Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kb 40 évvel ezelőtt is létezet...

Kb 40 évvel ezelőtt is létezett nyílt örökbe adás?

Figyelt kérdés

Édesanyámat nem rég temettem el. A temetésen odajött egy nő hozzám h ő az én testvérem,és a közjegyzőnek szóljak róla, mert örökös ő is. Azt se tudtam mi.van. Meg adta a nevét címét,keressem majd.

Apámat kérdeztem ezzel kapcsolatban aki elmondta h anyát 14 évesen meg erőszakolták és mikor kiderült hogy terhes elkuldték vidékre rokonokhoz szülni és a babát örökbe adták. Anya képet szokott kapni a gyerekröl régen,mivel ismerős jómódú család vette magához a babát, és mielőtt velem terhes lett kétszer talalkozott is a növel,aki a gyereke.

Nekem erről senki nem beszélt. Késői gyerek vagyok,anya közel 40 évesen szült engem. Én most 19 éves vagyok. Apám nincs olyan állapotban h ezeket a hivatalos dolgokat intézze.


Nem találtam jogszabályt h arra h az örökbe adott gyerek is tényleg örököl e, le kell adnom a nevét.


Megmondom őszintén nem tetszik nekem ez a nő. Igy ukkmukk letámad h.örökös stb.. Semmi részvétem. Neki is vannak szülei akik után majd örököl,miért anyámtol várja h.halála utan kapjon vmit?


2016. nov. 12. 09:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az örökbe adott gyermek is örököl a vér szerinti szülei után.

40 évvel ezelőtt is volt nyílt örökbe fogadás. Egyik távoli rokonomék így szereztek gyereket. Jómódú, gyermektelen embereket megkeresték a megesett lányok és így közvetlenül adták a gyereket örökbe.

Kár pereskedni, hogy nem volt nyílt örökbe fogadás vagy nem tartották ténylegesen a kapcsolatot, nem nyernél, kidobott perköltség.


Gondolkozhatsz úgy is, hogy az anyai öröksége talán pótol valamit a meg nem adott szeretetért.

2016. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%

Azzal, hogy örökbe adták és nem megölték, azzal megkapta a szeretetet, hisz biztos hogy az örökbe fogadók is szerették.

Nem értem milyen jogon tart igényt az örökségre és igaza van a kérdezőnek, hogy ez így nagyon nem szimpatikus, ahogy közölte.

Az ügyvédet meg kellene kérdezni erről.

2016. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
2016. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
80%
2# Az ügyvéd Sem fog mást mondani. Az exem mostani házastársa is a közös gyerekünket nyíltan örökbefogadta, és fehívták a fogyelmet, hogy mivel ilyen esetben nem titkos az örökbeadó kiléte, az öröklés megmarad.
2016. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Nem értem amúgy azt se mire fel örököl.


Vannak szülei akik után fog örökölni. Ha az apa ismert az után is örököl?


Az ember a két szulotöl örököl nem 4töl általában.


Még megértebém ha nem fogadták volna örökbe és ezért jogosult rá h az örökbe adó szulotol örököljön. De neki élnek a jómódú szulei is

2016. nov. 12. 09:41
 6/40 anonim ***** válasza:
5%

# 5


Van oylan, hogy "kötelesrész" intérménye, ez pont arra van, hogy ne lehessen senkit sem kisemmizni (hacsak nem ez a szándéka az elhunytnak) aki legalább 5 évet együttöltött jogilag (közös lakcímen) az elhunyttal, ha rokona annak, ha nem. A többit pedig az "ági öröklés" szabályaiból származtatják. ennek a kettőnek a keveréke az öröklés módja.

2016. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
4%

A névre vett, azaz az örökbefogadott utódot is a törvény ugyanúgy veszi mint a biológiai utódot.

Plusz mondom ha egy tök idegennel 5 évig egy háztartásban élsz (azonos lakcímre bejelentkezve), öröklésre jogosulttá válik, mégha egy évben egyszer látod karácsonykor akkor is.

2016. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
5%
Ha a fentebb általam felsoroltak ellen nincs formailag megfelelő szabályos végrendelet, vagy közjegyző által hitelesített közvégrendelkezés, akkor nincs mese, osztozni kell azokon a dolgokon amik az elhunyt nevén voltak..
2016. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
76%
Ne szólj a közjegyzőnek vagy bárkinek. Max az ügyvédeddel beszéld meg, de hátha nincs róla infó, hogy ő is kéne kapjon.
2016. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
43%
Szóljon ő a közjegyzőnek. Ha örökösnek mondja magát, neki kell jelentkeznie az örökségért.
2016. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!