Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kb 40 évvel ezelőtt is létezet...

Kb 40 évvel ezelőtt is létezett nyílt örökbe adás?

Figyelt kérdés

Édesanyámat nem rég temettem el. A temetésen odajött egy nő hozzám h ő az én testvérem,és a közjegyzőnek szóljak róla, mert örökös ő is. Azt se tudtam mi.van. Meg adta a nevét címét,keressem majd.

Apámat kérdeztem ezzel kapcsolatban aki elmondta h anyát 14 évesen meg erőszakolták és mikor kiderült hogy terhes elkuldték vidékre rokonokhoz szülni és a babát örökbe adták. Anya képet szokott kapni a gyerekröl régen,mivel ismerős jómódú család vette magához a babát, és mielőtt velem terhes lett kétszer talalkozott is a növel,aki a gyereke.

Nekem erről senki nem beszélt. Késői gyerek vagyok,anya közel 40 évesen szült engem. Én most 19 éves vagyok. Apám nincs olyan állapotban h ezeket a hivatalos dolgokat intézze.


Nem találtam jogszabályt h arra h az örökbe adott gyerek is tényleg örököl e, le kell adnom a nevét.


Megmondom őszintén nem tetszik nekem ez a nő. Igy ukkmukk letámad h.örökös stb.. Semmi részvétem. Neki is vannak szülei akik után majd örököl,miért anyámtol várja h.halála utan kapjon vmit?


2016. nov. 12. 09:11
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
92%

Ha valóban nyílt örökbefogadás volt, teljesen hivatalosan lepapírozva, akkor jár neki az örökség.

Viszont ezt neki bizonyítania kell tudni, nem bemondásra megy.

Írj neki vissza, hogy a hagyaték rendezéséhez küldje meg neked a születési anyakönyvi kivonatát és az örökbefogadását igazoló okiratokat.

Addig is menj el egy ügyvédhez (vannak ingyenes jogsegély szolgálatok) és kérj tőle tájékoztatást.

Ha anyukád 15 éves volt amikor szülte, akkor bőven kiskorú volt és nem ő dönthetett az örökbe adásról, hanem a szülei/gondviselői.

A ma 11:02-es meg egy rosszindulatú némber. Az eszébe sem jut, hogy a 14 éves lány inkább próbálja eltitkolni az erőszakot, a szülei meg nem tesznek feljelentést amikor megtudják, mert nem akarják kitenni a lányukat a megalázó vizsgálatoknak, eljárásoknak, nem akarják, hogy az iskolában és a településen ahol élnek azon csámcsogjanak, hogy mi történt a lányukkal. Ott is mentek volna a válaszolóhoz hasonló emberektől a kommentek, hogy nem is erőszak volt az.

Az a nő meg 44-45 éves nő, felkereshette volna a kérdezőt a temetés előtt, akár még évekkel ezelőtt is.

Ha olyan nagyon érzelmes ember lenne, nemcsak a kapzsiság és a gyűlölet lakozna benne, nem a temetésen lökné oda a kérdezőnek, hogy ő is örökös és tartja a markát.

Nagy érzelmi intelligenciára vall, hogy egy olyan valakit bánt, aki semmiről nem tehet, sőt tudomása sem volt az eseményekről. Ha valami problémája volt az anyjával, lett volna ideje és módja felkeresni, nem pedig a temetésen vegzálni egy 19 éves lányt.

Az meg nem megy olyan egyszerűen, hogy "a szüleid közös házát el kellene adnotok, hogy kifizessétek az ő részét"

Megörökli a ház 1/4-ét, haszonélvezettel terhelten. Mire abból lát valamit, jópár év eltelik.

Ha pedig tényleg nyílt örökbeadás volt és jogosult az örökségre, akkor a temetésből ráeső részt is köteles fizetni. Gyújts össze minden ezzel kapcsolatos számlát/kiadást és azt is vidd a hagyatéki tárgyalásra (és a hagyatéki díját is közösen kell viselnetek, ha ő is örököl)

2016. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
82%

Kérj tőle "bizonyítékot" (szül aki, valami papír az örökbefogadásról), majd keress egy ügyvédet (bár ezt előtte is megteheted). A közjegyzőnek meg add le az adatait, mert ha tényleg jár neki, és nem szólsz, akkor te ütöd meg a bokád. Kiadások számláit is vidd (amiket írtak), mert akkor azon is osztozkodni kell.

Egyénként részvétem. Elég nagy tapló a nőci :(

2016. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
22%

20-as, nem voltunk fültanúi mi történt. Ki tudja hogy adta át az elérhetőségét az a nő.

Mondjuk a közjegyzőt baromira nem fogja érdekelni.


Én csak azt látom, a kérdező mindenben az anyagiakat látja.

A testvére gyerekkorából csak annyit fog fel, hogy nincs gond, hiszen jómódú család fogadta örökbe, megkapott mindent. Érzelmek, megértés? Semmi.

Meg hogy nem igazság, hogy ő majd két helyről örököl. Anyagiak? Igen!

A teljes kérdés és az összes kommentje arról szól, hogy kevesebb lesz az öröksége mert a nő is örökölni fog. Semmi megértés, semmi empátia, csak a pénz, a pénz, a pénz.

Az anyját még alig hogy eltemette el, most derült ki, hogy van egy féltestvére, akit örökbe adtak. Mi foglalkoztatja ebből, az örökség! Érzelmek? Semmi. Csak a pénz.

