Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a párom ezért nem...

Jogos, hogy a párom ezért nem akarja ezt a házat megvenni velem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hónapok óta házat keresünk. Nem találunk, de nem vagyunk anyagilag sem eleresztve. Egy kisvárosban élünk. Ebben a kisvárosban kb. 10 millióért kapnánk egy kb. 40 éves felújítandó házat. Ha nem veszünk, albérletbe kényszerülünk, amit én nem szeretnék 33 évesen, gyerekvállalás előtt. Nekem viszont van egy testvéremmel közös házam egy másik helyen, igaz lepukkantabb, kisebb faluban. Nagymamámtól örököltük, de még nem kelt el. Feldobtam az ötletet hogy vegye meg a párom a testvérem részét, potom összegért. Igaz ezt is kell újítani, de jobban kijönnénk, mintha albérletben élnünk, tehetnénk félre is, az örököltet meg eladnánk. Gyűjteni lehetne egy házra ebben a nagyobb városban ahol most élünk. Páromnak annyi a baja, hogy a másik ház 10 km-rel arrébb van és fél hogy ott ragadunk.Én meg attól félek, hogy feléljük a pénzt ami házra van, és albérletben fogunk megöregedni. Kinek van igaza?
2016. szept. 22. 09:41
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
95%

Ha nagyon leegyszerűsítjük, akkor a párodnak van igaza.

Ő nem akar falun élni. Neked jó lenne városban is, falun is.

Akkor minek akarod ráerőltetni a falut???

2016. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
73%
41-es ennyi a lényeg.
2016. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
82%
Én meg pont azt érzem, hogy a párjának semmi nem jó, csak a városi kertes ház, amire viszont nincs pénz. Családi házat bérelni városban nagyon drága, ha egy 10 milliós házra valót se tudnak összerakni ketten, nem értem, miért akar valaki gatyából kilógó seggel Csekonics bárót játszani (már elnézést.)
2016. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
48%

El kellene már vetni ennek a falusi háznak az ötletét. A barátod nem akar ott élni, nem akarja megvenni, hogy mi erre a magyarázat, már negyvenen leírták.

Amíg nem találtok rá vevőt, inkább adjátok ki a falusi házat.

A ráeső részt meg pótoljátok bele a ti albérleti pénzetekbe.

Örülj, hogy a párod szüleinek házában lakhattatok és nem kellett érte fizetni, többet tudtatok megspórolni, de ha ilyen igényeitek vannak, hogy csak városban csak kertes ház, az bizony pénzbe kerül, még ha bérlitek, akkor is.

Vagy az igényekből engedtek le, vagy többet költötök, egyszerre mindet nem lehet.

2016. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
48%

Én azon vihogok, hogy kérdező mindig olyan választ ad, hogy csak az legyen jó, hogy meg kellene venni a bátty részét.

Kíváncsian várom, miért nem lehet bérbe adni.

2016. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha most csak arról beszélgetnél a pároddal, hogy egyelőre elég lenne lakás is albérletnek?
2016. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Azért nem lehet bérbeadni, mert idáig nincstelen, többgyerekes cigányok mentek volna bele... Olyanokat hogy rakok ki ha arra kerülne a sor? Arról nem beszélve hogy még jobban lelaknák.
2016. szept. 22. 11:22
 48/59 anonim ***** válasza:
84%

Nem adott ilyen válaszokat, leírta, hogy vétel nélkül is lakhatnának ott, csak a pasi nem akar. Egyébként bele is illik a képbe, hogy 30+ éves koráig a szülők biztosították a lakhatását, ebből a szintből nem akar engedni, de önállóan már nem tudja megteremteni.

Semmi közöm a magánéletedhez, kérdező, de ezzel a pasival ne tervezz gyereket, ha jót akarsz magadnak.

2016. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
73%

" Ebből gondolom nem is gondolja velem komolyan"


Lehetseges, de ebbol meg ez nem feltetlenul kovetkezik ez.


Amit te akarsz tole az teljesen irracionalis dontes a reszerol. Bizony eszben kell azt is tartani hogy mi van akkor ha szakitotok, akkor neki lesz egy forgalomkeptelen fel haza. A legnagyobb hulyeseg lenne ebbe belemenni.


Fuggetlenul attol hogy egyebkent mi a velemenye arrol a hazrol.

2016. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy mi volt az oka, hogy nem házasodtatok össze? Valahogyan az jön le nekem, hogy csak amiatt éltek egymással, mert már, nagyon benne vagytok a korban és nem lett más kapcsolatotok.

Ha az motoszkál a fejedben, hogy nem is igazán akar téged, meg no pláne gyereket, annak biztosan megvan az oka, hogy miért jutottál erre. De abban biztos lehetsz, hogy semmi köze nincs ehhez a házvételes, hollakásos históriához.

2016. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!