Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a fiúkéréshez?

Mit szóltok a fiúkéréshez?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást, de a napokban felmerült párszor a lanykérés.. Nem tudom, mennyire gondolta komolyan,de azt mondta, szerinte egy lány is megkérheti a fiú kezét, mivel a srác úgyis arra vár,a lány mikor ad jelzést a lánykérésre.. Egy hónap van a születésnapjáig.. Szerintetek megkérjem? Ha igen,hogyan?? :)

2016. szept. 6. 02:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
8%
A férfiak nem akarnak házasodni, mikor fogjátok már fel? Miért kell kierőszakolni?
2016. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
8%
...mert a nők viszont akarnak házasságban élni - azok is akik itt nyáladzanak, hogy ők aztán nem, így meg úgy. Fogjátok már fel.
2016. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó: Hát én 35 éves nő vagyok és sikítva szaladnék az ellenkező irányba, ha megkérnék a kezem! Soha nem házasodnék! Szóval ne általánosíts!


Egyébként az előző válaszokat elnézve nem értem ezt a középkori felfogást. Miért a férfinak kéne megkérnie a nő kezét? Nincs ebben semmi logika. Ha két ember szereti egymást bármelyikük megkérheti a másik kezét, persze a másiknak meg teljes jogában áll nemet mondani a kérdésre.

2016. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
26%
1db., aki jelenleg nem akar házasodni. Ebből sem általánosítunk. Majd hívjál meg minket az esküvőre, mert holnap fejbe csap a szerelem, és elfelejted a sikítozást.
2016. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
37%

Ne kérd meg. Két lehetőség van.


1. A párod egy férfi, aki tudja, hogy mit akar, mikor és hogyan. Akkor kéri meg a kezedet, amikor jónak látja. Ha te kéred meg, nemet mond, hiszen még nem akar összeházasodni veled - ha akarna, már megkérte volna a kezed.


2. A párod egy kis búza gyerek, azt se tudja mi merre hány méter, önmagával sincs tisztában, nemhogy konkrét tervei lennének. Amilyen zavart a kis elméje, még igent is mond, sőt talán örül is neki, hogy levetted ezt a terhet a válláról.


Ha a csávód az első kategóriába tartozik, akkor ott nem játszik a fiúkérés. Ha a második kategóriába, akkor meg miért is akarnál egy ilyen emberrel összeházasodni?

2016. szept. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Szerintem Ti és egyedül Ti tudjátok, hogy milyen a kapcsolatotok és mi fér bele. Nem akar csalódni? Na és? Ki akar?

Szerintem... ha Te is úgy érzed, csinálj egy "felhatalmazó" szertartást. Mondjuk adsz egy gyűrűdobozt, benne valami szöveggel: "Igen, ez egy jelzés" ;) vagy hasonló. Ha még nem tettétek meg. Majd írj, mi volt :)

2016. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ezzel a mondattal, hogy "akár már egy lány is megkérheti a fiú kezét" csak le akarta venni a felelősséget a saját válláról. Ha meg akarna kérni, akkor megkérne. De így meg te is "felelős" leszel, amiért még nem történt meg.
2016. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"Akkor kéri meg a kezedet, amikor jónak látja. Ha te kéred meg, nemet mond, hiszen még nem akar összeházasodni veled - ha akarna, már megkérte volna a kezed."


És mi van, ha a férfi kéri meg a nő kezét, de a nő azt mondja, hogy MÉG nem akar összeházasodni vele? Mert ezzel a logikával élve az is teljesen normális lenne, hogy akkor várnak, amíg mindketten úgy nem érzik, hogy akarják. Ezzel szemben az ilyen esetekben az egész GYIK elkezdi szítani a hangulatot, hogy "hagyd ott, mert ha szeretne, igent mondott volna". Miért nem dönthet egy nő is azokban a helyzetekben, ami az egész életére hatással van?

2016. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!