Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem, a lányom leszbikus...

Azt hiszem, a lányom leszbikus, legalábbis összeszűrte a levet egy nővel! Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés
17 éves, utoljára 3 éve volt belehabarodva fiúba, utána már egyszer nem mondta ki, hogy szerelmes vagy tetszik neki fiú. Sokat beszél a melegekről, meg mostanában (úgy 1-1,5 éve) egyre több meleg ismerőse lesz (osztálytársak, új haverok) és mindig meséli a dolgaikat, de úgy, mintha ez természetes lenne. Amikor mondtam neki, hogy én nem szeretném, ha ilyenbe keveredne valaha is, akkor elhallgatott. Eddig ez csak fura volt, azonban mostanában egy nőért teljesen odavan, őt is valami leszbikus ismerőse által ismeri és azt mondja, csak barátok, de ilyeneket ír neki a nő, hogy "Szépséges angyal, bárcsak látnálak". Ezt sms-ben írta, csak a lányom régi telefonjára, ami most az enyém. Próbáltam rátérni erre, de még csak nem is reagált, hanem teljesen odavolt, hogy írt neki a nő! Mindig róla áradozik, hogy milyen jó fej és mennyire el lehet vele beszélgetni, dehát a nő 27 éves, nem egy 17 éveshez való barátkozásra. Volt egy olyan, hogy nem jött haza iskola után, azt mondta a barátnőjénél lesz, de kerestem és nem volt ott, a barátnője azt mondta a nőnél van és később kérdőre vontam, hogy miért hazudik és le akarta tagadni, hogy nem ott volt. Nem tudom mit csinálnak, arról a nőről csak képet láttam, úgy néz ki, mint egy drogos, a lányom meg teljesen megváltozott, amióta vele barátkozik. Először nem is tudtam, kinek írogat állandóan, aztán mondta, hogy most megismert valakit és nem értettem, hogy egy 27 évessel mi a fene közös témája van. Én mit tehetnék? Ha kiderülne, hogy van valami én biztos összeomlanék. Azok alapján, amiket írtam, alaptalan a gyanúm vagy lehet valami? Kérem, segítsenek, mert el vagyok keseredve!
2010. ápr. 25. 12:38
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
56%

Ezt érzed: "Azt hiszem, a lányom LESZBIKUS, legalábbis összeszűrte a levet egy nővel! Mi a fenét csináljak?"


Ennyit erről. Legalább magadnak vallanád be...

2010. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
82%

Semmit.Ne legyél elkeseredve.

Azért mert esetleg másképp gondolkodik, mint te, mér nem a te gyereked?

Sosem dobnám el a gyerekeimet ezért és sosem fordulnék el tőlük.


Az nagyobb probléma lenne, ha mondjuk nem lenne becsületes, drogozna, bűnözne.

Ha téged zavar, akkor kérd meg, hogy ne előtted tegyék, de ne korlátozd, mert csak eltávolodik tőled.

2010. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még egy kis segítség:

[link]

2010. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Előbb kellett volna gondolkodnom? Teljesen normális életet élünk, nem szenved hiányt semmiben, taníttattam, járattam ide-oda, közös programok, megkapta a figyelmet, még csak az sem volt, hogy egész nap nem találkoztunk, mert én dolgoztam, ő meg nem tudott kivel beszélgetni. Vannak barátai, vidám lány, jól tanul, kellemes beszélgetőpartner, nekem Te ne mondd, hogy elrontottam a gyereket. Az apjával való kapcsolata fájdalmat okozott neki már nem egyszer, de az apját nem lehet megváltoztatni.
2010. ápr. 25. 13:34
 36/54 anonim ***** válasza:
23%
DE MONDOM! Egy lánynak az apja az elsődleges minta! Ha az rossz, akkor vagy elfordul a férfiaktól vagy azt a rossz mintát leutánozva szándékosan olyan férfiakat fog magához vonzani akik kihasználják, megalázzák, stb. Ha ennyire rossz volt az apja, akkor miért engedted neki hogy találkozzon vele? Ha csak fájdalmat tudott okozni neki? Ez a te felelősséged!!!
2010. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
67%

