Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz vagy örökbe adás?

Abortusz vagy örökbe adás?

Figyelt kérdés

Nem tudja még senki hogy terhes vagyok,az apára nem számithatok,már nincs is az országban.Elérni sem tudom.


Félek az abortusztól,h nem fogom tudni lelkileg feldolgozni,h utána nem lehet gyerekem,komplikációk lesznek,stb...


Viszont az örökbeadással megváltozna az egész életem. A munkahelyemen fel kéne mondanom(nem akarom h pletykáljanak rólam h eldobtam a gyerekem),a városból is ugyanezek az okok miatt mennem kéne. Mindenki ismer mindenkit itt.

Nézegettem egyesületeket,ahol befogadnának a szülésig ha örökbe adom a babát,de utánna mi lesz? Se melo,se albérlet,se semmi.


Nem tudom mit tegyek.


2015. febr. 17. 14:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
18%
A 10-est miért kellett lepontozni? ő egy örökbefogadó szemszögéből írta le...
2015. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
75%

Az egyetlen lehetséges opció neked az abortusz. A elég lenne egy kevés táppénz vagy szabadság, és megmaradna a munkahelyed. Egyébként is könnyebben fel tudnád dolgozni, míg lehet, ha kihordod a babát, nem tudnál megválni tőle, vagy ha igen, abba belebetegednél. Az abortuszt még mindig könnyebb megemészteni, mivel ott még nem beszélünk emberről - akármit is állítanak egyébként az abortuszellenesek. A másiknál meg ott egy hús-vér emberke, akit oda kéne adnod másoknak.


Én biztos az abortusz mellett döntenék.

2015. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Elhiszem h boldog lenne a család akihez kerül a baba,de velem utána mi lesz? Se melo,se albi. Az egyesületnél amit néztem csak az örökbe adás végéig maradhatok.


Eléggé félek,két rossz közül a kisebbiket kell választanom

2015. febr. 17. 16:32
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

valaki mar var a babadra nagyon sok szeretettel

ne old meg add orokbe az elet fontos es szent

2015. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
11%
Biztos, hogy nem beszélhetsz esetleg az apával? Az is lehet, hogy ő vállalná, nem? Attól, hogy nincs az országban. Szerintem mindenképpen el kéne neki mondanod, mert az ő gyereke is. Én biztosan nem vetetném el. De én abból indulok ki, hogy csak olyannal feküdtem le akibe szerelmes voltam és anyukám engem is egyedül nevelt fel. Nem tudok neked helyes megoldást adni, hiszen nem látom át a helyzetedet. De szerintem beszélj az apával is. Joga van tudni róla. Aztán várd ki mit mond.
2015. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%

"valaki mar var a babadra nagyon sok szeretettel

ne old meg add orokbe az elet fontos es szent"


És a kérdező élete nem érdekes, az nem szent? Ő meg menjen az utcára, mert munka nélkül marad? Vagy talán te majd adsz neki lakást, ahol lakhat, esetleg munkahelyet biztosítasz? de könnyű odavetni neki, hogy ne ölj! De önmagával toljon ki nyugodtan, az nem számít!

Ő és a embrió közül egyenlőre egyedül ő az ember!

2015. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%
Sokkal jobban tönkre mennél ha örökbe adnád. Nem lenne se éjjeled se nappalod valahol van egy gyereked. ,feldolgozod azt az abot.Én sem tartanám meg ilyen helyzetben. Itt most te vagy fontos.
2015. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Az apa mikor mondtam neki h késik,lehet terhes vagyok akkor kijelentette h neki nem kell gyerek,ne keverjem őt ilyen dolgokba bele. Mikor a doki megerősitette a dolgot,már sehol nem tudtam elérni,a volt főbérlője mondta h felmondta a lakást,kiment külföldre
2015. febr. 17. 16:56
 19/29 anonim ***** válasza:
64%

Csatlakozom: egy abortuszt sokkal könnyebb kiheverni lelkileg, mint egy örökbeadást. Én nem tudnék lemondani arról a gyerekről, aki 9 hónapon át növekedett bennem, akinek éreztem a rugdosását, akit kínkeservesen megszültem, és hallom az első sírását. Nem tudnék azzal a tudattal sem élni, hogy él valahol egy ember, aki az én gyerekem.


Az élet szent? Adjunk esélyt egy normális életre azoknak a gyerekeknek, akik már megszülettek, és intézetben vannak, vagy még nem fogadták őket örökbe. Inkább ne szaporítsuk a számukat!

2015. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
51%

Nem adnám örökbe. Kettő gyereket ismerek akit örökbe adtak.Mindkét anya a falat kaparná kínjában ha látná hova került a gyerekük.

Nyilván megvisel egy abortusz, de az a tudat is egész életedben, hogy nem tudod a gyereked jó helyen van-e.

2015. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!