Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idővel tényleg könnyebb lesz...

Idővel tényleg könnyebb lesz elviselni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Január végén elvesztettem a barátnőmet, autóbalesetben:( 2 évig voltunk együtt... (Lehet, hogy páran rám ismernek itt, mert már tettem fel kérdést, ezzel kapcsolatban) El sem búcsúzhattam Tőle... Mondanom sem kell, hogy mit éreztem, amikor megtudtam.... Sírógörcsöt kaptam, amit alig bírtam abbahagyni... Szerencsére a családom és a barátaim mellettem állnak, próbálnak vígasztalni, ez sokat számít, de hiába próbálnak lelket önteni belém, alig van hatása. Sokat fogytam, begubóztam, sokszor elkap a sírás, sírógörcsök kínoznak... Azt mondják, az idő segít. Tudom, hogy nem 5 perc, sőt évekbe is telhet, de most úgy érzem, hogy sosem fogok helyrejönni. Tényleg könnyebb lesz idővel? Szeretnék tapasztalatokat, hogy ki, hogyan fogadta el az elfogadhatatlant... Részvétem Mindenkinek, aki elveszített egy szeretett személyt!:( (Gyuszi, 18)
2010. ápr. 27. 18:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a mondás, hogy az idő mindent megold, az egyenlő a problémák szőnyeg alá söprésével. Le kell rendezned magadban mindenképp! Először is NE GONDOLKOZZ rajta! És azon se, hogy neked milyen rossz! Ezzel mégjobban beásod magad a gödörbe. Ha eszedbe jut, ne fájdalommal gondolj rá, hanem szeretettel! Spiritualitással foglalkozom, ilyen tanácsot tudok adni, viszont sajnos nagyon sokan hülyének nézhetnek, pedig rengeteg erőt adhat, még ha az ember úgy is gondolja, hogy hülyeség. Ott van a kis reménysugár, talán tényleg így van? A lényeg, hogy ha belegondolsz a reinkarnációba, akkor azt a konzekvenciát lehet levonni, hogy az emberek nem halnak meg, csak testet cserélnek. Lehet, hogy a jövőben született gyermekedben fog lakozni az ő lelke. Vagy valaki másban, aki azóta született, amióta ő meghalt. Nem veszítetted el! Akik közel állnak egymáshoz, következő életükben is egymás közelében lesznek. Továbbá, a halál egy új kezdet kezdete. Hogy tanuljon, fejlődjön. Neked pediog sajnos ezt kellett megélned, mert valószínűleg egy előző életedben is volt hasonló problémád, amit nem tudtál megoldani! Tehát ha úgy halsz meg, hogy ezt nem dolgoztad fel, köv. alkalommal is ezt kell megélned. Gyakorlat: ne zavarjon senki, ülj le, csinálj egy meditációt egy nyugtató zenére, amiben nincs szöveges ének. Kényelmesen helyezkedj el, de ne úgy, hogy elaludj. Figyeld meg a légzuésed, számolj vissza 3-1-ig, majd 10-1-ig és közben képzeld el, hogy egy lépcsőn mész egyre lejjebb. Menj el gondolatban a kedvenc helyedre, ahol a szerelmed vár és öleld meg szeretettel, mondj el neki mindent, amit úgy érzel, h el kell mondanod neki, kérdezz tőle, és ami először jön érzet, az az ő válasza. A végén búcsúzz el tőle. Ha rosszul érzed magad, többször is meditálhatsz, de ha nem, akkor is. Nemcsak így lehet, lehet pihenni is a kedvenc helyeden, hallgatni a tenger morajlását, elmerülni a részletekben, ahogy érzed a homokot a talpad alatt, stb. Mindent helyre tudsz tenni és karban tudsz tartani a lelkedben meditációval. Javaslom az agykontrollt is, szerintem nézz utána! És akkor még nem beszéltem egy csomó megoldásról. Jobbulást és szép naokat kívánok Neked!
