Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a párom ezért nem...

Jogos, hogy a párom ezért nem akarja ezt a házat megvenni velem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hónapok óta házat keresünk. Nem találunk, de nem vagyunk anyagilag sem eleresztve. Egy kisvárosban élünk. Ebben a kisvárosban kb. 10 millióért kapnánk egy kb. 40 éves felújítandó házat. Ha nem veszünk, albérletbe kényszerülünk, amit én nem szeretnék 33 évesen, gyerekvállalás előtt. Nekem viszont van egy testvéremmel közös házam egy másik helyen, igaz lepukkantabb, kisebb faluban. Nagymamámtól örököltük, de még nem kelt el. Feldobtam az ötletet hogy vegye meg a párom a testvérem részét, potom összegért. Igaz ezt is kell újítani, de jobban kijönnénk, mintha albérletben élnünk, tehetnénk félre is, az örököltet meg eladnánk. Gyűjteni lehetne egy házra ebben a nagyobb városban ahol most élünk. Páromnak annyi a baja, hogy a másik ház 10 km-rel arrébb van és fél hogy ott ragadunk.Én meg attól félek, hogy feléljük a pénzt ami házra van, és albérletben fogunk megöregedni. Kinek van igaza?
2016. szept. 22. 09:41
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
95%

Senkinek sincs "igaza" vagy "nem igaza". Ez egy döntés, közösen kell meghozni, és azt a megoldást megtalálni, ami mindenkinek jó.

Sajnos ebben idegenek biztosan nem tudnak nektek segíteni.

2016. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
87%

Ha atestvéred az általad gondolt összegért eladná, a ház olyan szerkezeti állapotú, amit érdemes felújítani és hosszú távra is jó lehet nektek, én azt választanám. Őszintén? A városból (ahol laktam, dolgozom, szülők, barátok vannak) pont 10 km-re költöztem egy zsákfaluba a párommal. Ha van tömegközlekedés, ovi, orvos, autó, munkásjárat (ha kell) semmivel sem rosszabb, mintha a város egyik feléből a másikba kellene utazni. Cserébe csend van, olcsóbbak az ingatlanok, kedvesek a szomszédok és 10 után sem félek, hogy leütnek.

Ha "civilizációra" vágyom, az 10 perc alatt autóval elérhető, a barátaink pedig szeretnek hozzánk járni kikapcsolódni.

Én a párod helyében átgondolnám újra, HA a környék megfelelő.

2016. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
37%

Én semmiképpen nem venném meg a falusi háza. Konkrétan forgalomképtelen.

Ha megveszitek, ráköltitek a spórolt pénzeteket, hogy lakhatóvá tegyétek, a munkahelyre utazásra a maradékot és tényleg ott ragadtok, mert a kutya sem fogja megvenni majd tőletek.

Ha mégis akadna valaki, soha nem fog megtérülni az a pénz, amit most ráköltenétek.

Akkor inkább az albérlet, egy kisvárosban azért az nem annyira drága.

2016. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
40%
Miért csak ház jöhet szóba? A kezdetekkor nem lehetne lakában gondolkodni?
2016. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
Nekem jó lenne a társasházi lakás is, de párom csak kertest akar. Ezen már hiába is rágódom, neki rendes családi ház kell, mert utálja a lakást.
2016. szept. 22. 09:53
 6/59 anonim ***** válasza:
36%

Senkinek. Hulyeseg oreg hazat venni, attol nagyobb xopas nincs.


Senkit sem ismerek akiknek csak egy kicsit is bejott volna az ilyen uzlet.


En tuti alberletbe mennek.

2016. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
70%
Mióta hirdetitek az örökölt házat, hogy még nem kelt el? Akkor tennék a felújításába pénzt, ha nem jelent problémát az, hogy esetleg nem tudjuk eladni normális áron. Úgy tűnik, a párodnak ez a baja, semmiképp nem akar 10 km-re a várostól lakni. Ha abban a faluban egyébként jó a közbiztonság és az infrastruktúra, akkor jó döntés azt a házat szépen rendbetenni, pár évig ott lakni és még gyűjtögetni, mert jó állapotú házat valószínűleg el tudtok majd adni. Ebben viszont ti ketten döntötök.
2016. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Itt is ugyanolyan öreg házak között tudunk válogatni, mert az újak 5-10 millióval drágábbak! Mindenhogy kellene újítani, csak szerintem nem mindegy, hogy 10 vagy 5 millióért veszünk. Albérletet abszolút pénzkidobásnak gondolom, mert lehet 3 évig sem találunk házat. Le fogunk így csúszni, feléljük a pénzt és nem marad házravaló.
2016. szept. 22. 09:57
 9/59 anonim ***** válasza:
100%

És ha te eladnád a részed a házból? Amúgy 10km nem távolság, én is ennyire lakok a várostól. De attól is függ, hogy milyen a környék. Ha egy putri, akkor nem igen éri meg odaköltözni. Viszont ha rendes kertvárosi rész, akkor megéri.

De nektek kéne közösen eldonteni mi legyen. Tesód mennyiért adná el? Megérné? Nem jobb lenne te adnád el a részed?

2016. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, hogy adjak el egy fél házat és kinek?
2016. szept. 22. 10:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!