Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kb 40 évvel ezelőtt is létezet...

Kb 40 évvel ezelőtt is létezett nyílt örökbe adás?

Figyelt kérdés

Édesanyámat nem rég temettem el. A temetésen odajött egy nő hozzám h ő az én testvérem,és a közjegyzőnek szóljak róla, mert örökös ő is. Azt se tudtam mi.van. Meg adta a nevét címét,keressem majd.

Apámat kérdeztem ezzel kapcsolatban aki elmondta h anyát 14 évesen meg erőszakolták és mikor kiderült hogy terhes elkuldték vidékre rokonokhoz szülni és a babát örökbe adták. Anya képet szokott kapni a gyerekröl régen,mivel ismerős jómódú család vette magához a babát, és mielőtt velem terhes lett kétszer talalkozott is a növel,aki a gyereke.

Nekem erről senki nem beszélt. Késői gyerek vagyok,anya közel 40 évesen szült engem. Én most 19 éves vagyok. Apám nincs olyan állapotban h ezeket a hivatalos dolgokat intézze.


Nem találtam jogszabályt h arra h az örökbe adott gyerek is tényleg örököl e, le kell adnom a nevét.


Megmondom őszintén nem tetszik nekem ez a nő. Igy ukkmukk letámad h.örökös stb.. Semmi részvétem. Neki is vannak szülei akik után majd örököl,miért anyámtol várja h.halála utan kapjon vmit?


2016. nov. 12. 09:11
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Mit mondasz? Még írni sem tudsz!
2016. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, érdekes egy fordulatot találtál ki. :D

Persze, egy névből simán kikeres az örökbefogadó apját a Facen, aki nyilván lepkehálóval ül a gép előtt és rögtön kiönti a szívét neked.

Én meg a szeplőtelen Szűz vagyok, ha ez igaz!


Inkább az az igaz, hogy az egész falu tárgyalta, hogy esett meg anyukád. Ugye nem gondolod, hogy ez a nő nem mondta el fűnek fának, hogy milyen az anyja?

2016. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
58%

Változott a jogszabály, érdeklődj ügyfélnél.

nem fog örökölni a nő.


"Változó öröklés


Nyílt örökbefogadásnál eddig a vér szerinti család után is örökölt az örökbefogadott (és azok őutána), a jövőben ez csak a rokoni örökbefogadásokra érvényes."


[link]

2016. nov. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

...érdeklődj ügyVÉDNÉL...

bocsi

2016. nov. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

A nőt találtam meg facebookon és az ő képei közt volt olyan amin az apja neg volt jelölve.

Írtam neki h ő ez aphs,és ismeri e az anyám. Ha igen kérem válaszoljon mert nagyon fontos ügyben szeretnék vele beszélni.,vissza irt,igy le egyeztetünk egy személyes találkozót.


Le adom a közjegyzőnek a nevrt,elérhetőseget,és bizon benne h azért kedvezően alakulnak majd a dolgok. Jobbat nem tudok

2016. nov. 13. 14:24
 36/40 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem, édesanyád fiatalkorúként szült egy gyereket, akiről aztán teljesen lemondott(nem nevelőszülőkhöz került,hanem nyílt öf. történt). Ami csak azt jelenti ebben a formában, hogy tudta névről és arcról, hogy ki az anyja, meg ugye pár találka történt.

Ilyen esetben a szomszéd Pista bácsi is igényt tarthatna az örökségre... a vér nem minden hisz a kötelezettségről, felelősségről nem beszélhetünk itt.

Semmi joga nem lehet(ne), küld el a p*csába.

2016. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Anya ismerte az örökbeado szülőket,és még a születésem elott talalkozott is párszor a nővel is
2016. nov. 14. 18:00
 38/40 A kérdező kommentje:
*örökbe fogadó
2016. nov. 14. 18:00
 39/40 anonim ***** válasza:
58%

Nem ertem miert lettem 0%-ra lepontozva, gondolom az utolso mondatom nem tetszett foleg. Holott mar nem azert de megis mi koze a kerdezonek ehhez a nohoz?! :D

Semmi. Azt meg nem mondja mar senki, hogy itt sajnalni kell , meg nem kell belole rosszat kinezni. Egy olyan ember , aki nem tartja tiszteletben mas gyaszat

2016. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

*

Es odamegy kovetelozni, azt nem neveznem joszandeku, kedves kis leleknek.

En tuti nem akarnek vele meg puszipajtas se lenni..m

2016. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!