Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a párom ezért nem...

Jogos, hogy a párom ezért nem akarja ezt a házat megvenni velem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hónapok óta házat keresünk. Nem találunk, de nem vagyunk anyagilag sem eleresztve. Egy kisvárosban élünk. Ebben a kisvárosban kb. 10 millióért kapnánk egy kb. 40 éves felújítandó házat. Ha nem veszünk, albérletbe kényszerülünk, amit én nem szeretnék 33 évesen, gyerekvállalás előtt. Nekem viszont van egy testvéremmel közös házam egy másik helyen, igaz lepukkantabb, kisebb faluban. Nagymamámtól örököltük, de még nem kelt el. Feldobtam az ötletet hogy vegye meg a párom a testvérem részét, potom összegért. Igaz ezt is kell újítani, de jobban kijönnénk, mintha albérletben élnünk, tehetnénk félre is, az örököltet meg eladnánk. Gyűjteni lehetne egy házra ebben a nagyobb városban ahol most élünk. Páromnak annyi a baja, hogy a másik ház 10 km-rel arrébb van és fél hogy ott ragadunk.Én meg attól félek, hogy feléljük a pénzt ami házra van, és albérletben fogunk megöregedni. Kinek van igaza?
2016. szept. 22. 09:41
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
A kis lepukkant falusi családi háztól szabaduljatok meg. Van rá bőven fizetőképes kereslet, ilyenek vesznek állami gondozásból kikerült fiatalok 2-3 millióért (aki 5 évig volt állami gondozásban, az 1,9 millió Ft otthonteremtési támogatást kap), amit megmaradt pénzükből csinosítanak, bebútoroznak.
2016. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
87%

"Albérletet abszolút pénzkidobásnak gondolom, mert lehet 3 évig sem találunk házat. Le fogunk így csúszni, feléljük a pénzt és nem marad házravaló"


Ne haragudj, de ez kozgazdasagi nonszensz.


Amugy meg a parodnak igaza van: az orokolt haz teljesen forgalomkeptelen, hiszen nem birjatok eladni. Akkor is az lesz, ha nyomtok bele penzt. Kenyszerbol ott fogtok ragadni.


Amugy a 10km nekem is furcsa, az nem tavolsag. Bar lehet nincs autotok es rossz a tomegkozlekedes, akkor tenyleg xopas.

2016. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%

A szívem azt mondaná, hogy a nagymamától örökölt házat válasszátok, de az eszem és tapasztalatom egyértelműen a kisvárosira szavaz.


Ugyanebben a helyzetben voltunk, három eshetőséggel: faluban, 15 km-re régi ház, a kisvárosban családi ház vagy lakás. A kisvárosi házra nem volt elég pénz, így a lakás mellett döntöttünk. Rokonomék belefektettek egy csomó pénzt egy régi ház lakhatóvá tételében, és azóta gyűjtöttek még annyit mellé, hogy a kettő összegével a kisváros zöldrészén vegyenek házat. Igenám, csak az ördög sem veszi meg tőlük a falusi házat, mert senki nem ad ki annyit egy falusi házért, amit felújítottak, ha azzal a pénzzel vehet kisvárosban felújítandót. 10 éve árulják a házak, ők időközben kimentek külföldre dolgozni, mert nem jutnak másként egyről a kettőre.

2016. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt, hogy a rokonék falun vették meg a házat. Ha ugyanaz városon lett volna, akkor egy év alatt elkel.
2016. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a tesódnak kéne eladni. Legalabbis szerintem az egyik válaszoló arra gondolt. Viszont nem értem, miért élnétek fel albérlettel a pénzeteket? Gondolom ketten dolgoztok, és ha nem éltek nagy lábon, akkor nem kell a félretett pénzhez nyúlni.

Itt tényleg nincs senkinek igaza. Kompromisszumot kell kötni. Mi is családit akartunk, de be kellett làtni, hogy hiàba vennénk meg hitel nélkül, csak buknànk rajta. Nincs pénz a felújítàsra. Ha nagyobb felújítàs kellenne idõvel, akkor hitel és évekig nyögnénk.

2016. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
52%

Ha jól értem, az örökölt házzal csak az a baj, hogy "messze" van. Vagy más gond is van vele? 10 km nem vészes, akár biciklivel is megjárható. Ez szerintem inkább kifogás, mint igazi gond.


Ha viszont a megtakarításotok nagy részét rá kellene költeni, akkor megértem a párodat.

2016. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:
Tesómnak nem tudom eladni mert neki nem kell, ő egy kb. 50 négyzetméteres kis lakást akar egy nagyvárosban. Arra gyűjt. Nem kell neki kert, semmi ilyesmi. Az a helyzet hogy ismerem a párom, előttem is albérletről albérletre élt. Én viszont nem akarok ezen a szinten megragadni, ha már egyszer sajnos vagy nem sajnos van egy fél házam. Igen, dolgozunk, de havi 50-60 e ft-os albérlet mellett nem fogunk tudni pénzt gyűjteni, mert kéne még pár millió...
2016. szept. 22. 10:18
 18/59 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de akkor az alapvető probléma köztetek a szemléletbeli különbség. Te gyakorlatias és törekvő vagy, a párod meg álmodozó. El kéne dönteni, mi a fontos: város vagy kertes ház? Mert a kettőre együtt nincs pénzetek. Csak azt nem értem, hogy ha albérletként jó a lakás, akár évekig, akkor sajátként miért nem jó? Azt is el lehet adni idővel, jobb eséllyel, mint egy falusi házat, és venni bent egy kertest, ha még gyűjtögettek közben. Biztos, hogy a párod is akar gyereket?
2016. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
81%

Ilyesmit mérjetek fel:


Pontosan milyen állapotban van az a ház, aminek fele részben tulajdonosa vagy?


Mikor épült?

Miből épült a ház? (Pl. tégla vagy vályog?)

Falak szigeteltek?

Összkomfortos a ház?

Vezetékek (villany) állapota?

Vízvezetékek állapota? (Nem lesz csőtörés?)

Hány cm-es a fal vastagsága?

Fűtés hogyan megoldott? (Konvektor?)


Ha nem szigeteltek a falak, a fűtés brutális költség lenne!


Tető milyen állapotú? Cserepek? Mind megvannak? Padláson jártál?


Beázás van?


Pince van?


Falak nem vizesek?

2016. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akartok ott maradni a faluban, akkor felesleges megvenni testvéredtől az ő részét, aztán még költeni is rá. Írod, hogy nem kelt még el, nem nagyon kapkodnak érte. Akkor majd ti sem fogjátok tudni könnyen eladni, ha inkább a városba mennétek. Ráadásul sose tudod annyival többért eladni, mint amennyit ráköltötök.

Így kétszer kell majd felújítanotok egy-egy házat. Mert a faluban is fel kell újítani. Ott laktok x évig. Ha sikerül eladni, akkor meg a városban is gondolom, régit tudnátok venni és akkor azt is fel kéne újítani. Pénzben, munkában, időben, idegeskedésben is kétszer annyi meló.

Miért nem rögtön a városban vesztek házat???

2016. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!