Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a párom ezért nem...

Jogos, hogy a párom ezért nem akarja ezt a házat megvenni velem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hónapok óta házat keresünk. Nem találunk, de nem vagyunk anyagilag sem eleresztve. Egy kisvárosban élünk. Ebben a kisvárosban kb. 10 millióért kapnánk egy kb. 40 éves felújítandó házat. Ha nem veszünk, albérletbe kényszerülünk, amit én nem szeretnék 33 évesen, gyerekvállalás előtt. Nekem viszont van egy testvéremmel közös házam egy másik helyen, igaz lepukkantabb, kisebb faluban. Nagymamámtól örököltük, de még nem kelt el. Feldobtam az ötletet hogy vegye meg a párom a testvérem részét, potom összegért. Igaz ezt is kell újítani, de jobban kijönnénk, mintha albérletben élnünk, tehetnénk félre is, az örököltet meg eladnánk. Gyűjteni lehetne egy házra ebben a nagyobb városban ahol most élünk. Páromnak annyi a baja, hogy a másik ház 10 km-rel arrébb van és fél hogy ott ragadunk.Én meg attól félek, hogy feléljük a pénzt ami házra van, és albérletben fogunk megöregedni. Kinek van igaza?
2016. szept. 22. 09:41
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

Én az albérlet lehetőségét sem feltétlenül vetném el. Fiatalok vagytok. Ha saját házatok/lakásotok van, azt el kell adni, ha költözni akartok, mert 100 km-el arrébb van jó állás. Ha még csináltok valami komolyabb tanfolyamot, akkor esetleg a tesóddal meg lehetne beszélni, hogy a karbantartásért, kisebb felújításokért a Nagymama házában laktok (mint albérletben).

Kicsit vizet prédikálok és bort iszok, csak pár hónapig laktam albérletben (az adás-vétel elhúzódása miatt), viszont estem már el jó állásajánlattól, mert nem tudtam költözni

2016. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

" azért nem akarja az én házam felét megvenni mert nem is velem tervez.."


Azert nem akarja megvenni mert baromsag.


Koltozzetek oda es fizessetek alberleti dijat a fel hazert a tesodnak. Az nem lenne olyan nagy osszeg.

2016. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem végleges megoldásnak gondoljátok a falusi házat, nem biztos, hogy érdemes beleölni pénzt. Számold ki, hogy visszajön-e az eladásnál majd a most ráköltött összeg?

És a felújításra költött pénz is visszajön majd az eladásból?

Nem írtad, hogy az ország melyik részén van ez a kisváros és a 10km-re levő falu, de tényleg vannak az országnak olyan részei, ahol nem érdemes felújítani egy házat, csak abban az esetben, ha a magad kényelméből hosszútávra csinálod. Ha eladásra szánod a későbbiekben, nem biztos, hogy megéri belefektetni a pénzt.


Nem írtad, mennyire sürgős felújítani, mert ha ki lehet húzni benne 1-2 évet, akkor ne a megvételén/felújításán gondolkozzatok, hanem csak egyszerűen albérlet helyett költözzetek oda, tesódnak fizessetek valamennyi használati díjat, ha kéri, és gyűjtögessetek. Sőt, akár ott lakva fel lehetne újítani egy városi házat, akkor is pénzt spóroltok.

2016. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%
Ne fáradjatok, fogadjunk, hogy nem fog tetszeni neki ez a megoldás sem. Eldöntötte, hogy megveszi azt a házat és nem fogja megérteni, hogy miért nem jó ötlet. Pedig a párján kívül elég sokan elmondták neki itt.
2016. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
73%

A 27-es nagyon okosan mondja!

Nem kell megvennetek a testvéred részét ahhoz hogy benne lakjatok. A tulajdonosnak amúgy is állagmegóvó kötelezettsége van. Helyette a lakhatásért ti végzitek el az állagmegóvást még ki is csinosítjátok, őneki ezt a részt nem kellene fizetnie. Mindenki jól jár.

Ha meg sikerül jó vevőt találni rá, kettéosztjátok az árát, mindenki mehet a kisvárosba.


Megvenni a bátyád házrészét? Semmiképpen!

2016. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
Azt is felhoztam a páromnak, hogy ne vegye meg, ha nem akarja, csak lakjunk ott, albérlet helyett. Tesóm csak nagyon keveset kérne szerintem, de lehet nem is kérne (ismerem). Erre az volt a válasz, hogy mi van ha valaki meg akarja venni, akkor megint költözni kell. Szerintem semmilyen megoldás nem jó neki ami a falusi házzal kapcsolatos. Ebből gondolom nem is gondolja velem komolyan. 3 éve vagyunk együtt és 2 éve együtt lakunk (szülei házában de tőlük külön, ők máshol laknak, tanyán). De ez a ház elkelt és pár hetünk van kimenni.
2016. szept. 22. 11:03
 37/59 anonim ***** válasza:
72%

Még nem vagytok házasok, a párod helyében én sem venném meg a másik felét a bátyádtól. Minek is adna ki arra pénzt, amit nem akar? Nem akar falura költözni, nem akar egy forgalomképtelen házRÉSZt.

Amíg ennyire nem biztos a kapcsolatotok hogy még házasság előtt álltok, ez felelőtlenség is lenne.

Írtad, hogy 33 éves vagy, nyilván dolgozik már benned a fészekrakó ösztön, de valahogyan azt érzem, csak az a szempont nálad, hogy TE hogyan szeretnéd.

2016. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a rugalmasságot nem károsítja, ha van saját lakás jó helyen, ki is lehet adni átmenetileg vagy véglegesen, ha más városba kell költözni munka miatt. Két évig éltem albérletben, amíg össze nem szedtem a beugrót a sajátra, inkább fizettem pár évig a banknak a hitelt érte, mint valaki másnak ugyanazt a pénzt úgy, hogy abból nekem semmi kézzelfogható javam nem lett. Kemény időszak volt, amíg törlesztettem és mellette gyűjtöttem, hogy minél előbb visszatoljam a hitelt, de megérte.

Meg tudom érteni, hogy a kérdező se más zsebét akarja tömni, ha van más lehetősége is.

2016. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
70%

Gondolkozz úgy, mintha nem lenne a falusi örökölt ház.

Akkor a városban keresnétek, nem?

Ha úgysem falura terveztek, akkor a városban keressetek házat. Újítsátok fel.

Aztán ha a falusit sikerül eladni, akkor tudtok egy nagyobb részletet előtörleszteni, már ha érdemes. Ha nem, akkor lesz tartalékotok.

2016. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
70%

Költözés előtt álltok a szülei házában? Akkor máris megvan a válasz, ha valaki megveszi azt a házat, akkor továbbköltöztök, mint most.

Hát nem érted, azzal van baja, hogy FALURA nem akar költözni. Miért akarod rákényszeríteni, ha neked falun is jó meg városban is.

Az meg nonszensz, hogy egyátalán szóba jött, hogy a bátyádnak fizetnétek a lakhatásért, márt megbocsáss.


Te is beleképzelsz már minden mást abba, hogy a srác miért nem akar a falusi házba költözni, joggal gondolhatná ő is azt, hogy a bátyád részének eladásával le akarjátok őt húzni, nemde?

2016. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!