Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kb 40 évvel ezelőtt is létezet...

Kb 40 évvel ezelőtt is létezett nyílt örökbe adás?

Figyelt kérdés

Édesanyámat nem rég temettem el. A temetésen odajött egy nő hozzám h ő az én testvérem,és a közjegyzőnek szóljak róla, mert örökös ő is. Azt se tudtam mi.van. Meg adta a nevét címét,keressem majd.

Apámat kérdeztem ezzel kapcsolatban aki elmondta h anyát 14 évesen meg erőszakolták és mikor kiderült hogy terhes elkuldték vidékre rokonokhoz szülni és a babát örökbe adták. Anya képet szokott kapni a gyerekröl régen,mivel ismerős jómódú család vette magához a babát, és mielőtt velem terhes lett kétszer talalkozott is a növel,aki a gyereke.

Nekem erről senki nem beszélt. Késői gyerek vagyok,anya közel 40 évesen szült engem. Én most 19 éves vagyok. Apám nincs olyan állapotban h ezeket a hivatalos dolgokat intézze.


Nem találtam jogszabályt h arra h az örökbe adott gyerek is tényleg örököl e, le kell adnom a nevét.


Megmondom őszintén nem tetszik nekem ez a nő. Igy ukkmukk letámad h.örökös stb.. Semmi részvétem. Neki is vannak szülei akik után majd örököl,miért anyámtol várja h.halála utan kapjon vmit?


2016. nov. 12. 09:11
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
69%

Hatos!

Halovány fogalmad nincs az általad használt fogalmakról.


Mindent rosszul tudsz, ne hírdesd a hülyeséget, mert még valaki elhiszi.

2016. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
7%
Kedves kérdező! Neked most tényleg csak az a fontos az egész sztoriból hogy mennyi pénzt kapsz édesanyád után? És alapból valami pénzéhes betolakodóként kezeled a testvéred, aki nem tehet semmiről? Neki is marha nagy mámor lehetett megtudni hogy erőszakból fogant, ráadásul az anyukája kislány volt amikor megszülte.... Ő a testvéred, akit valószínűleg sokként ért ez az egész még akkor is ha tudta hogy örökbefogadott. Engem a helyedben valahogy jobban lekötne anyám tragédiája, meg az hogy van egy tesóm mint az hogy mennyit fogok örökölni.
2016. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
15%

Mi van, hogy ha em szól? A közjegyző az eljárás megkezdésekor köteles feltenni a kérdést, hogy tud-e más szóba jöhető örökösről?

Nemlegesen nyilatkozik? Akkor félrevezető, hamis nyilatkozatot tesz. A hamis nyilatkozat meg büntethető.

Az örökb eadott gyermek (most már felnőtt nő) meg igényt tart az örökségre, ez kitűnik. Egyszerűen besétál az önkormányzatra és bejelenti magát akár utólag is. Az tájékoztatja a körzeti közjegyzőt (vagy közvetlenül azt keresi meg).

Ha a bejelentésig esetleg már lefolytatta volna a hagyatéki eljárást, sőt magát a hagyatékot is átadta volna a kérdezőnek, mint feltételezett egy örökösnek,attól még az eljárás megismételhető.

Ezt nem szeretik a közjegyzők (különben az lenne, hogy az örökösök még a halálhírt sem közölnék és lefolytattnák az eljárást mint egyszemélyi örökös) sok munkát is generál, így keményen büntetik.

Én azt javaslom, hogy kérdező keresse fel a nőt. Szerintem annak leginkább az erkölcsi elégtétel az, ami számít. Gondolom, egy eldobott gyerek esetében ez érthető is.

Még az is lehet, hogy megkedvelik egymást. Nem árt egy 19 évesnek, idős apával, hogy egy tapasztaltabb ember álljon a háta mögött, akire számítani lehet (nem elsősorban anyagi értelemben).

Meg kell hallgatni a másik felet, ha kiderül, hogy az erkölcsi elégtétel az, ami számít nála, talán meg lehet egyezni abban, hogy osztályos egyezséget kössetek. Fiatal vagy még,m ha lemond a javadra bizonyos anyagiakról, az segítene neked az életben való elindulásban.


De gondolj bele, kérdező. Van egy gyerek, aki úgy nő fel, hogy az anyja eldobta magától. Nem az érdekli, hogy a jómódú örökbefogadóitól mindent megkapott, hanem az, hogy nem kellett az anyjának. Ha most nekiállsz izmozni, felszakadnak a régi sebek és el tudom képzelni, hogy kiköveteli magának a törvény szerint járó örökrészt.

