Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzolni tényleg mindenki meg...

Rajzolni tényleg mindenki meg tud tanulni?

Figyelt kérdés
rajz, rajzolás, festés, grafika, festészet, képzőművészet, tehetség, tanulás

2013. máj. 31. 19:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Egyébként a negatív teret lehet technikai megoldásként is alkalmazni. Mondjuk akvarell esetén pl kihagyod a világos részket helyét.
2013. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Igen. Én pl remek pálcikaemberkéket tudok rajzolni. ;)
2013. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Jut eszembe egy vicc:


A rendőrt megkérdezik alapfokú angol nyelvvizsgán:


- Do you like Toulouse-Lautrec?

- Nóóóúúú, áj dont lájk tu lúz eniszing!


;-)

2013. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Mindenki meg tud tanulni rajzolni.

A tehetség egy dolog, de csak tehetségből nem tudsz jól rajzolni! A gyakorlás a kulcs. Sok-sok gyakorlás, akár van, akár nincs tehetséged.

Kezdj alap rajzismeretekkel, kockológiával, árnyékolással, stb. Tanulhatsz könyvekből, tanártól, kereshetsz a neten jó "tutorial-okat" és több egyéb módja van a tanulásnak. Viszont először is tényleg el kell döntened, hogy mit szeretnél csinálni.

2013. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Papírra vetni a fejemben lévő képeket.

Festeni és rajzolni, mindkettőt.

2013. jún. 2. 20:55
 16/40 anonim válasza:
IGEN :) mindenki megtud.!!!! Olvasd el Betty Edwards Jobb agyféltekés rajzolás című könyvét és utána rájössz, hogyan kezdj neki. Az ő elmélete az hogy, a rajzoláshoz NEM tehetség kell hiszen rajzolni pont ugyanolyan mint mikor megtanulsz írni. Elsőre nem megy de gyakorlással bele jössz és évekig tanulod utánna még és mostanra már felsem tűnik milyen egyszerű így van a rajzolással is . Csak rajzolni azért nem tudnak sokan mert nem érzik szükségesnek, vagy úgy vannak vele hogy úgysem megy és feladják.Ha eleget gyakorolja valaki a rajzolást akár profi is lehet, persze ez csak azon múlik mennyire akarja a dolgot :) Ennyi az egész csak hinned kell magadban. :D
2013. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ,hogy milyen fajta rajzolásról van szó. A másolásos fajtát szerintem meg lehet tanulni elfogadható szinten,de van,amihez érzék kell.
2013. jún. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Mindenki meg tud tanulni mindent, kérdés, hogy van-e értelme ennek. Miért nem rajzolsz? Miért nem festesz? Minek ezt megkérdezni, hogy meg lehet-e tanulni ezeket a dolgokat? Kezdj neki és majd látni fogod, hogy hogyan alakulnak a dolgok. Semmit nem lehet tanulással elkezdeni csinálni, mert az ember magától kezdi el, aztán ha érzi, hogy jó benne akkor elkezdi magát képezni a témában.

Usain Bolt se edzett 100 méteres síkfutásra tízévesen, csak rohangált, és idővel feltűnt neki, hogy bárkit lefut.


Nem kell ennyire komolyan venni a dolgokat. Vedd majd őket akkor komolyan, ha már van értelme.

2013. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

ha nincsen hozzá tehetséged, cseszheted az egészet, úgy felesleges megtanulgatni a technikákat, mert nem tudod felhasználni élesben. maximum másolod a valóságot, és megtanulod alkalmazni az eszközöket, de ettől még nem válsz tehetségessé.


"Művészi tanulmányokat folytattam, azon hitben, hogy a művész képzés útján jön létre, s a tehetség tanulható, elsajátítható. Nem alaptalanul hittem így, hiszen az okítók többsége arról győzködi tanítványait, hogy sok-sok szorgalommal, kitartással és szívóssággal bárkiből Picasso, Rembrandt, Shakespeare, Joyce, Mozart vagy Lennon válhat. Időbe tellett, míg rájöttem, hogy ha az ember nem Picasso, Shakespeare vagy Mozart, ha magától nem tehetséges, akkor gyakorolhat, amennyit csak bír, az irigyelt idolok bokájáig sem nőhet fel."

2013. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, egy valamit elfelejtettél:

NEM akarok sem Picassonak, sem Michelangelonak, sem Van Goghnak a kislábujjáig sem felérni.

Nekem bőven megfelelne a valóság másolása;)

2013. jún. 4. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!