Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem irigykedtek más családo...

Ti nem irigykedtek más családokra?

Figyelt kérdés

Egèsz jòl èlünk, kb 600 ezret keresünk a fèrjemmel ketten ès szerencsère lejárt a lakáshitelünk is ìgy egèsz jòl kijövünk. Rezsink kb 50e, èlelmiszerre megy el durván 70e. (Igyekszem zöldsèget piacon, hùst/tojást ismerőstől venni.) Szòval marad minden hònapban pènzünk , hárman èlünk, a fèrjem, az 5 èves fiunk ès èn. A házasságunk szerencsère nagyon kiegyensùlyozott minden tèren. Viszont szörnyen irigy vagyok másokra ès ezt nem tudom leküzdeni. Ha azt látom, hogy valaki ùj kocsit vesz, akkor kiakadok, hogy nekünk is le kellene cserèlni az 5 èves autònkat. Idèn Tenerifèn voltunk nyaralni, de mikor megtudtam hogy az egyik távolabbi baratnőmèk Indonèziában voltak akkor megint tiszta ideges voltam. Mèg a Tescoban is azt nèzem ki vesz drágább dolgokat nálam. Ùgy èrzem ez lassan megmèrgezi a napjaimat. Hogy szokjak le erről? Ti nem irigylitek azokat a családokat, akiknek halomnyi pènzük van ès bárhova elmehetnek, mindent megtehetnek?

29N


2016. aug. 24. 19:18
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Kezeltesd magad, neked kisebbségi komplexusaid vannak, elég súlyos.
2016. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Milyen területen dolgoztok???
2016. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:
Logisztika mind a ketten.
2016. aug. 25. 11:02
 54/56 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy elolvastam a kérdésedet, kapásból az merült fel, hogy kompenzálsz valamit. A nagyon szegény sorban felnőtt gyerekek között bizony előfordul, hogy felnőttkorban nem tudják megbecsülni a pénzt, a vagyont, elszórják mindenre. Vagy éppen hiába vannak tele pénzzel felnőttkorukban, ők lélekben mindig csórók maradnak és nem tudnak elég pénzt összeharácsolni, hogy megnyugtassák a rettegő énjüket. Te ezért vagy irigy a nálad gazdagabbakra, mert nem hiszed el, hogy ez a jólét most a tiéd és hogy ez elég, megvan mindened.

Mivel súlyos önértékelési gondjaid vannak, javaslom menj el pszichológushoz, vagy kineziológushoz. Nagyon fiatal vagy még, hogy állandó lelki görcsben éld az életed és ez idővel csak rosszabb lesz. A soraid miatt amúgy egyáltalán nem vagyok meglepődve, olyan helyen dolgozom, ahol sokféle emberrel vagyok kapcsolatban, nem vagy egyedül a problémáddal. Elanyagiasodott a világ és a boldogság szinonimája lett a gazdagság, ezért olyan sok a frusztrált felnőtt és már a kamaszok is sajnos.

2016. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
64%
Uhh, ne haragudj, de szerintem nem vagy normális. Valami komoly problémád lehet, hogy ilyennel akarsz kompenzálni. 5 éves autót minek lecserélni, ha nincsen vele semmi gond, kifogástalanul működik? Más a ti fizetéseteknek csak a 10%-át kapja meg, te meg itt sírsz, hogy de szar, ha XY nálunk többet keres...!
2016. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:
54. Köszi a tanácsot, talán megpròbálom a pszichològust. Sajnos igaz, állandò rettegèsben èlek, hol azon rettegek hogy valami törtènik ès mèg ennivalòra se lesz pènzünk. Ha nem ezen rettegek, akkor pedig azon, hogy mások lenèznek, a főnökeim, a kollegáim, a szomszèdok, akárki. Kìn minden napom. Hiszem, hogy a mar szinte állandòsult fejfájásom ès gyomorfájásom is emiatt van. Ha nem lenne a fèrjem ès a fiam akkor már megöltem volna magam mert szerintem a halál is jobb ennèl. Főleg, hogy minden nap elő kell adnom mindenhol azt, hogy de szuperül vagyok, a kollegak elott, a fiam elott. Max a fèrjem ismeri a gondjaimat de már ő sem tud èvek òta mit mondani rá. A pszichiatrian ìrtak fel gyògyszereket, amikre csak rászoktam de jobban nem lettem, pròbálok azokròl is leszokni inkább.
2016. aug. 25. 17:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!