Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedüli gyerekek! Ti nem...

Egyedüli gyerekek! Ti nem vagytok irigyek azokra akiknek van testvérük?

Figyelt kérdés
Azelőtt nem érdekelt, de mostanában jövök rá hogy milyen jó lett volna ha lett volna testvérem. A barátnőimnek mindnek van tesója, anno sokat veszekedtek/verekedtek, de most már egymás támaszai, ketten eggyek, pl mindig kicsit irigykedem mikor teszik fel a karácsonyi, szülinapos, ünneplős képeket, ahol ketten össze vannak ölelkezve, és ők mindig ott lesznek egymásnak. Nekem meg nincs senkim...A barátnőim sem igaz barátok...
2012. márc. 19. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem, örülök, hogy egyke vagyok.
2012. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kicsit talán. Fogalmam sincs, milyen érzés lehet, ha van tes1ója valakinek. Hogy ugyanannak a személynek mondja, hogy anyu meg apu????? Furi nekem nagyon.
2012. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok,hogy régen egyáltalán nem érdekelt,hogy nincs testvérem,de most sok helyzetben nagyon jól jönne. 16l
2012. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2%

Elkényeztetett egyke lehetsz, ha már ezen is irigykedsz.


Attól még, hoyg valakinek tesvére van, nem biztos, hogy jóban is vannak.

2012. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja, biztosan azért vágyom testvérre, mert elkényeztetett egyke vagyok, csak tudnám mi ebben az összefüggés... -_-" Jesszusom....


Nyilván van aki nincs jóban a testvérével, de én pl nem ismerek olyat aki rosszban van vele.


De köszi a többi választ!

2012. márc. 19. 16:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én helyzetem kicsit bonyolult, de azért leírom. Édesapám előző párkapcsolatából születtem van két féltestvérem édesanyám részéről. Édesanyám sajnos meghalt amikor 4 éves voltam. Apukám és a mostohaanyukám nevelt fel (imádom őket) Két féltesómmal 15 éven át nem tartottam a kapcsolatot, de egyszer csak jött egy levél, hogy szeretnének megismerni...ők akik, mindig megvertek, pofoztak, elvették a kajám, csúnyán beszéltek velem...azonban mivel egyedül nőttem fel, néha nekem is hiányzott amiről most te írsz és úgy gondoltam tartom velük a kapcsolatot, de nagyon rossz ötlet volt. Kiderült, hogy csak az egymás elleni csatározásaikhoz kellettem,amiben én nem voltam partner, szóval azóta nem tatom velük a kapcsolatot. Ott és akkor döbbentem rá,hogy nagyon jól megvagyok magam, a családommal, a barátaimmal, nincs szükségem ilyen emberekre. A másik, hogy páromnak van tesója, aki enyhén szólva is egy majom, hátha lehet rossz testvéri viszonyról beszélni, akkor az náluk megvan. A lényeg az embernek néha olyanra vágyik, amilye másnak van, de soha nem biztos, hogy neked is olyan jó lenne mint másnak.
2012. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem két testvérem van,egyikkel sem vagyok jóban(sajnos)!
2012. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, aki nagyon rosszban van a tesójával. Két lány és az egyik 23 éves a másik meg 19, de gyűlölik egymást. A 23 éves csaj az osztálytársam volt anno a gimiben, de minden nap azt hallgattam tőle, hogy mennyire utálja a húgát, akit elhordott minden sz*rnak.


Egyébként én azért csodálkoztam annyira ezen az egészen, mert nekem is van 2 nálam fiatalabb testvérem és nagyon szeretem őket. Mi nagyon jóban vagyunk és rengeteg időt töltünk együtt, sok közös programot szervezünk. Igazából legjobb barátok vagyunk.

Nekem sincsenek úgymond igaz barátaim, akikre minden szituációban 100%-osan számíthatok, csakis a tesóim.


Igazából én csak ennyit tudok mondani ezzel kapcsolatban. Biztos, hogy sokaknak jó, hogy egykék, mert van olyan barátjuk, akiben bízhatnak teljes mértékben, és az is tuti, hogy sokak életét tönkretette a saját testvérük, de nekem a tesóim nagyon fontos szerepet töltenek be az életemben. A sok közös gyerekkori emlék... a csíntevések, az késő éjszakai sutyorgások :) a közös büntik.. Mikor gyerekek voltuk mi is sokat veszekedtünk, és a mai napig előfordul, hogy vitatkozunk, de nagyon hamar kibékülünk, és soha nem haragszunk egymásra huzamosabb ideig.


23/L

2012. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok irigy másokra, egyszerűen csak szerettem volna, ha lenne testvérem. Amióta az eszemet tudom azért könyörögtem anyuéknak, h legyen még legalább 2 öcsém v húgom, de sajnos az országunk gazdasági helyzete abban az időben nem tette ezt lehetővé, később meg, amikor már rendeződtek a dolgok, a szüleim nem mertek bevállalni egy babát, mert mindketten elég idősek már. A lényeg,h én nagyon nem szeretem,h egyke vagyok, és gyakran érzem magam magányosnak, úgy érzem,h hiányzik valaki az életemből...


Párom is egyke, ő viszont imádja, h egyedül van. Nah, mondjuk ő az a tipikus anyuci pici fia, aki mindent megkap.

2012. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 féltestvérem. 10 évvel idősebbek mint én,csak néhány éves koromig láttam őket gyakran,mióta emlékszem évente néhányszor láttam őket. Mi nem tudunk beszélgetni,köztünk nincs semmilyen kapcsolat,mi nem beszélgetünk órákig. Sőt még összesen 1-1 órát nem beszélgettem kettesben a tesóimmal. Na ez az érzés rosszabb,mintha nem lenne tesóm.
2012. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!