2010. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Szia 18:34-es válaszadó. Köszönöm! Igen, erőt adtál, hogy leírtad! Tudom, hogy túl lesz rajta az ember, csak ilyenkor örökké valóságnak tűnik.... Nem, semmiképp nem szeretném az életemet itt leblokkolni, tudom, hogy tovább kell lépni, még ha nagyon nehéz is.... Ha most nem teszem meg, később mégnehezebb lesz.... Köszönöm!
2010. ápr. 28. 07:53
 13/29 A kérdező kommentje:
18:40-es válaszadónak: Fogadd őszinte részvétem! Én is idegösszeroppanást kaptam, fogytam, sokat.... Mondják a környezetemben, hogy jót tenne, ha elmennék pszichológushoz. Meg kéne fogadni.... Köszönöm!
2010. ápr. 28. 07:58
 14/29 A kérdező kommentje:
18:42-es válaszadónak: Tudom, hogy nem fog teljes mértékben elmúlni a fájdalom, csak enyhülni fog....Nem is azt várom, hogy tejesen elmúljon, csak azt, hogy enyhüljön.... El fogok menni pszichológushoz, mert egyedül nem fog menni a talpraállás. Köszönöm!
2010. ápr. 28. 08:05
 15/29 A kérdező kommentje:
18:46-os válaszadónak: Fogadd Te is őszinte részvétem! Sajnos az öngyilkosság nálam is felmerült, de amint lehiggadtam (mert akkor fordult meg a fejemben, amikor megmondták, hogy mi történt), rájöttem, hogy nagy butaság lenne és nem okozhatok fájdalmat a szeretteimnek! Örülök, hogy a lánynak van már párja és jobban van! Természetesen van egy hely a szívemben, ami csak Szabináé.... Ha lesz esetleg barátnőm, Szabina akkor is a szívemben fog tovább élni! Köszönöm szépen!
2010. ápr. 28. 08:11
 16/29 A kérdező kommentje:
18:57-es válaszadónak: Őszinte részvétem Neked is:( Ez borzasztó lehet.... Nem megoldás az öngyilkosság, igazad van, ráadásul a szeretteinknek sem okozhatunk fájdalmat vele..... Azt írtad, hogy nem segített az idő. Én azért kívánom, hogy enyhüljön a fájdalmad! Köszönöm!
2010. ápr. 28. 08:13
 17/29 A kérdező kommentje:
Kedves N. Köszönöm szépen! Sajnálom, hogy vége köztetek... Semmi gond, hogy leírtad. Persze, van Neki a szívemben egy hely, ami csak az Övé.... Majd lehet, hogy megnézem a filmet. Köszönöm szépen! Legszívesebben utána mentem volna, de az öngyilkosság bűn és a szeretteimnek sem okozhatok fájdalmat! Egyedül ezt tart vissza....
2010. ápr. 28. 08:19
 18/29 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak: Már próbálom elterelni a figyelmem és sikerül is rövidebb időre másra figyelnem. Innen már talán csak felfelé vezet az út.... remélem.... Érdekes, amit írtál! Már hallottam erről. Köszönöm!
2010. ápr. 28. 08:24
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a normális,ahogy te reagáltál.

Az egyik ismerősömnek tavaly volt az eljegyzése.Augusztus végén váratlanul elhunyt.A lány már novemberben az új pasijával rohangált és hangoztatja,hogy mennyire szerelmes.Mindenkit megdöbbentett,hogy 2 hónap után ilyen könnyedén új kapcsolata lett.Egy három éves komoly kapcsolat után még normális szakítás esetén sem 2 hónap az az idő,amikor randizni kezdesz...

Ezt csak azért írom le,hogy tudd, az idő tényleg segít (valakinek 2 hónap,valakinek több kell és ez a normális)

2010. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Szia 15:42-es válaszadónak is köszönöm! Nem semmi, hogy ilyen gyorsan új kapcsolatba tudott kezdeni a lány.... Én egyelőre még biztos nem leszek képes egy jó ideig másik lánnyal kapcsolatba kezdeni..... Köszönöm a válaszodat!
2010. ápr. 29. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!