Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzolni tényleg mindenki meg...

Rajzolni tényleg mindenki meg tud tanulni?

Figyelt kérdés
rajz, rajzolás, festés, grafika, festészet, képzőművészet, tehetség, tanulás

2013. máj. 31. 19:32
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
Én biztos nem tudnék. :D
2013. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten igen, bár lehet, hogy az arányok nem fognak megfelelni a valóságnak.
2013. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Meg lehet csak valakinek sok gyakorlás valakinek kevés is elég.


Én művész családba csöppentem bele így pl. a párom anyja állítólag annyira nem tudott szépen rajzolni, viszont az apa az nagyon jól rajzolt.


Az anya foglalkozása megköveteli, hogy rajzoljon minden nap és olyan szinten tolja az ipart, hogy már mindkét kezével nagyon szépen rajzol.


Az apa hagyta veszni tehetségét mert más pályára lépett. Így ő már nem olyan kiemelkedő benne.

2013. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Értem, és mégis hogy kell nekiállni? Könyvekből szépen kezdjek el másolgatni, és a valahanyadik alkalommal már sikerülni fog úgy-ahogy?
2013. máj. 31. 20:37
 5/40 A kérdező kommentje:
Ja, és megkérdezhetem, hogy az anyukának mi a foglalkozása, hogy minden nap rajzolnia kell?:)
2013. máj. 31. 20:38
 6/40 anonim ***** válasza:
Egy szintig. Aki tehetséges az messzebbre és gyorsabban jut el.Viszont talán fontosabb az,hogy miért is akar valaki rajzolni. Azaz,ha van elhivatottság és kifejezni vágyás az némileg pótolni tudja a kézügyességet, sőt. Igazából mi a fontos?
2013. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Azt kéne eldöntened előbb,hogy inkább festés, vagy rajzolás,amit szeretnél.

Mi a fontosabb, a színek és foltok , vagy a formai pontosság és a vonalak?

Mert ha a festés,akkor a szénnel érdemes kezdeni. Előbb a tónusokkal érdemes foglalkozni és később mondjuk áttérhetsz a pasztellre. Lehet könyvből is,de igazából a lényeg az,hogy ne fotóról kezd,hanem élő beállításokról.

Ne csak úgy fejből egészítsd ki a részeket,hanem figyeld meg. Pl rakj egymás mellé egy fehér és egy színes bögrét, figyeld meg,hogy milyen színű lesz a fehér bögre. Milyen az árnyék színe. Használhatsz képkeresőt is. A kereső egy lap,de műanyag is lehet amin van egy kivágás. Ezen keresztül nézed a kompozíciót. Segít kimérni a dolgok helyét.

2013. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom mi a cél, semmi komoly, csak vannak képek a fejemben, amiket jó lenne papírra vetni. Inkább a színek fontosak, nagyon tetszik pl. Van Gogh éjjeli kávézója(nem tudom a pontos címét, elnézést), vagy A sikoly..aztán Henri de Toulouse-Lautrec képei, meg Brian M Viveros festményei.

Ja, meg tetszenek a szénnel készült képek, de nem azok, amiken konkrétan lemásolva van egy tárgy vagy személy, hanem az ilyen firkaszerűek.

Pasztellkrétám van, meg akvarellceruzám.

2013. máj. 31. 22:01
 9/40 z. f. ***** válasza:
nekem azt mondta a rajztanárom, hogy a negatív formákat figyeljem (nyilván nem csak...), és akkor nem veszek el az aránytalanságban. a negatív forma az két, vagy több tárgy, személy, stb. közötti tér, aminek nincs megnevezhető formálya, pusztán a közre zárt üres tér. az ujjaid közötti üresség. tehát mondjuk egy füles kancsó, és egy labda között lévő rész például egy "negatív" forma.
2013. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

A negatív térre sokan rámennek, a jobb agyféltekés ezzel foglalkozik. Ez akkor még jó is,ha tényleg a valóság 'másolása a cél' Én úgy érzem,hogy a kérdezőnek igazából másra van szüksége. Azért kérdeztem,hogy mit is szeretne.


A kifejező eszközökkel és szerepükkel kéne inkább foglalkozni,ha ilyen jellegű képeket szeretnél.

Lehet ez a könyv neked való.

http://www.youtube.com/watch?v=0NV1WGH8rEk

2013. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!