Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz vagy örökbe adás?

Abortusz vagy örökbe adás?

Figyelt kérdés

Nem tudja még senki hogy terhes vagyok,az apára nem számithatok,már nincs is az országban.Elérni sem tudom.


Félek az abortusztól,h nem fogom tudni lelkileg feldolgozni,h utána nem lehet gyerekem,komplikációk lesznek,stb...


Viszont az örökbeadással megváltozna az egész életem. A munkahelyemen fel kéne mondanom(nem akarom h pletykáljanak rólam h eldobtam a gyerekem),a városból is ugyanezek az okok miatt mennem kéne. Mindenki ismer mindenkit itt.

Nézegettem egyesületeket,ahol befogadnának a szülésig ha örökbe adom a babát,de utánna mi lesz? Se melo,se albérlet,se semmi.


Nem tudom mit tegyek.


2015. febr. 17. 14:08
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ha táppénzre megyek is a fönökeimnek akkor is el kell mondanom h terhes vagyok,tehát kiderl
2015. febr. 17. 14:09
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

Ebben a helyzetben, ebből a két lehetőségből inkább az abortuszt választanám. De én más lelki alkat vagyok, mint te.


Megtartani nincs lehetőséged? Vagy nem szeretnéd?


Örökbe legfeljebb csak akkor adnám, ha nyílt örökbeadás van, tehát a kapcsolatot tarthatom a kicsivel.

2015. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
a feldolgozásban segíthet a pszichológus, komplikációk ma már nem nagyok
2015. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Én elvetetném a helyedben.
2015. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Egyedül nem tudom bevállalni,és nincs semmi segitségem sem.


Örökbe adástól is félek,h azt se tudnám lelkileg feldolgozni

2015. febr. 17. 14:13
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Egyértelműen az abortusz. Senki nem tudja, hogy terhes voltál, nem indul el az a fajta kötődés, ami a 9 hónap és a szüléssel megnehezítené a továbbiakat.
2015. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

sajnos en is inkabb az abortuszra szavazok, ha tenyleg nem tudod megtartani es felnevelni egyedul. elore latom, ahogy megerkeznek a nagyokosok, es a felelossegteljes nemi eletrol kezdenek papolni, azokkal most ne torodj, es ne hagyd hogy az osanyak az orokbeadasrol meg a feddhetetlen eletukrol tartsanak neked eloadast, es emiatt mashogy donts, mint ahogy szerettel volna.

kitartas.

2015. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

annyi árva gyerek van így is, én is inkább az abortuszt választanám ha nincs lehetőségem megtartani

magamban bízom annyira, hogy tudjam jó anya lennék, de ha nem tudom megtartani és oda kellene adnom másnak attól félnék, hogy nem nevelik jól, olyan módszerekkel amit én elfogadhatónak tartok

ahogy írod neked is hátrányod lenne abból, ha örökbe adnád, el kellene jönnöd a munkahelyedről, a lakóhelyedről, esetleg ha egy pszichológussal megbeszélnéd, egyszeri alkalom nem kerülhet olyan sokba, nem dönt helyetted, de segíthet

2015. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%
Abortusz. Az én véleményem szerint egy még abortálható korban lévő magzat nem gyerek, egy megszületett viszont igen. Könnyebben válok meg az elsőtől, mint a másodiktól. Ráadásul egy terhesség során vizsgálatokra kell járni, megfelelően táplálkozni, kiegészítőket szedni, ami nem kevés fájdalom, pénz és idő, márpedig ha már megszülném azt a gyereket, akkor nem akarnám megnyomorítani az életét azzal, hogy elhanyagolom. Ha pedig már 9 hónapig hordtam a szívem alatt, nem tudnék megválni tőle, akkor sem, ha a híd alá kerülök.. Az abortusztól én is a komplikációk miatt félnék, ha van rá módom, külföldön vennék igénybe inkább tablettás terhességmegszakítást. Az talán biztonságosabb.
2015. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos a kérdés megválaszolásában nem tudok segíteni neked.

De most éppen 5 éves a kisfiam, akit nyílt örökbefogadással fogadtunk örökbe, egy olyan kismamától, aki az örökbeadás mellett döntött. Vidám, örökmozgó, ügyes kisfiú.

2015. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!