Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek kell csak a nőnek...

Minek kell csak a nőnek "háziasnak" lenni?

Figyelt kérdés

Valószínű, hogy én nem fogok soha párkapcsolatban élni, mert én nem fogok önkéntes szolgának beállni.

A pasik ragaszkodnak a női és férfiszerepekhez, ami persze csak nekik ideális, mert a nők a munkahelyükön is dolgoznak.


Persze a női munka az minden napi: mosás, mosogatás, főzés, takarítás, bevásárlás, gyerekkel foglalkozni (ha van). Ez azért elég sok, mert nem havonta egyszer kell elvégezni.


Ezzel szemben a hapsik saját maguknak munka:villanykörte-kicserélés (fél évente, kész röhej, sztem ez inkább női munka), fűnyírás (természetesen nem minden nap és fűnyíróval), kerítés festés (10 évente-ez sem egy nehéz dolog), favágás (de ezt sem kell mindennap, ha előre megvágja és később már nem kell).

Valami megszerelése (sokszor a szerelő jön ki, vagy ha megcsinálja, akkor egy évben ha van ilyen 8 alkalom)....


Szóval a többi időben mit csinál? Nézi ahogyan a felesége/barátnője dolgozik?


Ha egy kifáradt nő azt mondja munka után, hogy drágám, légyszi mosogass el, addig leugrom bevásárolni, akkor a hapsi kiakad, hogy "azért a szerepeknél maradjuk ám"?



Ja, azt hozzátenném, hogy munkahelyüknek a nőknek is kell lenni, a jövőjük biztosítása érdekében.


Szerintetek?

A férfi is legyen házias, ugye?


2010. ápr. 29. 20:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos öreganyáink ezt tanították meg nekik!

DE akkor még a nők nem dolgoztak és akkor ez természetes volt!Most is kérnünk kellene az egyen joguságot!

2010. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

nah én épp ezért közöltem még a legelején,hogy ha komolyan gondoljuk egymást,akkor fele-fele a házimunka...

ugyhogy mi megosztjuk,mikor kinek van több ideje,meg mit szeret...

fürdőszobatakaritás mindig enyém,de mosogatni 2 éve egy poharat se mostam el,az páromé

főzni hol ő hol én,én tanitottam meg

összepakolni meg közösen szoktunk


otthon nem ezt látta,beletelt bő évbe mire átneveltem,nem rabszolga vagyok...

csak normális pasi kell hozzá

22/N

2010. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%
az én párom mindent ugyanúgy megcsinál, még csak kérni sem kell. az is igaz, hogy külföldi és náluk nagy a nemek közötti egyenlőség amúgy is. szerintem ez nevelés kérdése. én személy szerint mondjuk nem bánom ha én takarítok vagy mosok, főzök, mert szeretem csinálni, de azon az állásponton vagyok hogy ez nem csak a nő dolga.
2010. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

Legyen.

Engem nem vág haza ha segítenem kell a páromnak.

Főzés, mosogatás, porszívózás, gyerek ellátása, és közben az "én" munkám is elvégezni.

Egyáltalán nem megerőltető.

Büszke is rám a párom (visszahallom) :))

Mindketten dolgozunk váltott műszakba, nálunk kezdettől fogva ( 9 éve) természetes volt hogy segítünk egymásnak.

2010. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Na,nálunk kicsit másképp megy a munkamegosztás: nekem van melóhelyem,dolgozok,tanfolyamra járok.

A vőlegényem szokott főzni,takarítani.

Füvet nyírni meg aki ráér,fát vágni én szoktam láncfűrésszel,ő pedig hasogatja.

Megosztunk mindent,de mivel ő van itthon többet,ő szokott többet vállalni itthon.Nekem általában mire haza érek este,van meleg kaja is.

Nekem így a legjobb és sokkal boldogabbak vagyunk így,mint mikor a Drágám is dolgozott.

Mi gyerekkorunk óta ismerjük egymást,valószínű,ezért is vagyunk ennyire összhangban.

Szerintem is háziasnak kell lennie egy pasinak,ha így alakult,mint nálunk.

De ha a nő van otthon,akkor a házimunka az ő dolga.

20/L

2010. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Ha a pasi hajlandó a változásra akkor segít. Az én párom sem hibátlan, de megtanulta, hogy nem vagyok cseléd, aki utána járkál és felveszi a zoknit a földről. Ma már beletalál a szennyestartóba. :) Főzni-mosogatni inkább ő szokott, port törölni-porszívózni-felmosni meg én. A mosás berakását és a teregetést is szívesen megcsinálja. Tehát csak pasija válogatja :)
2010. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés! Nevettem akkorát. :)

Egyébként az én párom is szokott segíteni, sepreget, néha felmos, elmosogat, ilyeneket. A fát, azt ő vágja. :) A láncfűrészen nevettem egy jót. Komolyan, most elképzelek egy fiatal csajt, láncfűrésszel...hát, ez nagyon jó.

Nem bántásból, ne haragudj.

Abban igazad van, hogy ha a nő is dolgozik, akkor a pasi segítsen be a házimunkában. Régen a nők csinálták, de akkor ők nem is dolgoztak annyit, mint a pasi.

2010. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

20éves lány láncfűrésszel:d ez tetszik...

én el se birom,nemhogy beinditani:d

még jó hogy távhős a lakás

második voltam

2010. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a pozitív válaszokat:)

A láncfűrészes hozzászóló lányon én is nevettem, de van ilyen, csak vigyázz magadra:)))


Még várok véleményeket!

2010. ápr. 30. 13:58
 10/35 anonim ***** válasza:

Szerintem is férfi és megbeszélés kérdése.Sosem volt olyan barátom(hosszútávú),aki semmit nem segített.Nem vagyok cseléd.

A párom is segít.A porszívózás,szemétkivitel,portörlés az ő reszortja.Igaz szólni kell neki(mert elfelejti),de szó hang nélkül megcsinálja.Plussz mellette még csinálja a férfias dolgokat is,mivel felújjítjuk a házat és sufnit épít,tehát betonoz,kerítést épít,tapétáz.Én meg lefestem a dolgokat(fal,kerítés),és lecsiszolom.

Én mosok-teregetek,főzök,fürdőt rendbe teszem.Mosogatni nem kell,mert kaptam tőle egy mosogatógépet szülinapomra,mert tudja,mennyire utálok.

A kislányunk(1.5 éves) körüli teendőket is megosztjuk,nem marad csak rám a nevelése,teljes mértékben el tudja látni.

Nagybevásárlást együtt intézzük(havi 1),a kicsiket én,mert nem szeret vásárolni.

2010. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!