Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a párom ezért nem...

Jogos, hogy a párom ezért nem akarja ezt a házat megvenni velem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hónapok óta házat keresünk. Nem találunk, de nem vagyunk anyagilag sem eleresztve. Egy kisvárosban élünk. Ebben a kisvárosban kb. 10 millióért kapnánk egy kb. 40 éves felújítandó házat. Ha nem veszünk, albérletbe kényszerülünk, amit én nem szeretnék 33 évesen, gyerekvállalás előtt. Nekem viszont van egy testvéremmel közös házam egy másik helyen, igaz lepukkantabb, kisebb faluban. Nagymamámtól örököltük, de még nem kelt el. Feldobtam az ötletet hogy vegye meg a párom a testvérem részét, potom összegért. Igaz ezt is kell újítani, de jobban kijönnénk, mintha albérletben élnünk, tehetnénk félre is, az örököltet meg eladnánk. Gyűjteni lehetne egy házra ebben a nagyobb városban ahol most élünk. Páromnak annyi a baja, hogy a másik ház 10 km-rel arrébb van és fél hogy ott ragadunk.Én meg attól félek, hogy feléljük a pénzt ami házra van, és albérletben fogunk megöregedni. Kinek van igaza?
2016. szept. 22. 09:41
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
30%

48-as! Mind a kettő álmodozik.

A srác nem akar leadni az eddigi színvonalból, kertes házat akar, a lány 33 éves, gyereket akar. Mind a kettő a nagy semmire álmodozik. Ideje lenne felébredni, mind a kettőnek.

2016. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, #51-es, bár ha a lánynak van melója, félretett pénze és egy lakható házrésze is, megfelelő párral reális lehetne az elképzelése.
2016. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
49%

Ez a fiú mindaddig reális elképzelés volt, amíg nála laktak ingyen. Így lehetett spórolt pénze a lánynak.

Nem mondom, hogy a lány így gondolkodik, sőt!

Ő csak úgy gondolkodik, 33 éves vagyok, két éve megvan a pasi, jöhet a kertes ház (fehér kerítéssel), gyerek meg kutya. MOST!

Mind a ketten hozzászoktak valamiféle kényelemhez. Ott volt a fiú szüleinek kertes háza, ingyen, senki sem zavarta őket.

Két elkényeztetett gyerek, akik most vették észre, hogy bizony az életben küzdeni kell, és olykor kompromisszumokat kell kötni, és bizony van olyan is, amikor egy időre fel kell függeszteni az álmok kivitelezését.

2016. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
Nem akarom szétoffolni a kérdést, de a lány sokkal kompromisszumképesebb, mint a párja, és két lábbal áll a földön. A tesó kifizetése rossz ötlet, ha ilyen a falu, ahogy leírta, egyebekben viszont igaza van, neki jó lenne lakás is, mert belátja, hogy városi saját házra nincs pénz, bérelni egyet meg pénzkidobás.
2016. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg kertes házat akartok venni, ahhoz sajna spórolni kell. És ha nincs rávaló most, akkor nem is lesz kertes ház, ebbe bele kéne törődni. Én beköltöznék a falusi házba, gyűjtögetnék, majd ha összejött kellő pénz pl nagyobb önrészre, akkor vennék házat. Addig meg el lehet élni a falusiba is, és nem kell rá fölös nagy összegeket kidobni.
2016. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%

Kb. hasonló helyzetben voltunk a párommal, nem tudott volna beleadni, de igényei mindig voltak. Négy hónapig kínlódtunk, míg meguntam. Hülyített össze-vissza, de semmilyen opció nem felelt meg neki. Végül már úgy laktunk volna együtt, hogy minden elképzelésemet fel kellett volna adnom az ő igényei miatt úgy, hogy anyagilag egyáltalán nem tudott beleszállni, mert 36 évesen még egyetlen megtakarított forintja sincs. Addig igényeskedett, míg ejtettem az ügyet, vele együtt.


Ha valami a te utad, akkor az zökkenőmentesen halad majd; amit viszont erőltetni kell, megette a fene.


Kívánom, hogy dönts jól, de ne add fel magad teljesen csak azért, hogy a párodnak kedvezz.


35/N

2016. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én neked adok igazat! És azoknak, akik szerint elég zavarosan viselkedik a párod; lehet, nem is akar közös jövőt veled.

33 éves vagy, párod gondolom legalább ennyi. Neki eddig nem volt igénye saját (szüleitől független) otthonra? Már ez is árulkodó jel.

Kertes házat bérelni? Na, az ilyentől falnak tudnék menni. Attól meg pláne, hogy azért kell a kert, hogy kiülhessen.

Hát világosítsa már föl valaki, hogy a kertes ház azt jelenti, hogy tavasztól őszig mindig van valami tennivaló! Hogy nem üldögél az ember, hanem folyton csinál valamit a kertben, hogy ne ősvadon legyen.


Másrészt: 10 km manapság nem távolság. Ha a városban lenne értéke annak a háznak, akkor 10 km-rel arrébb sem forgalomképtelen. Egy megyeszékhelyen is van ekkora távolság (akár még több is!) a város két széle között.

Az is hülyeség, hogy öreg házat ne vegyen az ember. Én pont az új építésűekről hallok folyton rémtörténeteket. Mi is egy 60 éves házat vettünk. Szerkezetileg tökéletes, emelet ráépítésre alkalmas, száraz levegőjű; a tetőgerendákra azt mondták, jobbak, mint amiket manapság lehet kapni.


Nincs reális érve a párodnak. Városban akar kertes házat. Na, és meg tudja venni? NEM! Akkor ő álmodozzon tovább, te meg keressél egy olyan férfit, aki a vágyait hajlandó a lehetőségeihez igazítani. Mert az ilyen férfi lesz jó apja a gyerekednek, nem az, aki légvárakat épít és albérletről albérletre vándorol egész életében.


Kicsit OFF:

Ha a szüleinek volt egy családi háza a városban, ott ti laktatok, akkor minek adták el? Normális szülő hagyta volna, hogy ott lakjatok, nem adja el a saját gyereke feje fölül.

Fura ez az egész család, legyél óvatos a közös jövőt illetően!

2016. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
50%

Szia,

Teljesen illogikátlan párod viselkedése. Egy 10 km-nyire lévő házzal semmi gond nincs, sőt, az én szemszögemből a falu sokkal jobb, mint a város.


Én városi albiból költöztem falura, saját házba. Az albiból is utazni kellett 10-20 percet, mire beértem dolgozni, arról már ne is beszéljünk, hogy korábban kellett indulnom egy belvárosi panelból, hogy kiérjek a munkahelyemre (ipari telepen), mint most otthonról bejárni.


Öreg ház, sok minden felújításra szorul benne, nem csak festeni kellene, még 4-5 millió rámegy, mire olyan lesz, amilyennek szeretném. '50es építésű, de nagyon vastag falakkal. Ide jöhetne a párod kertészkedni, 4000nm-es a telek :D Én ilyet akartam, direkt nem városban, direkt nem panelt.



Nem hinném, hogy eladhatatlan lenne, hisz jó helyen van, közel a város, jó a közlekedés, és a falu nagyon csendes. Maximum az óriási telek a hátrány, de ha a terveim szerint ki tudom használni, akkor bőven megéri a befektetést.

2016. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

a párodnak van igaza semmi értelme a világ végére költözni az a ház sose fog egy fillért se érni

és egy vagyon bárhova is eljutni

2016. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!