Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz vagy örökbe adás?

Abortusz vagy örökbe adás?

Figyelt kérdés

Nem tudja még senki hogy terhes vagyok,az apára nem számithatok,már nincs is az országban.Elérni sem tudom.


Félek az abortusztól,h nem fogom tudni lelkileg feldolgozni,h utána nem lehet gyerekem,komplikációk lesznek,stb...


Viszont az örökbeadással megváltozna az egész életem. A munkahelyemen fel kéne mondanom(nem akarom h pletykáljanak rólam h eldobtam a gyerekem),a városból is ugyanezek az okok miatt mennem kéne. Mindenki ismer mindenkit itt.

Nézegettem egyesületeket,ahol befogadnának a szülésig ha örökbe adom a babát,de utánna mi lesz? Se melo,se albérlet,se semmi.


Nem tudom mit tegyek.


2015. febr. 17. 14:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
5%

Tahat itt mindenki azt allitja egy elet elpusztitasa a szebb jobb jovo erdekeben oke ???

barbarok vagytok szivtelenek

Mindenki kerulhet utcara terheseg nelkul is.

Nyilt orokbefogadasnal a szulok segitenek neked is ha kered

Barmelyik egyha segit orokbeadni es a terhesseg alatt is

Ne halgass a gonosz lelkekere itt akik olni buditanak

2015. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Az egyesületnél amit néztem azt irták h a le endő szülök(nyilt örökbe adás) abba segithetnek h orvoshoz visznek,gyógyszereket válthatnak ki. Bár azokat az egyesület is kiváltja.


De utána semmi segitségem h talpra álljak.

2015. febr. 17. 19:52
 23/29 anonim ***** válasza:
74%

21-es! Agyhalott vagy! Menthetetlen. Te az a fajta vagy, akit addig érdekel egy új élet, míg fröcsögni kell a megtartása mellett, utána felőled bármelyik fel is fordulhat az őt megszülő anyával egyetemben.

Szüljél te gyereket, aztán add örökbe, legyen ez az életcélod! A kérdezőt meg ne terheld feleslegesen a hülye dumáddal!

2015. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdezhetem hány éves vagy?
2015. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

22 biztasd az elet elpuszitasara az kerdezot

Ocsmany dolog valakit arra biztatni sajat veret gyereket olje meg.

Ugye a baba szive mar az 5 hettol dobog ze teny

2015. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok és még mindig eléggé tanácstalan :S


Az eszem azt mondja hogy a legjobb megoldás az abortusz lenne,de félek a következményeitől.

Viszont ha örökbe adom a babát,akkor utána meg se állásom,se lakhatásom nem lesz. Nem szeretnék hajléktalan lenni. Írták itt h a mai világba bárki kerülhet utcára,de ha abortuszra megyek akkor nem leszek hajléktalan.

A munkahelyemen nem szólhatok hogy terhes vagyok,nem hiszem h lelkileg kibirnám mikor vissza megyek dolgozni mindenki tudni fogja hogy eldobtam a gyerekem.

2015. febr. 18. 14:49
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

Mi bizonytalanít el? Az a magzat a hasadban még nem létezik önálló lényként, motorikus funkciói már vannak, de az öntudata csak messze-messze a 20 hét körül fog jelentkezni, és akkor sem önnön létezéséről fog elmélkedni.. Az örökbeadással jobban tönkreteszed az életed, mintha egyszerűen csak megtartanád. Ott leszel munka és lakhatás nélkül, lelki sérülten, és még babád sincs, akiért mindezt vállaltad, és kompenzálná..

