Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álomvilágban élek?

Álomvilágban élek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a barátommal, jelenleg vele képzelem és tervezem a jövőmet, albérletben élünk. Nem keresünk túl sokat, de azért kijövünk a pénzből. A párom külföldre tervez menni dolgozni. Később saját lakást tervezünk venni (hitel is szóba jött.) A szüleim szerint viszont álomvilágban élek ez nem ilyen egyszerű ahogy én elképzelem és soha nem fogunk tudni kitörni ebből az "albérletesdiből". Gyereken is majd egy 10-15 év múlva gondolkodjunk. Tényleg ilyen rossz a helyzet? 19/L

2016. dec. 18. 23:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Valóban nehéz lesz. Először gyűjteni kéne. Gyerek egy albérlet és hitel az nagyon rossz ötlet sajnos.
2016. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
27%
Még fiatal vagy!! Ne akard már most eltervezni az életed,még sokminden lehet,új szerelem,pasi is. Élvezzd az életed,légy boldog ne ilyenekkel foglalkozz még! Egyszer élünk!
2016. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%

Én is mindig elképzelem a jövőm aztán minden szarabbul alakul. :D

Egyébként jó ha vannak céljaitok, ne hagyd hogy elvegyék, az életed te is tudod kovácsolni,erősnek kell lenni hozzá.

2016. dec. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
De ha nem tervezek csak "carpe diem" akkor mi motiváljon?:D mióta nem egyik napról a másikra élek és van elképzelésem sokkal jobban érzem magam.
2016. dec. 18. 23:55
 5/36 A kérdező kommentje:
Ezt a 2.nak írtam:D az utolsóval mélyen együttérzek, tinikoromra volt ez jellemzô, de persze akkor még nem létfontosságú dolgok. :D Aztán ha valami nem az elképzeléseim szerint alakult egy világ omlott bennem össze :DDd
2016. dec. 18. 23:57
 6/36 anonim ***** válasza:
18%

Az motiváljon,hogy légy önmagad,valósitsd meg az álmaid,amire vágysz,mert 19 éves vagy! Fiatal! Ne már most verd hitelbe magad az első fiúval,akivel 10 év múlva már úgyse lesztek együtt,neveled majd a gyereket,meg fizeted a hitelt egyedül,ha meg együtt is lesztek boldogtalan leszel,mert nem valósitottad meg önmagad, gondolkozz kicsit csak azt mondtam,tudom a szerelem vak,de akkor is,tudod,hol lesz ez pasi 10 év múlva?? Tudod mi lesz holnapután?? Dehogy,nekem mindegy csak tanács,jót akarok,nézz körül a környezetedbe,biztos tele van boldog emberekkel,akik hitelt fizetnek,gyereket nevelnek,együtt vannak 15-20 éve,és rohadt boldogok,tuti van ilyen ismerösöd. Ezt akarod? Nekem mindegy Te életed,mindenki úgy b@ssza el ahogy akarja,semmi közöm hozzá,de élettapasztalatod 0!

2-es voltam. Sok sikert!

2016. dec. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
De mivan ha én pont a családra vágyom és túl vagyok a fenenagy önmegvalósításon?:))) mindenesetre köszönöm a válaszod, átgondolom!
2016. dec. 19. 00:24
 8/36 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy szülőnek motiválnia kell a gyerekét és biztatni. Olyan 15 éves lehettem amikor mondtam hogy nekem saját lakásom lesz 25 évesen hitel nélkül, minimum 3 nyelven beszélek a magyaron kívül és olyan autó amire vágyom. Meglett 23 éves koromra. A szüleim nem mondták hogy lehetetlen, de láttam hogy azt hiszik álmodozom. Támogattak. Sose mondták ki hogy nem olyan egyszerű, mindig támogattak de nem akarták hogy elbízzam magam. Nem mindegy hogy a szüleid hogyan mondták ezt. Nem akarják hogy csalódj vagy nem bíznak benned. Az előbbivel semmi gond nincs! Hajrá, kitartás és csak előre!!
2016. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
31%

Ismét 2.

Nem tudom 19 éves korodra,sikerült e megvalósítani magad,ezt Te tudod! Csak azt mondtam,nézz körül a környezetedbe,mennyi boldog embert látsz,akik megvalósították önmagukat,és boldogok! Mindenki hitelt nyög,gyereket nevel,és hazug kapcsolatba élnek,ez jellemző ma 90%-ba. És Neked is vannak ilyen ismeröseid ez tuti,mert 90%! Mindegy is nem folytatom,de figyelj,tanulj mások hibáiból,és igen gondold át,jól teszed.

2016. dec. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%

Szuleidnek fogalmuk sincs arrol, hogy kulfoldon dolgozva te es a parod par even belul elegendo megtakaritassal randelkeztek majd, hogy minimalis hitellel vagy teljesen hitel nelkul kitorjetek az alberletesdibol :) Mondjuk, ne angliaba menjetek mosogatni, hanem a vegzettsegeteknek megfelelo munkat keressetek.

Gyereken meg majd akkor gondolkodjatok, amikor mar ugy erzitek, hogy mindketten keszen alltok ra. Ha ket ev mulva, akkor ket ev mulva, ha 15 ev mulva, akkor 15 ev mulva, de ne csak egyikotok dondtse el a dolgot, es ne a szuleitek.

En lebeszelnelek arrol, hogy "a parom kulfoldre tervez menni" es te otthon maradsz, mert a tavkapcsolat hosszutavon nem mukodik. Menj vele kulfoldre, lakjatok egyutt, deruljon ki, hogy egymas mellett eltek majd, vagy egyutt eltek majd, vagy elvalnak utjaitok.

Sok sikert - bizz magadban, es ha "alomvilag" amit tervezel, akkor en azt kivanom, hogy valjon valora minden almod!

2016. dec. 19. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!