Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek kell csak a nőnek...

Minek kell csak a nőnek "háziasnak" lenni?

Figyelt kérdés

Valószínű, hogy én nem fogok soha párkapcsolatban élni, mert én nem fogok önkéntes szolgának beállni.

A pasik ragaszkodnak a női és férfiszerepekhez, ami persze csak nekik ideális, mert a nők a munkahelyükön is dolgoznak.


Persze a női munka az minden napi: mosás, mosogatás, főzés, takarítás, bevásárlás, gyerekkel foglalkozni (ha van). Ez azért elég sok, mert nem havonta egyszer kell elvégezni.


Ezzel szemben a hapsik saját maguknak munka:villanykörte-kicserélés (fél évente, kész röhej, sztem ez inkább női munka), fűnyírás (természetesen nem minden nap és fűnyíróval), kerítés festés (10 évente-ez sem egy nehéz dolog), favágás (de ezt sem kell mindennap, ha előre megvágja és később már nem kell).

Valami megszerelése (sokszor a szerelő jön ki, vagy ha megcsinálja, akkor egy évben ha van ilyen 8 alkalom)....


Szóval a többi időben mit csinál? Nézi ahogyan a felesége/barátnője dolgozik?


Ha egy kifáradt nő azt mondja munka után, hogy drágám, légyszi mosogass el, addig leugrom bevásárolni, akkor a hapsi kiakad, hogy "azért a szerepeknél maradjuk ám"?



Ja, azt hozzátenném, hogy munkahelyüknek a nőknek is kell lenni, a jövőjük biztosítása érdekében.


Szerintetek?

A férfi is legyen házias, ugye?


2010. ápr. 29. 20:07
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek hogy nem kell mindig a szerepekhez ragaszkodni én pl seretném ha majd lesz barátom hogy odajöjjön hozzám mosogtani vagy kiteregetne de mindenféle képpen kivenné a részét a házimunkából.
2010. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

"A pasinak többet is kell dolgozni, mivel a nő másra hivatott, pl utódnemzésre.."


Ez egy fas*zság! A férfi is utódnemzésre hivatott!


De az, hogy egy nő legyen iskolázatlan, és várja a nagy hímet.... ne haragudjatok, ez azért önpusztítás.


Karrier, munka= siker, pénz

Pénz= hatalom, önmegvalósítás


Attól hogy egy nem feminista nő pl. orvos, vagy sikeres ügyvéd szeretne lenni, az jó, mert nem kell egy pasinak sem eltartania, nem függ senkitől és élhet annak, amit szeret csinálni.

Emellett lehet szülő is, ugyanúgy mint a férfi.


Emancipáció is csak azért lett, mert pénz a hatalom és a függetlenség egyik alapeszköze, és ehhez dolgozni kell...ez van...


Ez az "otthonülő anyuka" téma manapság már nem annyira jó, mert mi van akkor ha váltok???


Akkor mit kezd a gyerekekkel egy pénztelen, nincstelen, munkátlan, iskolázatlan nő?

Hoppá!

2010. máj. 4. 14:19
 33/35 anonim válasza:

Sziasztok!


Én lassan 10 hónapja vagyok együtt a párommal. Még nem élünk együtt, viszont sok időt tölt nálunk. Besegít ha kell, sőt ő ajánlja fel. Ha eljutunk az összeköltözésig, szerintem nem lesz baj azzal, hogy mindketten kivegyük a részünket a házimunkából.

2010. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Persze nálunk is van olyan, amit ő vagy én nem szívesen csinál meg, akkor a másik elvégzi, de helyette segít más házimunkában.

Szerintem elkapatni sem szabad az elején, hogy mindent megcsinálunk helyette.

Ha már az elején elrontjuk, később elég nehéz lesz rajta változtatni..

2010. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ezzel semmi problémám, egyetemre járok, mellette dolgozom, mellette imádok a konyhában tenni-venni, mosogatni, takarítgatni, főleg ha tanulnom kéne :P :) , és a párom is imádja, hogy házias vagyok, pedig kb 2 éve kezdtem el főzni, nem ez lett belém nevelve.

21-L

2010. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!