Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli ingatlan...

Családon belüli ingatlan adás-vételt "lepapíroznátok"?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen!!! Hiszen az csak úgy hivatalos!!!
2010. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ha nem papírozzátok le, akkor mi értelme amúgy? Egyáltalán nem értem.
2010. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Ha nem "papírozod le", akkor az adás-vétel nem történt meg, az ingatlan nem lett átírva a vevő nevére, adó nem lett rá fizetve (habár nem is kell, mivel ugye nem is volt adás-vétel)...

Ebben az esetben annyi történik, hogy az egyik fél ad némi pénzt a másiknak csak úgy a semmiért.


Szóval elsőnek van igaza; mindenképpen, mert egyébként nem hivatalos!!!

2010. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Férjem családtagjától vennénk és a férjem magától értetődőnek vette, hogy nem lesz szerződés, marad az ő nevükön, mi meg csak fizetünk és beleköltözünk. Én ebbe nem terveztem beleegyezni, mert semmi értelme nem lenne és kockázatos is. Szerintem ez nem bizalom kérdése, párom szerint az.
2010. jún. 30. 13:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
igen, de mi van ha mondjuk a gyerekeik v örököseik akarják a részüket, törvényesen ha nincs lepappirózva akkor ki is dobhatnak....teszem hozzá jogosan
2010. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Na ezt ne engedd neki. Hiába családon belül, hiába vagytok jóban, de papírok nélkül bármikor kidobhatnak a lakásból, és még csak vissza se tudnátok követelni a pénzt, hisz semmi nyoma nem marad.
2010. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem nálunk történt meg, de ismerem az illetőt. 1 db testvérével örököltek egy házat. Nagyon meg volt szorulva a tesó, így a részét "eladta" az isminek. Nem készült róla MÉG szerződés, amikor már az illető átadta a tesónak az x forintot. Utána tesó eltűnt, és 1 hónap múlva került elő, pénz nuku. Szerződés nuku. Övé a ház másik fele még mindig. Nagyon jó testvér az ismi, nem pereskedik, mert amúgy is "gyenge" jellem a testvére, ezt nem gondolta volna róla, de tudja hogy egy vasa se lenne pereskedni és a "vagyonból" se akarja kiforgatni.De az biztos, hogy egy forintot se ad neki eztán.

Namost, nem mindenki ilyen "gerinctelen", de jobb félni, mint...

2010. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Bele ne menj ebbe!!!!!!

Ha nem írtok papírt akkor bármikor kitehetnek a lakásból vagy eljelzálogosíthatják nem beszélve arról hogy végrehajtó is elveheti ha valamit csinál a rokon...

2010. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Persze hogy kell a papír anélkül nulla az egész és bármikor kirakhatnak, mert az ő nevükön van... és hogy bizonyítod hogy kifizetted és a tied??!!

Mindenképpen kell adás- vételi szerződés, legjobb ha ügyvédhez fordultok, mert ő a földhivatali átírást is megcsinálja.

2010. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Semmiképp se megyek bele. Akkor inkább vegyünk idegentől. Nekem megéri az a pár százezer adó, hogy utána nyugodtan aludjak.
2010. jún. 30. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!