Erről énis hallottam, hogy a melegek betegek. Mert a kromoszómák máshogy állnak be náluk...Ne én akkor sem tudnám egy ÉRZŐ LÉNY egy EMBER aki ugyanolyan mint Te, a szemébe mondani hogy: "TE BETEG VAGY!" Mert ez így nem igaz! Vagyis van benen valami, de lehet én vagyok túl érzelgős, hogy nem tudnék ilyet csinálni. (ezt 13:08-nak)

Kérdésre: Szerintem nem leszbikus a lányod, csak kíváncsi. Én is kíváncsi vagyok, de attól hogy van olyan barátnőm akit tisztelek, és imádok, felnézek rá, attól a férfiakhoz vonzódom. De ti dolgotok, beszéld meg vele.

14/l

2010. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
75%

Most őszintén, ki szeretné, hogy a lánya leszbikus legyen? Lehet itt mondani, hogy el kell fogadni, meg hogy ÉN elfogadnám az Ő helyében, meg ő rossz szülő, hogy aggódik, ahelyett, hogy segítené.... de nézzünk picit magunkba, és lássuk be, hogy amíg nem vagyunk ilyen helyzetben, mi magunk sem tudjuk hogyan reagálnánk. Felesleges ezért tehát leszúrni a kérdezőt, hogy miért aggódik, miért lesz ideges, ha eszébe jut, és miért félti a lányát. Mert ez a természetes. Persze, hogy félti, hiszen minden szülő azt szeretné, ha a gyermeke egy ellenkező nemű mellett találná meg a boldogságot, gyermekeik lennének, szépen élnének...stb. És aki azt állítja, hogy neki az is jó, ha a gyermeke leszbikus, az nem ír igazat...

Kérdező, szerintem ülj le beszélgetni a lányoddal. Támogasd, ha erődből telik, és beszélgessetek sokat, mert jobb, ha tudsz mindenről, hogy lásd ha segítségre van szüksége.

minden jót!

2010. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem kell az anyának neki rontani!!! Érthető, hogy aggódik a lánya miatt.


Nem hibáztatlak, amiért a lányod leszbikus lett, de az biztos, hogy nálunk nőknél a leszbikusság nem örökletes, hanem egy lelki folyamat eredménye. Lehet, hogy akárhogy neveled a lányod, akkor is a saját neméhez vonzódna, mert érzékeny ember lehet, aki fél a csalódástól és a férfiaktól.Képtelen volt feldolgozni az apja linkségét és azt, amit veled tett (a válásra gondolok), nem akar fájdalmat magának, ezért elzárkózik a másik nemtől. Ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, ha változtatni akarsz ezen, annál jobban fog küzdeni. Még változhatnak a dolgok, de egyelőre el kell fogadnod!

A valódi probléma ez a nő! Nézd, először a lányoddal beszélj erről, éreznie kell, hogy megbízol benne és számíthat rá! Ne legyél számon kérő,hanem tekints úgy erre a beszélgetésre, mint a többire (még ha nehéz is). Hallgasd meg és próbáld megérteni! Ezek az első lépesek

2010. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Én már kiskorában elmagyaráztam neki, hogy én nem fogom tiltani az apjától, ha akar, találkozik vele, nem leszek szemét anya, aki mindennek elmondja az apját és eltiltja tőle. Kb 2 évente egyszer találkoztak, az apja hívta, hitegette, mára a lányom eljutott arra a szintre, hogy nem dől be neki. Ez igen, nagy ürességet okozott az életében, de én sem így terveztem. Beszéltem vele, a családjával, barátaival, de nem változott meg, még mindig tinédzsernek hiszi magát.
2010. ápr. 25. 13:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!