Az abortusznak is vannak kockázatai, mint a szülésnek is. Az orvostudomány mai állása szerint minimális. Ha valamilyen műhiba következtében mégis sérülnél, orvosi segítséggel akkor is lehetne gyereked. Azzal tehát reálisan nem kell számolnod, hogy nem lehet gyereked utána.. Lelkileg azért könnyebb talpra állni, ha van munkád és lakhatásod, és tudod folytatni az életedet ott, ahogyan abbahagytad. Az viszont nem mindegy, hogy a gyerekedet dobod el, vagy a lehetőséget, hogy gyereked legyen.. az abortálható magzat még csak lehetőség, nem gyerek. A két rossz közül mindenképp választanod kell, hacsak nem foglalkozol reálisan a gyerek felnevelésének gondolatával.. ami szintén elég meggondolatlan egy térképről lelépett apa mellett, magadra utalva, jövedelem nélkül. Ez maximum akkor sikerülhet, ha bejutsz egy anyaotthonba, ott kaphatsz egy kis segítséget, de várólista van, annyian vannak szükséghelyzetben. 19 évesen egyébként is meggondolatlan az egész életedet ellehetetleníteni, mert nem tudod eldönteni, a tetteid melyik negatív következményét viselnéd szívesebben. Egész életedben viselni fogod a döntésed nyomát, de nem szükséges, hogy ennél több nehézséget is cipelj magaddal. Hagyd magad mögött az egészet, amilyen gyorsan tudod. Minél kevesebb ideig szenvedsz, annál gyorsabban gyógyulsz.

2015. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
90%

Az abortusznál most már nagyon kevés esetben van komplikáció és még kevesebb az az eset, hogy utána nem lehet gyereked.

Ha mégis a megszülés mellett döntenél:

Szüléskor is lehetnek komplikációk (még több, mint abortuszkor) Nekem problémamentes 2 terhesség után volt a második szülésemnél gond. Több gyerekünk nem is lehetett volna.

Ha még nincs is nálad komplikáció, lehet a gyerekkel baj.

Akár a méhen belüli időszakban, akár szüléskor.

Ha megszülted, nem biztos, hogy örökbe fogod tudni adni, képes leszel rá, hogy lemondj róla.

Ha mégis örökbe adod, vagy jó szülőkhöz kerül, vagy nem.

Tartod vele a kapcsolatot, vagy sem? Vajon melyik a jobb döntés?

Az örökbe fogadott gyerekeknél nem 5 éves korban vannak gondok, hanem tinédzser korban.

El fogja fogadni, hogy úgy érezted nem tudod felnevelni és örökbe adtad, vagy meggyűlöl téged ezért?

Az unokatestvéremék 2 gyereket fogadtak örökbe, mindkettőt csecsemő korában. Tinédzser korukig álomcsalád voltak. Aztán az egyik gyerek elkezdett "kisiklani" A "csak örökbe fogadtál"-tól, az "eldobott az anyám"-on át minden volt.

Nagyon sok örökbe fogadás nem végződik jól.

És még a te helyzeted szóba se került.

Ha elveteted, pár napra kiesel a munkából (a munkahelyeden nem kell feltétlenül tudni hogy miért, más nőgyógyászati műtéted is lehetne akár; a táppénzes papírodon nincs rajta)

Ha megtartod, elveszted a munkahelyed, a lakhatásod.

Belerokkanhatsz idegileg, hogy örökbe adtad a gyereked.

Mit csinálsz akkor?

Az örökbe fogadó szülőknek te nem kellesz, rólad nem fognak gondoskodni. Miből fogsz élni? Hol fogsz lakni? Mész a híd alá?

Döntened kell, méghozzá minél hamarabb, hogy ne csússz ki az időből.


Arra pedig, hogy az örökbe fogadó anyuka milyen boldog, találsz itt a gyakorin is hozzászólást.

De olyat még nem olvastam, hogy az örökbe adó anyuka milyen boldog és milyen jó döntést hozott.

Olyat viszont már igen, hogy mennyire megbánta.

2015. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

,,mert szeles az ut ami a pokolba vezet es sokan jarnak rajta,,

A konnyu megoldas nem biztos hogy a legjob sot sokszor pont nem a jo megoldas.

2015. febr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!