Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem irigykedtek más családo...

Ti nem irigykedtek más családokra?

Figyelt kérdés

Egèsz jòl èlünk, kb 600 ezret keresünk a fèrjemmel ketten ès szerencsère lejárt a lakáshitelünk is ìgy egèsz jòl kijövünk. Rezsink kb 50e, èlelmiszerre megy el durván 70e. (Igyekszem zöldsèget piacon, hùst/tojást ismerőstől venni.) Szòval marad minden hònapban pènzünk , hárman èlünk, a fèrjem, az 5 èves fiunk ès èn. A házasságunk szerencsère nagyon kiegyensùlyozott minden tèren. Viszont szörnyen irigy vagyok másokra ès ezt nem tudom leküzdeni. Ha azt látom, hogy valaki ùj kocsit vesz, akkor kiakadok, hogy nekünk is le kellene cserèlni az 5 èves autònkat. Idèn Tenerifèn voltunk nyaralni, de mikor megtudtam hogy az egyik távolabbi baratnőmèk Indonèziában voltak akkor megint tiszta ideges voltam. Mèg a Tescoban is azt nèzem ki vesz drágább dolgokat nálam. Ùgy èrzem ez lassan megmèrgezi a napjaimat. Hogy szokjak le erről? Ti nem irigylitek azokat a családokat, akiknek halomnyi pènzük van ès bárhova elmehetnek, mindent megtehetnek?

29N


2016. aug. 24. 19:18
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
42%
bocs de neked se saját életed se önbecsülésed nincs
2016. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
89%
Egy 5 éves autót minek kellene lecserélni? Voltatok külföldön nyaralni, van mit ennetek, nincs hiteletek stb. Nem vagy te egy kicsit telhetetlen. Mi a f#sz kellene még?
2016. aug. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
83%

#42 Ezt sose fogja senki megérteni, hogy mi kell az ilyen embereknek... A politikusoknak is egy csomót lopnak, de hogy mire használják a pénzt... Még egy villa...? Ezaz!

Én úgy vagyok vele, ha megvan az a bizonyos szint (lakás, talán kocsi, hó végén sem kvaszegény az ember), akkor nincs miért irigykedni. De talán csak én vagyok ilyen egyszerű. Egyébként is az irigykedés tök felesleges. Attól nem lesz jobb az embernek. Kérdező! Milyen anyagi helyzete volt a szüleidnek?

2016. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
59%
Akkor meg is érdemli, hogy megegye az irigység.
2016. aug. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
73%

Buta embereknek ez irigység, értelmes felnőtt embereknek az példa, ha valaki többet ért el.

Inkább fejlesszétek magatok a férjeddel, hogy megengedhessetek magatoknak nagyobb dolgokat is.

Megértem, hogy nehéz, mert nem tudsz nagyzolni, de ez csak rajtad áll, hogy mit érsz el, ugye nincs lehetetlen.


De inkább gondolj a gyereke, van már háza, miből veszed neki az első kocsiját 17 évesen, havi támogatás, stb, egyetemre 2-3 milliót félre tenni neki, anélkül nehéz lesz

Keressetek jobb munkahelyet, ha az átlag felett akartok élni.

2016. aug. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
0%

Én 22 éves vagyok, most végeztem az Egyetemmel, de már van házam, autóm, és mindig támogattak szüleim

Én nem tudnék a gyerekem szemébe nézni, ha nélkülöznie kéne saját önzőségem miatt.

Sajnos nem elég a keresetetek rá, hogy mindent megvalósítsatok, lejjebb kell adni az igényből, vagy növelni a bevételeiteket.

Hogy hogyan, az már a ti dolgotok

Ugye autót úgy veszünk, hgy max 5-6 havi vérünk egyen, szóval az az 5 éves autó számotokra a realitás (gondolom nem S mercitek van SICC!) :)

2016. aug. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
0%
*bérünk
2016. aug. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:

42: Sajnos rossz,gyakran ètelre sem volt pènz vagy fűtèsre, egèsz gyerekkoromban ùgy nőttem fel. Már akkor is utáltam, hogy voltak gazdag lányok, akik kinevettek mert nem voltak olyan szèp ruháim. 16 èvesen már dolgoztam, onnan jobb volt talán kicsit.

Amùgy igyekszünk jobb munkát keresni, a fèrjem is jár továbbkèpzèsre, nekem egyelőre nehezebb mert a munkahelyem közel van az ovihoz ès ìgy nem fogok váltani, mert máskèpp nem tudnánk megoldani az oviba vivèst-hozást.

2016. aug. 25. 06:33
 49/56 anonim ***** válasza:
23%
Én otthon vagyok, a fejem dolgozik és ő egyedül keres annyit, mint ti ketten,sóval vegulis hasonlóak a korulmenyek. Én nem Mentem vissza dolgozni meg úgy éreztük, hogy az én keresestem nem letszukseglet. Nem tudom én sosem szoktam irigykedni másokra, inkább amin tudom igyekszem megfogni a pénzt, hogy tudjunk spórolni. Így nincs sok nyaralás és az se túl messze, meg új autó, de vannak takarekszamlak, biztosítás, a kicsiknek tudunk felhalmozni. Nem is érzem hogy lehetsz ilyen. Gondolj bele mit fog tanulni tőled a gyerek, ha nem tudod elengedni, mennyire sekélyes ezeket lesni egymáson. Jobb lenne (nem anyagi értelemben) értékesebb dolgokat keresned, amikre osszpontosithatsz.
2016. aug. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
74%
Azt hittem a kérdést egy 16 éves tini írta ki, aki nem kapja meg a szülőktől az ájfon 6s-t...
2016. aug. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!