Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álomvilágban élek?

Álomvilágban élek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a barátommal, jelenleg vele képzelem és tervezem a jövőmet, albérletben élünk. Nem keresünk túl sokat, de azért kijövünk a pénzből. A párom külföldre tervez menni dolgozni. Később saját lakást tervezünk venni (hitel is szóba jött.) A szüleim szerint viszont álomvilágban élek ez nem ilyen egyszerű ahogy én elképzelem és soha nem fogunk tudni kitörni ebből az "albérletesdiből". Gyereken is majd egy 10-15 év múlva gondolkodjunk. Tényleg ilyen rossz a helyzet? 19/L

2016. dec. 18. 23:37
1 2 3 4
 11/36 anonim válasza:
90%

Akiknek sikerült, azok is így gondolkodtak először. Szoval az esélyetek megvan és szerintem reális az elképzelés. Sajnos igenis egy ilyen elképzelés csak szinte külföldi munkával valosithato meg.

Lehet szüleid nem örülnek ha távol leszel tőlük, inkább szerintem ez áll a háttérbe hgy nem támogatják az ötletet

2016. dec. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
82%
Párkapcsolatra is reagálnék. A tapasztalatom az hgy a jol müködö párlapcsolatok jelentős részében a párok fiatal korukban találják meg a későbbi férjüket, szoval szerintem nem kellene ezt a kapcsolatot itt alábecsülni.
2016. dec. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%
Párod külföldre megy akkor akár te is mehetsz vele .ott összekapjátok magatokat és tudtok venni szép lakást ,de ha itt maradtok akkor a szüleid mondata válik valora az biztos .
2016. dec. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
12%
Ez csak ebben az országban jellemző, hogy saját lakás, külföldön egyáltalán nem divat. Albérlet jobb, menőbb. Ráérsz lakást venni 60 éves korodra, mikor már nem tudsz úgy menni. Addig meg mit csinálsz, ha kapsz egy jó ajánlatot, munkát a világ másik végén? Adhatod el a lakást, és a hitel miatt meg nem is szabadulsz, lakást venni nagy hülyeség még mielőtt karriert csináltál volna.
2016. dec. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
31%

Tehat nem tanulsz mar, hanem dolgozol, gondolom valami keves kis penzert. A "parod" tervez valamit, de meg nem lepett, gondolom o is keves penzert dolgozik, valami nagyon alacsony vegzettseggel, ha egyaltalan.


A szuleidnek sajna igaza van, lehet nekik jobban megy a matek mint nektek.


Baromi egyszeru kiszamolni hogy mikorra lesz sajat lakasotok, altalanos iskolas matek.

2016. dec. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
78%

6:

Pontosan ugyanolyan sötét vagy, mint azok a begyöpösödött konzik, akik azt akarják megmondani, hogy a nők dolga a szülés. Ugyanúgy meg akarod mondani másoknak, hogy hogyan éljenek, csak más előjellel.

2016. dec. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ilyenkor mindenki alomvilagban el egy picit, meg most kezdodik az igazi felnott eleted, felnott konfliktusokkal, a 16 eves tinikorbol idaig importalt kapcsolatarol meg mindenki azt hiszi szinten, hogy ez egy olyan hiperszuper kapcsolat, ahol 10 eves tavlatokba lehet gondolkodni hazzal, kutyaval es kisbabaval. En is igy gondoltam. Aztan meg csak 22 eves vagyok, de mar most semmi kozom a 19 eveskori szemelyisegemhez, terveimhez. A pasihoz meg plane. Pedig nekunk is hasonlo terveink voltak, es mi is evek ota egyutt voltunk.

Persze, nem mindenkivel tortenik ez, de most jonnek a legrizikosabb evek a legtobb valtozassal.

2016. dec. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát valóban nem egyszerű, de ha már albérletben éltek, akkor ezt nyilván te is tudod.

De egy gyerekhez nem elég az, hogy "kijövünk a pénzünkből", hanem mindig kell legyen tartalék, stb.

16 éves voltál, mikor összejöttetek, szinte gyerek. Szerintem ez a 16-25 év közötti korszak az, amikor az ember a legtöbbet változik, a legtöbb hatás éri. Bármi lehet még.

2016. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a pozitívak feltöltöttek, a negatívak elgondolkodtatak:) Nem hiszem, hogy örökre együtt leszünk, ott van a "jelenleg" a kérdésemben, tehát képlékeny a dolog, persze ha időközben szakítunk a terveim maradnak, csak egyedül. A kérdésem nem az volt, hogy naív kis hülye vagyok e aki az első pasira gyereket akar ráeröltetni hanem, hogy itthon lehetséges e a saját ingatlan vásárlás ilyen feltételekkel :DDD
2016. dec. 19. 11:29
 20/36 A kérdező kommentje:

15ösnek szeretnék reagálni: mivel most fejeztük be nemrég az iskolát az idézőjeles párom a szakmájában dolgozik azért, hogy több tapasztalattal jó állást találjon kint.

De nem értem egyébként miért vagy ilyen lenéző (ezt vettem ki a szavaidból ha tévedek akkor elnézést) ha valaki nem diplomás ember akkor már egy buta senkiházi melós?

2016. dec. 19. 11:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!