Akár még sem zavarná, hogy a szüleid közös házát el kellene adnotok, hogy kifizessétek az ő részét.

Törekedj inkább jó kapcsolatra! Így is úgy is kiderül, hogy őt számba kell venni az örökségnél, talán ő is meg fogja érteni, hogy szükséged van az anyagiakra.

Még az is lehet, hogy jó kapcsolat alakul ki közöttetek.


Ha meg nem így alakul. Akkor anyukád ezt hagyta rád. Számolj! 59 évesen halt meg, ergo 1971-ben szülte a nem kívánt gyerekét. Ha igaz lenne a történet az erőszakról, akkor lett volna már lehetősége elvetetni a babát. Ha igaz lenne az erőszak, meg is vizsgálták volna, de ilyenkor nagyobb a figyelem, hogy terhes maradt-e az áldozat vagy sem.

Persze, jobb, ha az erőszakkal vigasztalja magát az ember, sokkal elfogadóbb a társadalom az erőszakból született baba eldobásával, mint ha egy titkolt liezonból fogant gyermekétől szabadul meg az anya.

De javaslom, ne úgy állj hozzá, hogy az a nő ilyen meg olyan, mert felborította az életedet. Az a nő is csak áldozata a sorsnak.

2016. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Anyukádnak nem volt végrendelete? Nálunk apámnak volt egy előző kapcsolatából gyereke akivel egyáltalán nem tartotta a kapcsolatot (hosszú sztori).

Ők ezt úgy oldották meg, hogy a mi nevünkre irattak mindent, így ha apukámmal törtènik valami, nem tud követelőzni a féltestvér.

Nálatok nem volt valami ilyesmi?


Mellesleg gusztustalan, hogy temetèsen megy oda követelőzni. Nyilván törvèny szerint vannak jogai, de milyen jogon tartja a markát ès rondít bele egy másik család dolgaiba?

2016. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy a kérdezőnek nem az a baja, hogy nem kap több pènzt szerintem, hanem hogy feltűnik egy idegen (mert idegen, hiába rokon) a semmiből a temetèsen és nekiáll követelőzni. Nyilván semmilyen érzelmi szál nem fűzte a kérdező édesanyjához, hiszen nem, vagy csak alig ismerte.
2016. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%

Két okból is tévedsz, utolsó

- a kérdezőnek az örökség fáj

- az ELTITKOLT nő nem véletlenül a temetésen ment oda, igenis érzelmek kötötték a kérdező anyjához, hajaj, de milyenek!!!

Amin azért annyira nem kell csodálkozni, hiszen az anyja eldobra magától.

2016. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, nem ismerem a kérdezőt, lehet Neked van igazad. Én csak abból indultam ki, hogy ha nekem egy odegen odajönne pattogni édesanyám temetésén, hogy kéri a részét..hát nem tudom...
2016. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Nem az örökség miatt izgulok,hanem van elég bajom most. Nem hianyzott ez a nő,azt se tudom hogy most akkor mut intezkedjek. Apu pszichiátria kezelés alatt van,ő nem tud segíteni ezekben a hivatalos ügyekben.


És ez a nő pénzt akar,már irt h kb mennyi lóvéra számíthat. Nem hiszem h tudok vele ugymond egyezkedni.

2016. nov. 12. 11:44
 19/40 A kérdező kommentje:
Ha annyira fájt volna a nőnek h örökbe adott gyerek meg halt a szülő anyja talán egy reszvetemet nekem is nyoghetetetr voln
2016. nov. 12. 11:53
 20/40 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező! Részvétem!

Add oda a közjegyzőnek az a nó elérhetóségét, és ennyi.

A törvény ellen nem tudsz tenni, de azért egy ügyvéddel érdemes lenne beszélned.

Én, személy szerint nem keresném a kapcsolatot egy olyan emberrel, akinek a megismerkedésünk pillanatában semmi más mondanivalója nem volt, csak az, hogy jár neki az örökségből.

És ne gyertek azzal, hogy eldobtaaz anyja, és ennyi jár neki, mert az, hogy a temetésen odamegy egy olyan lányhoz, aki épp akkor temette el az anyját, és anyagiakról beszél vele, arra nincs jó kifogás.

Ha jár neki valami, akkor nem tudaz tenni ellene, de egy percig se érezd úgy, hogy neked bármiféle kötelezettséged van a törvényin kívül vele.

2016. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!