Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a fiúkéréshez?

Mit szóltok a fiúkéréshez?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást, de a napokban felmerült párszor a lanykérés.. Nem tudom, mennyire gondolta komolyan,de azt mondta, szerinte egy lány is megkérheti a fiú kezét, mivel a srác úgyis arra vár,a lány mikor ad jelzést a lánykérésre.. Egy hónap van a születésnapjáig.. Szerintetek megkérjem? Ha igen,hogyan?? :)

2016. szept. 6. 02:27
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
42%

#17: ez is igaz, de szerintem másfél év akkor is kevés, hogy felelős döntést tudj hozni. Szerencse kérdése is, bár nem vitatom, hogy ideális esetben lehet belőle életük végéig tartó szerelem és boldog házasság. Persze olyat is láttam, hogy 8-10 év együttélés után a házasság után 1 évvel elváltak. Majd ha a gyerekvállalás, nevelés, lakás/házvásárlás meg az anyagi dolgok kerülnek előtérbe, akkor mutatkozik meg, mennyire erős az a szerelem és mire elég. Eléggé benne vagyok az esküvő/házasság bizniszben, látom, hogy mik a trendek. És sok esetben az, mint itt is, hogy játéknak fogják fel a fiatalok: hú, egy hónap múlva szülinapja lesz, mivel lepjem meg, nincs jó ötletem! Megvan, megkérem én a kezét, mekkora poén lesz! Aztán megkéri (mindegy, hogy a fiú vagy a lány), boldogok, bejelentik a családnak, barátoknak, nagy az öröm. Aztán ahogy közelednek az esküvőhöz, majd jönnek a problémák: kiderül, hogy az anyós teljesen másképp képzeli az esküvőt, a másik félnek sokkal több rokona jön, de csak a költségek felét akarják fizetni, eltérő elképzelések mindenről. És ezek csak a legkisebb dolgok, ezek kb minden esküvőnél előjövő problémák. Kezdenek majd rájönni, hogy mennyi minden másról szól az élet azon túl hogy szerelmesek vagyunk és jó együtt. Most volt egy pár, akik egy héttel az esküvő előtt fújták le az egészet végső pánikjukban, mert közben ráébredtek, hogy nem biztos, hogy akarják ezt. Pedig ők is olyan szerelmesek voltak. Csak hát ehhez már kevés embernek van bátorsága, mert "mit szólna a család?". Olyanról is hallottam már, aki szintén meggondolta magát, de a családja beleerőltette, hogy most már ne szórakozzon. Aztán csak a nászút után mentek külön. Szóval sokféle irányt vehetnek a dolgok.

Ne értsetek félre, nem vagyok sem pesszimista, sem házasságellenes, csak látom a dolgokat. Tavaly 10 esküvőn voltam, abból 2 pár más most nincs együtt, egy évvel az esküvő után. Viszont ismerek olyat is, ahol a lány mondta, hogy szeretne már Szabóné lenni (csak mondtam egy nevet), és így történt meg a "fiúkérés" 7 évnyi együtt élés után. Ők már 15 éve boldogok együtt.

2016. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
10%

nézzétek meg együtt ezt a meglepetés akcióként készített kisfilmet:

[link]

2016. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
44%

08:49


Ebbe teljesen egyetértek veled, de ez megint nem kor- és együtt el töltött idő-függő, hanem masszív infantilizmus, ami egyre jellemzőbb a fiatalokra, és most már a nem is annyira fiatalokra is (persze az is lehet, hogy régen inkább megmondták a család idősebb tagjai, hogy mi legyen, aztán úgy vót, ma meg mindenki megy a saját hülye feje után). Nem vagyok társadalomkutató, így az okokat nem tudom és nem is akarok okoskodni ebben, de tény, hogy az emberek az élet egyre több területén hoznak idióta döntéseket, amiknek a következményeit nem gondolják végig (legyen szó házasságról, lakáshitelről vagy legrosszabb esetben gyerekről), utána pedig egymás után jönnek a folyományok...


De mondom, ez _szerintem_ nem az együtt eltöltött éveken múlik, hanem ahogy te is mondod azon, hogy fel tudják-e fogni a következményeket. Ha csak tingli-tangli együttélés van 10 évig, akkor sem derül ki, hogy megy-e együtt vagy sem, hiszen simán el lehet élni a másikkal egy fedél felett úgy, hogy nincsenek közös döntések és kompromisszumok... Kellenek a "nagy közös projektek", mint esküvőszervezés vagy gyerekvállalás, ahol kiugrik, hogy mennyire megy együtt. Mert ugye ilyenkor már nincs különkassza, magánszféra, hanem a "te és én" "mi"-vé válik, a döntések, az pedig egy másik sport...

2016. szept. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
50%
fedél alatt, bocs :D
2016. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
61%

Ez most nagyon murisnak tunik , h megkéred a kezét , most , ma. Kesöbb kemény következményei lesznek , ami rajtad fog csattanni.

Az ilyen férfi , aki megvárja sunyin hogy megkérjék , kihasználva azt , h a nö nagyon akarja , azert teszi , hogy mentesitve legyen minden felelösség alól , semmit ne kelljen tegyen a kapcsolatért .

Vigyázat , ez egy csapda ! Semmi köze a komzervativizmushoz , feminizmushoz es a kommunizmushoz!

2016. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%
.. csak a csapdizmushoz van köze!
2016. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
68%

hallottam már róla én is.

ilyen esetben én azt tartom elfogadhatónak inkább,hogy leültök és megbeszélitek,hogy összeházasodtok . és akár ezt a beszélgetést nőként is kezdeményezheted. a végeredmény ugyanaz.

de ilyen ,hogy a nő térdel le és húzza fel a pasi kezére a gyűrűt..hát nekem ez annyira nem jönne be,nem tennék ilyet nőként.

nyilván 2 ember döntése a házasság, de jó régóta megszokott már,hogy a férfi teszi fel a nagy kérdést.

mondom,ha nem akar eljegyzést,akkor beszéljétek meg,hogy összeházasodtok és kezdjétek el szervezni az esküvőt. de ne térdelj le elé.

szerintem gáz és eléggé kétségbeesett nőre utal

2016. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
62%
A pasid növesszen végre golyókat, és viselkedjen férfiként.
2016. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal kevésbé gáz, mint az a kérdező, aki két éve "jelekkel bombázza" a párját eredménytelenül, ahelyett, hogy kerek perec megmondaná, hogy mit szeretne, és meg tudnák beszélni egyenlő felek módjára.
2016. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy a férfiasság és a nőiesség túl van misztifikálva, de van bennem annyi tartás, hogy nem kérném meg soha a pasim kezét. Jó ég! Ha ilyenre vetemednék, őt is és magamat is megaláznám vele, elvennék tőle valamit, úgy érezném.

Nem is esett szó ilyenről nálunk, de ismerem a páromat, kb. kasztrálva érezné magát ilyen helyzetben.


Ja, és van egy ismerősöm, aki megkérte a pasija kezét. Még virágot is vitt és letérdelt elé. :D

2016. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!