogy milliókat dobsz ki az ablakon pl 20 év albifizetés alatt.

Persze azért még ráértek ezen agyalni én is azt mondom.

2016. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
28%

Ha meg az inflaciot is behoztam volna a kepletbe, akkor aztan teljesen osszezavarodott volna szegeny. Egyebkent sincs akkora jelentosege, mert a jelenerteken valo szamitas is jo kozelitest ad.


Ha ezt nem tudja kiszamolni, akkor hogyan tervezi meg a jovojet? Hogyan hoz hosszutavu donteseket?

2016. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
61%
Úgy,hogy egy erre szakosodott személy szépen elmond neki mindent. Hitelt nem szoktak csak úgy hasraütésszerűen felvenni.
2016. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
17%

ja persze, es abbol egy arva szot sem fog megerteni.


Tenyleg akkora elvaras hogy szamoljon mar egy kicsit?

2016. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Ha mindent ilyen egyszerűen kilehetne számolni nem tettem volna fel a kérdést:) De egyébként érdekes mennyire hülyének nézel, kezd szórakoztatni:)
2016. dec. 19. 13:11
 30/36 anonim ***** válasza:
31%
eloszor probald meg egyszeruen. Mennyi a havi megtakaritasotok? Ámit biztosan felretesztek?
2016. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!