Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért mindenki fillérekért...

Miért mindenki fillérekért akarja megvenni az értékes vázámat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Aranyszabály: Minden annyit ér, amennyit megadnak érte. Tehát a vázád annyira értékes, amennyit megadnak érte. Mivel filléreket adnak csak érte, a vázád filléreket ér.


Az egy más kérdés, hogy számodra milyen ESZMEI ÉRTÉKKEL bír az a váza. Az eszmei érték nem azonos a valós értékkel. Lásd, az árvalányhaj száljának eszmei értéke 5000 Ft. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a piacon 5000 Ft-ért el tudod adni, hanem azt, hogy ha illegálisan leszeded, akkor 5000 Ft-ot kell érte fizetned (büntetésként). Tehát számodra lehet, hogy nagy értéket képvisel a vázád, de ezt nem tudod pénzre váltani, mert ez csak számodra értékes, más számára csak egy váza a sok közül.


Nekem van egy szövet zsebkendőm, számomra óriási értékkel bír, mert egyszer az életemet mentette meg. Számomra annyit ér, mint az életem. Ez az eszmei értéke számomra. Viszont hiába akarnám neked eladni mondjuk százmillió forintért, te csak kiröhögnél. Számodra nem jelent többet mint bármelyik másik szövetzsebkendő, amit a boltban megkapsz 300 forintért egy tucatot.

2014. júl. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyelőre azt sem tudjuk, hogy egy herendi porcelán vázáról van szó, vagy csak egy kínai sorjás üvegvázáról, ami a kérdezőt az élete valami fontos pontjához köti.


Persze ettől még érvényes, hogy minden annyit ér, amennyit megadnak érte, de érthetővé válik, hogy a herendi vázájától nem akar 500 forintért megválni.

2014. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na jó de ez egy negyedmilliós váza a boltban,s minden tökfejűnek szinte ingyen kellene
2014. júl. 16. 19:19
 4/11 tetro ***** válasza:
akkor add el a boltnak :)
2014. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a jó helyen hirdeted. Vagy csak türelmesebbnek kell lenned. Én is adtam már el dolgokat és volt érdeklődő, akit azzal hajtottam el, hogy annyiért inkább rohadjon rám, de végül mindig találtam olyat, aki megadott annyit, amennyit elvártam.
2014. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen ország. Amúgy két hét utána járás után valós hazai árat kaptam egy kb. félmilliós bronzszobromért - atyai örökség volt. Itt ennek aukción 350-350 ezer az ára jó esetbe, Falk Miksában ha látják, hogy jó alkusz vagy 270-300e Ft, nyugaton kb. félmillió.


Közismert kerekedő 350 ezerért adta el, ismerős érdeklődött, hogy megvenné, és megtudtam alku nélkül ment el.

2014. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"negyedmilliós váza a boltban" - az 20-30% éri, még ha éppen trendi "is még", ha nem antik vagy felkapott dizájner váza. Ha nem trendi, csak ott ragadt a boltban 10-15%-át használtan maximum. Sajnálom ez van!
2014. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utólag olvastam, hogy boltban - nem felvágni akartam


Akinek van pénze bolti negyed milliós vázára, az nem használtat vesz. A kivételeket megírtam.

2014. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Attila_the_hun ***** válasza:
12%

Szerintem azért mert a váza csak egy haszontalan kacat. Én az enyémeimet ha kell ingyen is odaadom bárkinek. -csak a helyet foglalják


De tényleg! Mire jó egy váza? Áááá! Igazi női dolog ez... belerakni valami gazt aztán bámulni, hogy milyen szép? De mi a szép benne? A gaz ami elrohad benne?

2014. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző egy vázában gyönyörű szép lehet a száraz virág


A fogyasztási cikkeknek az ára minél drágábbak és minél kevésbé praktikus, nem korszerű használati cikkek annál jobban esik az áruk.


"divatja múlt és még nem retro"

2014. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!