Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egykék! Ti nem irigykedtek...

Egykék! Ti nem irigykedtek azokra, akiknek van testvérük?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és egész életemben szerettem volna egy testvért. Még most is irigykedve nézek a testvérpárokra, akik egész életükben ott vannak egymásnak és van kivel összetartaniuk. Ha nekem lesz gyerekem, biztos, hogy lesz egy tesója, mert pocsék, hogy nekem nincs.:) Gyerekként is mindig kértem anyámat, hogy "csináljon" nekem is egy tesót, de nem volt hajlandó rá, pedig fater is szeretett volna még egy gyereket, sőt, még egy harmadiknak is örült volna. De anyám még engem sem akart, nemhogy még egy gyereket, akit el kell tartani. És ami furcsa, hogy egész életemben nagyon sokat voltam egyedül, mégse szeretek egyedül lenni, kellenek az emberek és egész életemben ott volt velem a hiányérzet, hogy emberek közé akarok menni, mert nem jó egyedül. Létezik, hogy ennyire extrovertált vagyok?

2013. ápr. 1. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van testvérem, de sajnos elég távol állunk egymáshoz, nagyon más a mentalitásunk, mások vagyunk. Gyerekkorunkban sem jöttünk ki túl jól. (én lány, ő fiú). A feleségével és a gyerekével jóban vagyunk, de mi valahogy nem tudunk "közeledni" egymáshoz. Nem tudom hol és mit rontottunk el, vagy rontottak el a szüleink...


Nekünk egy gyerekünk van, nem is lesz több. Azt vettem észre, h aki egyke, és ez valamiért nem jó neki, annak általában 2-3 gyereke lesz! :)

2013. ápr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 éves vagyok. Pár éve hiányzik csak, hogy nincs testvérem. 4 éves lesz a kisfiam és a születése után halt meg nagymamám. Alig maradt valaki a rokonaim közül,mert meghaltak, messzire költöztek. Anyukám lakik csak itt a közelemben. Nem szeretném,hogy a fiam is így érezzen,pedig neki se lesz testvére. De sok embertől hallottam már milyen rossz a testvérével a viszonya,mindegy lenne ha nem is lenne testvére.
2013. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
73%
Hát én most õszintén nagyon sajnállak!: (
2013. ápr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1 Én is ismerek ilyen testvéreket, akik utálják egymást és inkább alátesznek a másiknak, minthogy segítsenek, de nem kell mindent negatív példákra építeni.


2 Nekem is van egy ismerősöm, aki szintén ennyi idős és egyke, viszont erős személyiség és ki tudott építeni magának egy olyan életet, ahol nem szorul folyton mások segítségére. Csak sajnos nem mindenki ennyire erős. Ez van.

2013. ápr. 1. 15:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a problémádat. Én is így vagyok/voltam ezzel.

28 éves vagyok, van egy lány ikerpárom. 3,5 évesek. Mindenképp két gyermeket szerettünk volna, ez össze is jött egyszerre :))


1 éve kérdeztem rá anyukámnál, hogy miért nincs testvérem? Mi tartotta vissza? Nem szemrehányást tettem neki, csak szimplán érdekelt.

Kisebb koromban mindig kitértek a válasz alól.

Erre kinyögte, hogy tulajdonképpen van egy testvérem. Azaz, már csak volt. 5,5 év van köztünk. Még tervben sem voltam, amikor sajnos meghalt.

Anyukám utána hallani sem akart arról, hogy ő még egyszer szüljön. Minden képen felrakatott apukámmal a padlásra. Nagyon magába volt fordulva. Aztán telt az idő és végül is, mint kiderült én egy becsúszott gyermek vagyok. :)


Viszont anyukám mindennél jobban szeretett és szeret! Ezt viszont nem győzöm neki meghálálni az életben!

Sosem mutatta ki az igazi fájdalmát, sosem éreztette velem, hogy tulajdonképpen nem "tervezett" velem.

Nagyon erős nő!

