Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem, a lányom leszbikus...

Azt hiszem, a lányom leszbikus, legalábbis összeszűrte a levet egy nővel! Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés
17 éves, utoljára 3 éve volt belehabarodva fiúba, utána már egyszer nem mondta ki, hogy szerelmes vagy tetszik neki fiú. Sokat beszél a melegekről, meg mostanában (úgy 1-1,5 éve) egyre több meleg ismerőse lesz (osztálytársak, új haverok) és mindig meséli a dolgaikat, de úgy, mintha ez természetes lenne. Amikor mondtam neki, hogy én nem szeretném, ha ilyenbe keveredne valaha is, akkor elhallgatott. Eddig ez csak fura volt, azonban mostanában egy nőért teljesen odavan, őt is valami leszbikus ismerőse által ismeri és azt mondja, csak barátok, de ilyeneket ír neki a nő, hogy "Szépséges angyal, bárcsak látnálak". Ezt sms-ben írta, csak a lányom régi telefonjára, ami most az enyém. Próbáltam rátérni erre, de még csak nem is reagált, hanem teljesen odavolt, hogy írt neki a nő! Mindig róla áradozik, hogy milyen jó fej és mennyire el lehet vele beszélgetni, dehát a nő 27 éves, nem egy 17 éveshez való barátkozásra. Volt egy olyan, hogy nem jött haza iskola után, azt mondta a barátnőjénél lesz, de kerestem és nem volt ott, a barátnője azt mondta a nőnél van és később kérdőre vontam, hogy miért hazudik és le akarta tagadni, hogy nem ott volt. Nem tudom mit csinálnak, arról a nőről csak képet láttam, úgy néz ki, mint egy drogos, a lányom meg teljesen megváltozott, amióta vele barátkozik. Először nem is tudtam, kinek írogat állandóan, aztán mondta, hogy most megismert valakit és nem értettem, hogy egy 27 évessel mi a fene közös témája van. Én mit tehetnék? Ha kiderülne, hogy van valami én biztos összeomlanék. Azok alapján, amiket írtam, alaptalan a gyanúm vagy lehet valami? Kérem, segítsenek, mert el vagyok keseredve!
2010. ápr. 25. 12:38
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
87%

Nem arról kellene itt vitázni, hogy a homoszexualitás betegség-e, vagy sem, hiszen a kérdés nem erről szólt. Ha valakit izgat a téma, az nyisson új kérdést, és pont.


A kérdezőnek:


Már egyszer írtam neked. Újra csak azt hangsúlyoznám, hogy egy tizenéves sok mindent kipróbál, ami később mégsem válik majd a személyisége részévé. A homoszexualitás is ilyen dolog. Közel sem válik mindenkiből meleg, aki kipróbálja a szerelmet az azonos neműekkel. Rengeteg tizenéves fejében megfordul a gondolat (ha másként nem, hát álom formájában), mások ki is próbálnak dolgokat. Megint mások annyira közel kerülnek egy jó barátjukhoz (ez főleg a lányokra jellemző), hogy egy kissé összekeverednek bennük a baráti, és a "másfajta" érzések.


A te lányod esetében arról lehet szó, hogy ez az idősebb nő valamivel nagyon megfogta őt. Talán a "lázadásával", talán a "jófejségével", talán a "nőiességével", talán azzal, hogy felnőtt létére éppen az ellenkezője a te komoly, érett kislányodnak. Ezt így nem tudhatjuk. Azonban mielőtt még kétségbe esnél, tudd: a legrosszabb, amit tehetsz, hogy kiborulsz, és eltiltod őt a nőtől. Inkább beszélgess vele róla, és ne légy ellenséges. Talán így megértheted, mi vonzza a lánykádat a nőhöz.


Ez is csak tizenéves szeszély. A melegek világa mindig "titokzatosnak", "vonzónak" tűnik a tizenévesek szemében. Engedd, hogy megismerje őket, és rádöbbenjen, hogy azok is csak tökéletlen emberek. Beszélgess vele sokat, légy nagyon higgadt! Ezzel többet segítesz, mintha kézzel-lábbal tiltod.


Még valami. Nagyon jó lenne, ha valamiképpen be tudnád neki mutatni (mégha csak burkoltan is), hogy léteznek normális, kedves pasik is. Olyan családok, ahol az apa nem egy léhűtő majom, olyan párkapcsolatok, amelyekben mindkét fél boldog. Ha vannak ilyen ismerőseitek, hívd meg őket időnként! És beszélgess vele az apjáról is, mondd el neki, hogy tudod, hogy nem tökéletes, de ő is csak ember, mégha a kislányod apukája is. Mondd el neki azt is, hogy sajnálod, hogy te rosszul választottál annak idején, és hogy ő talán már okosabb lesz majd nálad, és kitartóbban keresi majd a normális pasit, hiszen vannak normális pasik, csak nehéz őket megtalálni... Mindezt csak beszélgetésképpen mondd, és véletlenül sem akkor, amikor a nőről beszéltek!


Én hiszek benne, hogy a lányod csak a saját útját keresi, és ebben csak egy állomás a "melegek világa". Csak kérlek, ne tiltsd, és légy megértő! Akkor magától jön majd rá, hogy létezik a számára jobb példakép is, mint egy vamp. ;)

2010. ápr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a szárnyait eregeti a lányod! majdnem biztos, hogy van valami közöttük, de ez nem jelenti azt, hgy a lányod leszbikus lenne. másfelől, aki azt mondja, hogy nincs választási lehetősége egy hetero illetve meleg embernek, hogy melyik nemet is szeresse, az nagyon téved! igenis te döntöd el, nem igy születsz! Isten nem igy teremtette az embert! Szerintem csak nagyobb baj lenne, ha a nővel beszélnél, ezért inkább a lánykáddal próbáld tisztázni a helyzetet! sok sikert!
2010. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Na beszéltél vele? Remélem jutottál valamire !!

A 41 éves anya

2010. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:
Beszéltem és kiderült, hogy a bálványozáson tovább is jutottak. Ennyit ért a 17 évi nevelésem, most én vagyok a szemét, amiért rosszul érint a dolog
2010. máj. 8. 19:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!