Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a fiúkéréshez?

Mit szóltok a fiúkéréshez?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást, de a napokban felmerült párszor a lanykérés.. Nem tudom, mennyire gondolta komolyan,de azt mondta, szerinte egy lány is megkérheti a fiú kezét, mivel a srác úgyis arra vár,a lány mikor ad jelzést a lánykérésre.. Egy hónap van a születésnapjáig.. Szerintetek megkérjem? Ha igen,hogyan?? :)

2016. szept. 6. 02:27
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem van humorérzéked, megteszed :-) Még komolyan is vehetitek, de persze el is lehet poénkodni. És a végén simán megkéri ő a te kezed... Bírom azt, ha valaki szembe mer menni sok konzervatív idiótával ;-)
2016. szept. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
39%
Ne tedd, ez a férfi kéri meg a nő kezét pont azért van így, mert a férfiak valljuk be, általában racionálisabbak, a nők érzelmileg sokkal túlfűtöttebbek. Ha a nőkön múlna, szerintem kb 15-16 évesen mindenki megházasodna, mert valljuk be, már akkor férjhez mennénk, persze vannak kivételek is. Szóval várd ki! Az meg, hogy ők csak a jelre várnak, hogy mikor lehet, az meg butaság, én már 2 éve bombázom jelekkel a páromat, mégsem kért még meg.
2016. szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok konzervatív, sőt én is azt mondanám egy spontán beszélgetésben, hogy nincs azzal semmi gond ha egy nő kéri meg a pasit, mert tényleg vannak olyan helyzetek amikor nincs más választás.

Ennek ellenére ha ebből a beszélgetésből az jönne le a páromnak, hogy Ő kérje meg a kezemet az nagyon rossz érzés lenne számomra. Egyszerre éreznék szégyent, és sértődöttséget is.

Persze ez attól is függ, hogy-hogyan adja elő.

Illetve ilyenkor a nőnek is kell tenni pár próbát, hogy a férfi direkt csak várni akar, vagy magyarán mondva beszari.


Szerintem egy normális férfi sem akadna ki azon, ha a párja mellé bújba, felhozná az esküvő témát, majd viccesen megjegyezné, hogy már feleség szeretne lenni. Azután pimaszul, nevetve de mégis bájosan megkérdezi, hogy mikor is kéred meg a kezem".?!

Azonnal lehet látni a pasi arcán, hogy még várni akar, vagy beszari.

Ha már nem tudunk beszélgetni, őszintén.. :)

2016. szept. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
49%
Mi baj van azzal, ha a nő teszi fel a kérdést? Nyilván nem akkor beszélnek először a házasságról, tudják, mit akar a másik.
2016. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
55%
Azt gondolom, hogy bizonyos esetekben lehet ez vicces, meg jópofa dolog. Egy házassághoz úgyis ketten kelletek, teljesen mindegy, ki teszi fel a kérdést, ha mindkettőtökben megérett a gondolat. De az ég szerelmére, ne másfél év után! Nem tudom, hány évesek vagytok, de nem kellene elsietni, amikor a legfrissebb statisztikák szerint a házasságok pontosan kétharmada végződik válással Magyarországon.
2016. szept. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
62%
Elég gáz párod van, már ne is haragudj. Mi az, hogy te kérd meg kezét?
2016. szept. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
42%

08:24

A házasságok nem azért fognak tönkremenni, mert túl korán kérik meg valaki kezét... A környezetemben voltak olyan kapcsolatok szép számmal, amik azért mentek tönkre, mert 4-5 év után sem nagyon történt semmi. 1,5-2 év simán elég, hogy eldöntsem, akarom-e az illetőt hosszabb távon magam mellett vagy sem (nyilván itt az érettebbekről beszélek, nem a 18 évesekről - bár ez nem feltétlenül korfüggő). Húzhatom 5-6 évig, de akkor már csak a megszokás marad, és vagy szakítás lesz a vége, vagy előremenekülésként házasság, hogy aztán 1-2 év múlva csúnya válás legyen...


Inkább az a baj, hogy utálunk kompromisszumokat kötni, várjuk a csodát meg a mindenben alkalmazkodó, tökéletes partnert, és soha nem jön (mert nincs), és cseréljük egymás után a párokat - általában egy még rosszabbra...

2016. szept. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenkor hol vannak a feministák ? A férfinak főzni, mosni, takarítani, vasalni lehet, de kezét megkérni bezzeg már férfiatlan ?
2016. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is a nő szokta leadni a jelet, de ez nem egyenlő a lánykéréssel. Én is anno jelét adtam, hogy szeretném és a párom el is vett. De előtte megkérte a kezem, ez egy férfinak fontos, ne rontsd el szerintem azzal, hogy átveszed az ő szerepét.
2016. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon érdekes válaszok. Föleg az az érdekes bennük, hogy arra senki nem gondolt talán szépen meg is lehetne beszélni egymás között. Ök sem nagyon készülnek a közös életre?
2016. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!