2013. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs testvérem, én is sajnálom, sokszor vágytam rá gyerekkoromban, és még felnőttként is úgy érzem, hogy jó lenne. Pedig már 38 éves vagyok. Nekünk is kicsi a család, apámnak sincs testvére. Eü. okok miatt, anyámnál és nagymamánál sem lehetett több gyerek. Anyámnak van egy húga, de sosem voltak jóban, így nem is gondolta, hogy fontos, hogy nekem legyen testvérem. Örökbefogadásra nem gondoltak.

Azért elvagyok tesó nélkül is, most már úgysem lehet mit tenni.

Nekünk viszont 3 gyerekünk van, a férjemék is 3-an testvérek, náluk jó a viszony a családon belül, bár nem olyan szoros a kötelék, viszonylag keveset találkoznak, mindenki éli a maga életét. De ha baj van, tudják, hogy számíthatnak egymásra.

2013. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem irigykedem, egyrészt mert én ilyen létkörülmények közepébe csöppentem, ez vált számomra természetessé; másrészt mert én veled ellentétben kimondottan introvertált lélek vagyok (ha már a pszichológiai fogalmaknál tartunk :D). Különben sem sül el minden esetben jól az, ha szülnek melléd egy testvért - példa erre az első hozzászóló. Az én szüleim egyébként szívesen vállaltak volna több gyereket, de mivel anyám méhét komplikáció következményében el kellett távolítani, erre nem kerülhetett sor. Mondjuk nem is bánom.
2013. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

5 Akkor anyukád tényleg erős nő, én már gyerekkorom óta tudom, hogy nem tervezett gyerek voltam, sőt, anyám még családot és férjet sem akart soha. Gyakorlatilag a szerencsének köszönhetem én is, hogy itt írogatok nektek.:D


6 Nálunk szerencsére anyámnak nagy családja van, ezért sok unokatesóm van, akikkel imádtam együtt lenni, ráadásul a nagymamámmal laktunk és minden hétvégén, meg ünnepekor átjöttek hozzánk a rokonok, ezek voltak a gyerekkorom legjobb emlékei. Legalább ilyen szinten lehettek tesóim. Igaz, hogy ma már szinte mindenkivel megszakadt a kapcsolat, de azért jó arra gondolni, hogy vannak olyan emberek a világban, akik korombeliek és hozzám tartoznak.


7 Akkor ezek szerint az introvertált személyeknek könnyebb, ha az én helyzetemben vannak. Amúgy meg azt látom, hogy mindenki, aki egyedül nőtt fel, azt utána magának való lesz. Én is megszoktam az egyedüllétet, de mindig is vágytam a többi ember közé.

2013. ápr. 1. 16:02
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Egyke vagyok. Sosem hiányzott egy tesó, mondjuk előttem nem álltak jó példák, mindegyik marta, utálta egymást és a mai napig ilyenek.

Szerettem a barátaim, jó volt velük, de megőrültem volna, ha állandóan a "nyakamon" van valaki.

Páromnak van tesója, de minek? Még csak nem is köszönnek egymásnak a folyosón, ha összefutnak, alig szólnak egymáshoz. Mondjuk, ha olyan féreg tesóm lenne, mint az övé, önző, egoista, mindenki sz*r csak ő jó.

2013. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#7es vagyok, szerintem a magányigény nemcsak ennek a függvénye. Vess magadra egy pillantást: te beletörődtél az egyedüllétbe, nem pediglen megszeretted. A nagyszüleim pont az ellentéteid: nagycsaládban nevelkedtek, mégis szükségük van a rendszeres csendre. Abból, hogy egyedüli gyereke lettél két embernek, még nem következik, hogy ne szerezhetnél magadnak tág baráti kört a fészken kívül és ne lehetne lételemed az azzal való érintkezés. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem vagy maximálisan magadra utalva még így sem, szóval nem fogható erre a dolog. Független egymásról a kettő szvsz. Más kérdés, hogy a helyzet számodra kevésbé kényelmes, de emiatt se csüggedj, hisz később igényed szerint emberközpontú életet építhetsz ki magadnak.
2013. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!