Még akkor is, amikor a kommentet azzal kezdi, hogy nem az örökség izgatja, madj két mondattal később azzal fejezi be, hogy mi lesz, ha a nő pénzt kér.

Én adtam neki tanácsot, nézd meg, mindenkit lenulláz, aki nem azt szajkózza, hogy hűdejajde milyen fain dolog, ha valakit eldob magától az anyja. Mert eldobta, ez tény, ezen nem lehet változtatni.

2016. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%

21-es, persze, vezesd csak félre kérdezőt. Van mitt némi tévedés, látszik a pletykapadról ismered az előírásokat.

Kérdező nem kötelezheti a nőt az iratok bemutatására. Milyen alapon kérhetné?

Egy dolga van, nyilatkozni, hogy tudomása szerint xy vélelmezhetően örökös. A többi a közjegyző dolga.

Nem a pletykapadon ülünk a faluban, hogy egymás iratait elemezzük. Annak megvan a maga hivatalos útja.

Nem 1/4-ed részt fog örökölni, hanem 1/6-odot, feltéve, ha a néhai háza közös tulajdon a férjével. Mert ha hárman örökösök, akkor a túlélő házastárs kap egy részt, a lánya (kérdező egy részt) és az örökbe adott kap egy részt a feléből, mert ennyi volt a néhainak a tulajdonrésze.

Ezután majd szépen kéri, hogy fizessék ki a részét, ki a fene akar csak papíron egy ilyen tulajdont, különösen ilyen helyzetben. Ha nem fizetik ki, egyszerű keresettel kéri a közös tulajdon megszüntetését. A per drága, a szakértő (mekkora az érték) drága, szerinted kérdező majd ezt finanszírozza tanulás mellett?

OK, tegyük fel, nagyon türelmes és élete végéig 1/6-od részig tulajdonos marad.

Ez jobb? Gondolkozz már mikor mehet be valaki a saját tulajdonába? Tiltja valami, hogy ne menjen a saját tulajdonába?

Mi lesz, ha egy erőtől duzzadó kisebbségi bejelenti, hogy megvásárolta az 1/6-odot? Jah, majd a haszonélvezet megvédi őket? Aha!

De biztosan én vagyok a rosszindulatú, hogy nem akarom félrevezetni a kérdezőt, megbékélést javaslok neki, és a veszélyekre hívom fel a figyelmét, mint hogy azon siránkozzak vele együtt, hogy tetszetősen nyilvánított-e részvétet vagy sem. Ez a legkevesebb kellemetlenség, a mit okozni tud.

2016. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
20%

Mert ha hárman örökösök, akkor a túlélő házastárs kap egy részt,


Ne ródd fel másnak, honnan van az infója, ha te is a hülyeséget osztogatod itt. Közösen lakott ingatlanból nem gyermekként örököl a túlélő házastárs, hanem haszonélvezeti joga lesz; kizárólag a további ingatlanokból kap gyermeknyi örökrészt.

2016. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Nincsenek érzelmeim a nő irányába,talán ha nem ilyen stilusban jön oda hozzám elgondolkodnék rajta.


Közben beszéltem a nő apjával,elmesélte hogy anyut a vidéki rokonoknál ismerték meg ahova a szülei küldték terhes lett. Tőle több infót kaptam mint apátol.


Anyát a család egy ismerőse erőszakolta meg,de a szülei nem hittek neki(ezért nem is tartotta velük a kapcsolatot később se),azt mondták kellette a férfinak anyu magát aki családos ember volt. Hogy ne legyen a faluba botrány ne szóljak meg őket ezért anyát elkuldték.

Mesélte a nő apja hogy párszor talalkozott anya a lányukkal,aki mindig azt mondta nem haragszik anyara hálás amiért szerető szülei vannak.


A gondok a növel pár évvel kezdődtek,mikor össze állt egy c.igany férfival akinek van 4 gyereke is,csomó adósságot csináltak,amit vettek a nőnek a szülei házat azt is elbukta már.


Szóval elég zűrös egy nő.


Nem az érdekel engem mennyi jár nekem az örökségből. De rohadtul nem mindegy mennyi hitelt kell 19 évesen a nyakamba vennem hogy kigizessem ezt a nőt. Ha apa,en és a nő örökös akkor kb 5 millió jár neki a 15 millios lakásból.

Nincs ennyi megtakarításunk. Ami volt az elment anyu kezelésére...

Apa meg nem hitelképes,az elme állapota miatt. Nagyon megvusrlte ami anyával történt.

Szeretnék én is összetörni,de jelenleg nem tehetem meg h.össze zuhanjak.

2016. nov. 12. 17:30
 27/40 A kérdező kommentje:
Facebookon talaltam meg a nő apját amúgy,ott egyeztettem vele időpontot h tudunk e találkozni.
2016. nov. 12. 17:35
 28/40 anonim ***** válasza:

És milyen bizonyítéka van a testvérnek azzal kapcsolatban, hogy ő tényleg anyukád gyermeke?

Amúgy ez az egész ügy már túlmegy az egyszerű jogszabályra mutogatáson amit itt tenni tudunk, szerintem keress fel egy ügyvédet, a közjegyzőnek meg jelentsed be, hogy tudomásod szerint van még egy örökös.

2016. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
csak mondom, hogy a 27 törvényes öröklési rend a hatályos Ptk szerint.
2016. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
25
2016. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!