Rajzolni tényleg mindenki meg tud tanulni?
Miért kuka a jobb agyféltekés?
Kockológia az akkor is kell, ha engem csak a portrék érdekelnek?
Ez tehetség kérdése. Akinek nincs hozzá tehetsége, annak nagyon nehéz megtanulni rajzolni főleg profi szinten.
Aki tehetséges annak könnyebben megy és hamarabb belejön.
De van akinek van hozzá szintén tehetsége de ha nem foglalkozik vele akkor is csak az alapokat tudja jól megrajzolni.
Nekem is van hozzá tehetségem, volt amikor rajzórán a tanárom egyes rajzaimra megmondta hogy nagyon jó érzékem van hozzá. Persze én többnyire állatokat tudtam jól rajzolni meg épületeket, és alakzatokat formákat. Emberi rajzot is csináltam már egyedül az arc megrajzolása volt az ami kifogott rajtam, de mondták hogy ha gyakorolnék akkor simán menne, de én csesztem rá, nem szerettem rajzolni.
Persze van amikor nekiállok rajzolni valamit, többnyire autókat, felniket, meg motívumokat csinálok. Régebben grafittiztem is persze nem falra hanem papírra azok közt is voltak olyanok amiktől pár embernek tátva maradt a szája.
Meglehet tanulni mindenkinek, csak idő, sok gyakorlás kell hozzá, és türelem, mert ha nem megy valami nem kell rögtön feladni, és mindig kisebb dologgal kezdeni.
Szerintem eleget írtunk,de igazából sose tudod meg,ha nem csinálod:) Egy idő után látni fogod,hogy mennyire fejlődsz. Próbálj másolni,de a jobb agyféltekés akkor se lesz jó,mert neked a csontok és izmok helyzetét kell ismerned,ha portrézni akarsz. Ezeket többféle szögből is ábrázolnod kell.
Anatómiai könyveket szerezz be, de ne a Barcsay félét, inkább ezt [link]
Ebből a könyvből másolj. Élő modellről készíts képeket.
Köszönöm a válaszokat!:)
Anatómia könyvből nem hisze, hogy fogok rajzolni, nem igazán érdekel pl. egy kézfej vagy egy láb megrajzolása, engem csak az arcok érdekelnek valamiért...:)
Kockológia, perspektíva, anatómia, színelmélet, stb.. ezek mind olyan dolgok amikre a világon semmi szüksége egy valódi művésznek. Életemben nem tanultam se rajzolni, se festeni, mégis tudok fényképminőségű képeket festeni olajjal, igaz, nem fél évig kellett hozzá gyakoroljak.
Minél tudományosabban közelítjük meg a festészetet, annál unalmasabbá, és érdektelenebbé válnak a képek. Túl sok világhírű művészt nem adtak a művészeti egyetemek a világnak, és ez valószínűleg nem véletlen.
Aki pedig elképesztően jól tud festeni az autodidakta, és nem tanulta. Nyilván vannak alapvető dolgok amiket kell tudni, de a legfontosabb a saját út, amin a művész végig megy évtizedek alatt.
A jobb agyféltekes rajzolásról pedig annyit, hogy "csak" az élet hiányzik az így készült rajzokból.
Úgy látom elég eltérőek a vélemények a témában:D
Na mindegy, most kaptam egy kis rajzfüzetet, majd abban gyakorlok, és a végén össze hasonlítom a kezdetet, és hogy meddig jutottam el.:)
engem is mindig az arcok érdekeltek, de azt javaslom, hogy próbálj meg többféle dolgot rajzolni :) például amikor még nem jártam rajzképzésre, akkor csak portrét akartam rajzolzni, semmi mást. De kipróbáltam a tájfestészetet, és beleszerettem :)
a kérdésedre a válaszom: szerintem NEM lehet megtanulni rajzolni. Aki tehetséges, azt lehet fejleszteni, de akinek egyáltalán nincs rajzkészsége, az ne is foglalkozzon vele.
Erről a jobb agyféltekes dologról nem tudok sokat mondani.. sztem csak pénzlehúzás. ha tényleg annyira beválna, akkor minden harmadik ember fotorealisztikus portékat rajzolna.
"Leonardo nem volt művész, és általában a reneszánsz híres alkotók sem, hanem kiváló polihisztor, tudós volt, úgy gondolom. Leonardóék csupán másolták a külvilágot, fényképszerűen, és festési technikákat (különféle perspektivikus ábr.módok) fedeztek fel."
Aki ezt írta, annak üzenem, hogy nincs igaza. A Mona Lisa mosolyát szokták felhozni példának arra, hogy mi is a művészet. Meg érdemes megnézni a festményt nagyban, a hátteret az egyik és másik oldalon, az egyik és a másik kéz tartását, az arcot. Szerencsés esetben az ember elkezd kapcsolatokat, jelentéseket felismerni. Szóval azok a reneszánsz alkotók szerintem igencsak művészek voltak.
Egyébként attól, hogy fényképszerűen ábrázolja valaki a valóságot, attól még kifejezhet dolgokat, mint ahogy az irodalomban a realista ábrázolás is járhat együtt mélyebb jelentésekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!