Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem irigykedtek más családo...

Ti nem irigykedtek más családokra?

Figyelt kérdés

Egèsz jòl èlünk, kb 600 ezret keresünk a fèrjemmel ketten ès szerencsère lejárt a lakáshitelünk is ìgy egèsz jòl kijövünk. Rezsink kb 50e, èlelmiszerre megy el durván 70e. (Igyekszem zöldsèget piacon, hùst/tojást ismerőstől venni.) Szòval marad minden hònapban pènzünk , hárman èlünk, a fèrjem, az 5 èves fiunk ès èn. A házasságunk szerencsère nagyon kiegyensùlyozott minden tèren. Viszont szörnyen irigy vagyok másokra ès ezt nem tudom leküzdeni. Ha azt látom, hogy valaki ùj kocsit vesz, akkor kiakadok, hogy nekünk is le kellene cserèlni az 5 èves autònkat. Idèn Tenerifèn voltunk nyaralni, de mikor megtudtam hogy az egyik távolabbi baratnőmèk Indonèziában voltak akkor megint tiszta ideges voltam. Mèg a Tescoban is azt nèzem ki vesz drágább dolgokat nálam. Ùgy èrzem ez lassan megmèrgezi a napjaimat. Hogy szokjak le erről? Ti nem irigylitek azokat a családokat, akiknek halomnyi pènzük van ès bárhova elmehetnek, mindent megtehetnek?

29N


2016. aug. 24. 19:18
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
77%
Iszonyat szánalmas vagy. Rengeteg családnak a hatodából v kevesebből kell élnie, de te meg itt elégedetlenkedsz. Várj, mindjárt megsajnállak...
2016. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim válasza:
24%

leszünk barátnők ? hasonló cipőben járok nálunk csak férjem dolgozik 580K nettó plusz van 4 lakásunk kiadva abból jön még 200K. Csed-em most 280 nettó + családi. szintén 5 éves autónk van de kettő (most kaptam egy 5 éves Cliót)

Nyaralni nem járunk csak a balcsira mert még picik a gyerekek 4 és fél évesek.

De én is baromi irigy vagyok pl a sógornőmre akinek fele ennyi a család bevétele mégis új autót vettek.

2016. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
37%
Mi Miamiban voltunk két hetet,de még lehet elmegyünk egy hétre a francia riviérára is.1millió kétszázat keresünk ketten,és gyerekünk sincs,csak ketten élvezzük,hogy bármit megvehetünk,megtehetünk.És az a különbség köztünk,hogy én nem irigykedem és ezek igaz dolgok.Na most robbanj fel,gyökér!
2016. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
68%
Örülj inkább... Én örülök, ha a macska oltását, meg a külön angolt ki tudják fizetni a szüleim. A Balatonon nem voltam évek óta, nem hogy Tenerifén... Fektessetek be valamibe, tőzsdébe, stb. És akkor lesz pénzed, amennyit akarsz. Az irigységről nehéz leszokni... Sajnálom, de csak annyit tudok tanácsolni, hogy foglalkozz a magad dolgával. A boldogságot nem lehet pénzed mérni.
2016. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
43%

Ember tudod te milyen jól élsz? Inkább azt nézd meg hogy afrikában milyen sokan éheznek és mit megnem adnának hogy ne éhezzenek nem hogy még tenerifén nyaralani

De most komolyan mivan akkor hogyha te csak egy zacskó kekszet veszel a másik embee meg 4-et

2016. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
70%

"Egèsz jòl èlünk, kb 600 ezret keresünk a fèrjemmel"

Magyarországon éltek (vagy valamelyikőtök külföldön dolgozik...?)? Legyetek hálásak, hogy ilyen jól kijöttök...


"Viszont szörnyen irigy vagyok másokra" Mert?

"hogy nekünk is le kellene cserèlni az 5 èves autònkat"

Minek? Egy konkrét okot mondj... Nekünk 13+ éves a suzuki wagonerünk... hihetetlen, mekkora fertő...! o.O


"Idèn Tenerifèn voltunk nyaralni" XD Azt se tudtam, h az a hely létezik...

"de mikor megtudtam hogy az egyik távolabbi baratnőmèk Indonèziában voltak akkor megint tiszta ideges voltam"

B*zmeg.. Most miért a barátnőd nyaralásán agyalsz??? Nem volt elég jó a Tenefire? Nem tudom, én annak örülök, hogy vasárnap végre elmehetünk Csehországba... (pár nap)


"Mèg a Tescoban is azt nèzem ki vesz drágább dolgokat nálam." Mi megkeressük az olcsóbb dolgokat (most mondjuk kajáknál), mert sokszor a legolcsóbb dolgok is ugyanúgy, ugyanabból készültek, mint a 2x drágább társaik.

Nem tudom, hogy mennyibe került a Tenerifei nyaralás, de szerintem a több évtizedes ramaty állapotú faajtónkat lecserélhettük volna.

De! Én nem vagyok irigy senkire, normális családban élek, van telkünk vidéken (amit művelünk), összefogunk (általában igen, persze nyilván vannak viták). :)

2016. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
63%
#16 elírtam Nem tudom, hogy mennyibe került a Tenerifei nyaralás, de szerintem az árából*** több évtizedes ramaty állapotú faajtónkat lecserélhettük volna.*
2016. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
65%
Jaj,nem veszitek észre,hogy kamu?Tipikus kommentvadász,provokatív kérdés,a kérdező nem is fog reagálni többet,vagy ha mégis,akkor folytatja az álmodozást.
2016. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

Voltam már tavaly pszichiátrián kicsit más okok miatt, de azon sem segìtett, ìgy sajnos fèlek, hogy ezen sem fog,pedig szörnyű ìgy èlni.

Amùgy nem unatkozok, 7től 15.30ig dolgozok, èn viszem a háztartást, itt a pici fiam, szòval nincs időm unatkozni, ami nem is baj :)

De èn elhiszem, hogy az irigy embereket utálják sokan, èn nem is akarok ilyen lenni :(

2016. aug. 24. 19:54
 20/56 anonim ***** válasza:
73%

Elmehetnél ételt osztani a rászorulóknak!

Akkor tudnád értékelni a helyzetedet, és nem érnél rá irigykedni!

2016. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!