Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzolni tényleg mindenki meg...

Rajzolni tényleg mindenki meg tud tanulni?

Figyelt kérdés
rajz, rajzolás, festés, grafika, festészet, képzőművészet, tehetség, tanulás

2013. máj. 31. 19:32
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Utolsó : tiszta szívből sajnállak hogy ilyen a világnézeted de komolyan :)


"Amiben az emberi elme hinni tud azt meg is tudja valósítani"

2013. jún. 4. 22:27
 22/40 A kérdező kommentje:
Szóval oké, hogy a tehetség nem megszerezhető ilyen úton, de ez baromira nem a tárgyhoz tartozik, mert a kérdéseim nem erre irányult. A valóság másolása tökéletes, ne törj már le a tehetségről alkotott nézeteiddel, légy szíves, mert egy szóval nem hoztam fel se a tehetséget, se Picassoékat, mivel nem is erről volt szó, én nem tehetséget akarok szerezni mesterségesen...Arra voltam kíváncsi, hogy a "valóság másolása" megtanulható-e.
2013. jún. 4. 22:30
 23/40 anonim ***** válasza:

Na igen,ilyen alapon sok ember abbahagyhatná a festést,éneklést stb.:)

Persze ha valakit bosszant,hogy nem olyan,azzal nehéz mit kezdeni,de valakinek az is öröm,ha másolni tud.

Én konkrétan nem tudok elég jól másolni. Ez kezdetben zavart, viszont bele tudok rakni valamit,amit úgy érzek egyeseknek nem sikerül. Szóval közben úgy is kiderül,hogy mennyire elég ,mit tudsz kihozni belőle,de szerintem is meg lehet tanulni egy elfogadható szintet.

2013. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Persze, de minden embernek más a stílusa, a tehetsége. Volt egy iskolatársam, aki csak karikatúraszerű rajzokat tudott csinálni, ezért volt mindig 3-as rajzból. (Én pedig 5-ös, mert nagyon szépen rajzoltam). A gimiben a rajztanárok elvárják, hogy a tanítványuk élethű alkotásokat hozzon létre.

Én tudok rajzolni, de az élethű alkotások elég távol állnak tőlem, mert nagyon sok munka van vele. Sokkal jobban szeretem az absztrakt alkotásokat.

2013. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Bárki meg tud tanulni rajzoln de a művészetben a kreativitás a fontos, Csontváry Kosztka Tivadar se tudott valami jól rajzolni mégis messzebbre juttot mint néhány jobbanrajzoló művész. De ha ,,csak" a valóságot akarod leásolni (ami nem könnyű dolog) de menni fog sok gyakorlás és egy jó rajztanár sem árt.
2013. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Elég tréfás ahogy itt mindenki összemossa a művészi tehetséget, és a valóság lemásolását. Picasso neve nem tudom hogyan merül itt fel, tekintve ő pl. a világon semmit nem tudott az olajfestészet mesterségéről.

Leonardoék is "csak" másoltak egyébként, elárulom. Ne degradáljuk a másolást egy mindenki által megtanulható, mindenféle tehetséget nélkülöző, szorgalommal elérhető iparosságig, mert ez elég nagy félreértés.


Rajzolni meg lehet tanulni, ha VAN tehetség, és kellő szorgalom. Festeni már egészen más tészta. Senki nem fog tudni megfesteni egy realista portrét szorgalomból, ne vicceljünk már. Festegetni lehet úgy, mint van gogh, lehet úgy mint picasso, de művészi szinten nem fog menni ha hiányzik a tehetség. Ráadásul a színlátás/színkeverés pedig pont egy olyan dolog amit NEM lehet megtanulni. Ezt vagy érzi valaki, vagy nem fogja soha.


S még mindig csak azt tudom mondani, hogy aki el se kezdi az adott művészeti ágat, és meg sem próbálkozik a dologgal önszántából, és azt hiszi, hogy "megtanulni kell csak" az inkább ne akarjon se rajzolni se festeni.


Ez nem hídmérnökség amit megtanulni lehet csak, és nem fogorvosi pálya. Akik pedig művészeti iskolákban azzal példálóznak, hogy "csak gyakorolni kell és Leonardo lesz mindenkiből" azokról meg azt gondolom, hogy ők nyilván csak viccből nem akartak világhírű festők lenni. Nekik elég erről magyarázni és mesélni. Logikus.

2013. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Nekem semmi célom nem lenne ezzel az egésszel, én csak itthon szeretnék rajzolgatni magamnak. Vagy festeni. Ha nem érnék el olyan szintet, hogy művészetnek lehessen nevezni, kit érdekel?:D Mivel úgysem értek hozzá, nem fog feltűnni, hogy ez a szép színes kép valójában művészileg egy nulla:D


Csak arra voltam kíváncsi, hogy arcot/fejet meg lehet-e tanulni rajzolni ceruzával, kb. ilyen szinten: [link] :)

2013. jún. 5. 21:56
 28/40 anonim ***** válasza:

Kedves előző beíró: épp Leonardo-t akartam említeni, hogy sajnos egyedül találom magam a meglátásommal, erre olvasom beírásod: te is ritka madár vagy, mint én, aki így gondolkodik. :


Miszerint Leonardo nem volt művész, és általában a reneszánsz híres alkotók sem, hanem kiváló polihisztor, tudós volt, úgy gondolom. Leonardóék csupán másolták a külvilágot, fényképszerűen, és festési technikákat (különféle perspektivikus ábr.módok) fedeztek fel.


Ennek semmi köze a (művészi) önkifejezéshez, mégis mint a világ legnagyobb művészeiről ömlengenek a reneszánsz hírességekről...


Tanítani nagyon is érdemes technikákat akár, de az csak technika, még ha mesteri technika is.


Örülök, h végre az enyémhez hasonló meglátást is olvasok erről. :)


-------------------


Kedves kérdező: "Nekem bőven megfelelne a valóság másolása;)"


Fentebb még azt írtad, a fejedben levő képeket szeretnéd megfesteni, nem a külvilágot másolni... tehát nem értem, melyik a célod, végső soron...

2013. jún. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

:D Jogos kérdés!:D Már én is belezavarodok, de na...

Szóval először azt szeretném megtanulni, hogy hogy is néz ki egy emberi fej, arc, majd utána azt a saját fejemben lévő képpel összemosni. Pl. meg kéne tanulni szemet rajzolni, de ha szabad kezet kapnék, akkor tuti, hogy nem realisztikusan és arányosan rajzolnám meg az arcot, hanem szép nagy szemekkel stb. De ahhoz, hogy megrajzoljam a fejemben lévő képeket, ahhoz először azt kellene megtanulnom, hogy valójában hogyan néz ki egy emberi arc, és csak ezután jöhetne az én stílusom. És ere irányult a kérdésem, hogy attól hogy még most nem megy, még megtanulható az, hogy hogy megy az orr íve, hogyan vetül oda az árnyék stb., hogy aztán papírra vessem a saját fejemben lévő képeket.

2013. jún. 6. 14:19
 30/40 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a jobb agyféltekés az kuka. Ugyanis neked modellezni kell megtanulnod a fejedben,nem másolni. Ehhez pedig kell a kockológia és hasonlók ,ha térben akarod ábrázolni,amit kitaláltál.
2013. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!