Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg megalázó, hogy gyerekr...

Tényleg megalázó, hogy gyerekrajzot is adtunk esküvői ajándéknak?

Figyelt kérdés

Nem csak azt, nyilván. De a 6 éves lányom lerajzolta az ifjú párt, ez volt az ő ajándéka.


Ők örültek neki, de most kiderült, hogy a feleség egész családja rajtunk röhög :-(


2016. júl. 28. 08:42
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
70%
Én megmondanám, hogy ha nem tetszik, vissza lehet adni. De akkor a pénzt is, és a hosszú hétvégét is szívesen leüdülitek ti.
2016. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
69%

Hát, ha ilyen sok pénzt adtatok ajándékba, akkor biztosan közeli rokonságban álltok a párral. Szerintem kedves gesztus, és remélem, szegény kislány remélem, sosem tudja meg.

Az én lányom csak kicsit időseb, néha agyrém dolgokkal halmoz el egy-egy kiszemeltet, akinek kedveskedni akar.

Az ajándék felnőtt szemmel gagyi, de kis szívét-lelkét beleteszi mindig. Tehát el tudom képzelni, hogy a te kislányod is milyen műgonddal készített esküvőre ajándékot. Aki felnőtt létére nem látja, mi van egy ilyen kis ajándék mögött, az lelki szegény, és szégyellje el magát...

2016. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
19%

"Aki felnőtt létére nem látja, mi van egy ilyen kis ajándék mögött, az lelki szegény, és szégyellje el magát..."

Nem-nem. Az szégyellje magát, aki azt az alapvető illemszabályt nem ismeri, hogy értéktelen vackokat nem adunk nászajándékba. A saját nagyikájának anyák napjára kitűnő ajándék egy rajozcska, de könyörgöm, egy esküvőre, nászajándékba?! Ne gondoljuk már, hogy a mi kis szemünk fényének minden tollvonása aranyat ér egy idegennek is. Aki annyira begyepesedett az anyaságba, hogy rajzot ajándékoz, az sürgősen kezdjen el ÉLNI.

2016. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó:


100 000 Ft és egy wellness hétvége nem "értéktelen vacak". A gyerekrajz csak kvázi kiegészítés volt, hogy a kisgyerek részéről is legyen valami személyes kézzel készített meglepetés. Azért a körülményeket is vegyük már figyelembe.

2016. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
77%
Nem megalázó, inkább aranyos a kislánytól, én biztos örülnék ilyesminek.
2016. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
74%

Akinek 100ezret adok nászajándékba, az egészen biztosan közeli családtag.

Családban pedig kiröhögni egy kisgyereket...

Na az az alapvető illemszabály, amit mindenkinek ismerni kell, hogy nem nevetjük ki egy kisgyerek lelki világát.

2016. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem édes, én örültem volna neki.
2016. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
17%
Hiába pontoztátok le a 33-as válaszolót (előtte 30-ast), teljesen igaza van. Egy gyerekrajz csak a szülőknek, max a nagyszülőknek zseniális alkotás, egy idegent nem érdekel. Nyilván az ifjú pár nem mondta, hogy nem tetszik nekik, de tök felesleges volt. Minek rakosgassák más gyerekének a rajzát?
2016. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
73%

Kislánynak gondolom eszébe jutott, hogy ő is szeretne valamivel kedveskedni.

Elkészítette a rajzot, beleadta szívét-lelkét, egyesek meg így beszélnek egy gyerek kedves ajándékáról...

Nem tudom mi az oka ennek a megnyilvánuló ellenszenvnek egy kisgyerek ajándékával kapcsolatban.

Nem értéktelen a rajz, mert őket ábrázolja. Nem értéktelen, mert esküvői ajándékba készült.

2016. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
75%

...ráadásul nem egy "idegen" gyerek ajándékáról van szó, hanem rokongyerekről. Egy gyerekrajznál sosem a végeredményt, hanem a gesztust értékelik a felnőttek.


Szégyellje magát, aki felnőtt létére ilyenen gúnyolódik.

2016. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!