Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a párom ezért nem...

Jogos, hogy a párom ezért nem akarja ezt a házat megvenni velem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hónapok óta házat keresünk. Nem találunk, de nem vagyunk anyagilag sem eleresztve. Egy kisvárosban élünk. Ebben a kisvárosban kb. 10 millióért kapnánk egy kb. 40 éves felújítandó házat. Ha nem veszünk, albérletbe kényszerülünk, amit én nem szeretnék 33 évesen, gyerekvállalás előtt. Nekem viszont van egy testvéremmel közös házam egy másik helyen, igaz lepukkantabb, kisebb faluban. Nagymamámtól örököltük, de még nem kelt el. Feldobtam az ötletet hogy vegye meg a párom a testvérem részét, potom összegért. Igaz ezt is kell újítani, de jobban kijönnénk, mintha albérletben élnünk, tehetnénk félre is, az örököltet meg eladnánk. Gyűjteni lehetne egy házra ebben a nagyobb városban ahol most élünk. Páromnak annyi a baja, hogy a másik ház 10 km-rel arrébb van és fél hogy ott ragadunk.Én meg attól félek, hogy feléljük a pénzt ami házra van, és albérletben fogunk megöregedni. Kinek van igaza?
2016. szept. 22. 09:41
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:
Albérletként is kertesbe menne. Hogy ki lehessen ülni, legyen saját kis udvar, ne hallgasd ahogy a szomszéd húzza a wc-t stb. Mindenhogy kertes házat akar. Azt mondta igen, akar gyereket de kezdem úgy érezni csak ködösít, hogy meggyőzzön a hülyeségről. Miért akkora baj hogy pénzt akarok gyűjteni? Van olyan érzésem azért nem akarja az én házam felét megvenni mert nem is velem tervez.. ezt mondtam is neki, de tagadta, azt mondta akkor eleve nem közösen venne házat. Csak hát egy kis faluból nehezebb lelépni, ha szétmegyünk, szerintem ez jár a fejébe.
2016. szept. 22. 10:32
 22/59 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg, ilyen házakat könnyű eladni állami gondozásból kikerült fiatal pároknak, célirányosan akár nekik is hirdethetitek (vannak facebook csoportjaik). De azzal is próbálkozhattok, hogy az önkormányzatnak felajánljátok megvételre. Pl. nyugat-dunántúli falvakban ilyenkor az önkormányzatok gyűjtést szerveznek, hogy valamivel a piaci ár alatt megvegyék a házat, pl. 500 család összedobja a 1,5 milliós árat, nehogy állami gondozásból kikerült fiatalok (falusiaknak csak cigányok) kerüljenek a falukba. 2 milliós házat is eladnak így örökösök 1,5 millióért, mert ha "cigánynak" adnák el, akkor utána a faluban csúnyán néznének rájuk akkor is, ha temetőbe mennének őseik sírját rendezni.
2016. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

21: Ne vegyetek közös házat :D

Szerintem te rá akarod erőltetni mindenképpen a ti házatokat. És mindenfélét kitalálsz, hogy igazold magad.

Milyen hülyeség ez, hogy szerinted azért nem veszi meg a ti házatok felét, mert nem veled tervez??? Szerinted, ha egy idegen házát vennétek meg felesben, akkor nem ugyanez lenne a felállás? Akkor is lenne gy db házatok kettőtök nevén.

Ha ennyire nem bízol a párodban, akkor nem házvételt kell tervezgetni, hanem a szakítást.

2016. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
A ház szerkezete teljesen rendben van. Ablakokat kellene cserélni, illetve festés kívül-belül. Tető jó. Semmilyen falat nem kellene pl. kivenni, az elrendezése is jó. Inkább ilyen esztétikai jellegű felújítás kellene rá. Masszív ház, nagyszüleim építették, jómódúak voltak, nem gagyi házat építettek (nem dicsekvésből írom).
2016. szept. 22. 10:36
 25/59 anonim ***** válasza:
73%

Nálatok az első kérdés nem a közös házvétel, hanem hogy tényleg közösen akartok-e élni.


Róla nem lehet nyilatkozni ennyiből, de nekem te sem tűnsz túl bizonyosnak.

2016. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a helyedben csak egy kérdést tennénk fel magamnak?

Ha lenne sok pénzem, és mind a kettő ugyanannyiba kerülne melyiket választanám?

- egy öreg, itt-ott felújított házat falun, vagy

- egy felújítandó házat kisvárosban?

No így gondolkodik m,ás is, emiatt nem fogják megvenni a falusi házat tőletek.

Beleöltök egy rakás pénzt a felújításba, ami kidobott pénz lesz vagy ott ragadtok benne falunk.

Vele együtt a távolság kényelmetlensége és költségei.

Hová fog járni a gyereket ovibe, iskolába, gimibe vagy majd bumliztok a hajnali busszal? Télen, sötétben, esőben, hóban?

A barátod meg gondolja át, hogy ha nincs pénzetek, bizony le kell mondania arról, hogy hétvégén halálra dolgozza magát a kertben. Mert munka mellett csak hétvégén lenne rá ideje azt is gondozni. A felújítás mellett? Háááát....

2016. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
95%
Ha valóban a közelben van az örökölt ház, akkor én abba költöznék, anélkül, hogy megváltsam. Így egy-két év alatt tudsz félretenni annyit, hogy megvásárolj egy kisvárosit. Az örökölt házba nem fektetnék bele pénzt, mert egyszerűen kidobás, és megvenni is butaság, mert utána meg nem tudnád eladni. Lakni viszont lehetne benne addig, amíg vevő nem kerül rá.
2016. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
78%

Én értem, hogy te ragaszkodsz ehhez a házhoz, mert a nagyszüleidé. És 10 km-t én sem tartok nagy távolságnak. Nyilván számít, hogy van-e autótok.


De fogadd el, hogy a párodnak nincs semmi érzelmi kötődése ehhez a házhoz, neki nem kapcsolódnak hozzá élmények. És ő mindenképpen a városban szeretne élni.


Azon kéne legelőször is elgondolkodni, hogy mennyire közösek céljaitok, összeilletek-e. Tényleg annyira biztos-e a kapcsolat, hogy közösen vegyetek házat, aztán kibírja-e a kapcsolat a felújításokkal járó stresszt.

Most hol éltek??? Nem biztos, hogy azonnal közös ingatlant kéne vásárolni, ha eddig még nem is éltetek huzamosabb ideig együtt. Mióta vagytok együtt?

2016. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az üzletben csak a testvéred járna jól. Sikerülne eladnia a részét.

Ha az a ház ennyire masszív és jó, hogy csak csinosítani kell, miért is nem találtok rá vevőt?

2016. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
43%
Egyezzetek meg tesóddal, hogy beköltöztök, kifestitek, ablakot cseréltek, majd a vételárból levonjátok az árát, és közben hirdetitek tovább. Nem fizetném ki a tesó részét előre, viselje már ő is a rizikót, hogy nem megy el a ház egyik napról a másikra, tegyen érte, hogy találjátok vevőt. Viszont nektek se kell albérletet fizetni, azt a pénzt félre tudjátok tenni. Az egyéb költségeket viselitek (önkormányzati adó pl.), rezsit álljátok, rendben tartjátok a kertet. Szerintem ez így korrekt.
2016. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!