Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli ingatlan...

Családon belüli ingatlan adás-vételt "lepapíroznátok"?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 13:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédnek vagy közjegyzőnek kell ellenjegyezni az adásvételi szerződést.

A közjegyző lehet, hogy olcsóbb.


Örülök, hogy nálatok nem automatikusan dönt a "családfő" .

2010. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
25%
A férjed elb@szott egy figura.
2010. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
42%-os, a trágár megjegyzéseidet tartsd meg magadnak.
2010. jún. 30. 13:36
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp irjatok papirt

a közjegyzö kb. 50e, ingatlanbejegyzés olyan 5-10e

ennyit mindenképp megér

de azt kalkuláljátok bele, hogy illetéket kell fizetni (max. kisebb összegről szoljon ...)

2010. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 BlackSword ***** válasza:
100%
Ne is mennj bgele, írtok egy szerződést, és ha meg nem történne semmi, akkor a papír végtére is nem sértő... Ha nincsenek ilyen terveik, hogy kiforgatnak, akkor nekik sem lesz semmi kivetni valójuk... Gyakorlatilag megfogalmazzátok, aláírjátok... és le van rendezve...
2010. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlan adásvételi szerződés érvényességi feltétele az írásbeliség (egy joghallgató nyakatekert válasza).
2010. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 szonata ***** válasza:
Előre megkaptam a várható örökségem jelentős részét, a húgomtól és a gyerekeimet segítettem a házvásárlásban. Kértem a húgomat, hogy írjunk papírt, de nem tartotta fontosnak. Évtizedek után amikor anyánk meghalt, örököltünk, majd eladtuk az ingatlant és minden fillért levontunk a rám eső részből. Kérdés nem merült fel, a becsület nagy kincs. Megkérdeztem még azt is, hogy kamatot vár-e tőlem, de erre nem tartott igényt. Hálás voltam, mert így, akkor segíthettem a gyerekeimet.
2020. júl. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!