Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne pénzem takarítónőre,...

Ha lenne pénzem takarítónőre, akkor sem venném igénybe - aki így gondolja, miért?

Figyelt kérdés
Sok anyukától hallom ezt illetve itt is olvastam.
2016. júl. 8. 18:30
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
74%

17 es vagyok


18 as.. a fehérneműid a szárítón?? szellőzni az ágyneműt??? a takarítónő???


a takarítónő azt csinálja amiben megállapodtok. Nálunk pl se az ágyneműt se a fehérneműket nem piszkálja. lehetősége sincs rá. a piperéinket meg meglepő módon a szekrényben tartjuk, szóval nem kell pakolásznia a fürdőszobatakarításkor.


szerintem sokak fejében a takarítónő, meg a bejárónő összekeveredik a régi cseléd fogalmával... Pedig nagyon nem arról van szó.


nálunk tényleg az a dolga, hogy heti egyszer a bútorok alatt, szőnyeget feltekerve feltakarítson. hogy ápoló cuccal áttörölje többször a padlót, mert én pl szeretem ha fényes (ha szabin van nyilván ezt mi csináljuk magunk) ha kell lemossa az ablakokat, a csempéket körbe levízkőtelenítse (persze mi is letöröljük, de ugye az nem ugyanaz) ilyeneket csinál. de egyáltalán nem pakol utánunk. Sőt, a a gyerekek után se. Ők is elpakolják a maguk cuccát. ilyen hogy bugyikat, stb :O ilyenek nálunk nincsenek is elől. a szárítót meg nem az ő dolga leszedni. Amúgy van takarítószeres rész a szekrényben, azt ő pakolta be, ami extra kell, a csillogó csempéhez, hogy nekünk köztes időben tényleg csak le kelljen törölni, vagy a csillogó padlóhoz, hogy elég legyen felsöpörnünk, vagy simán felmosnunk. Ő nem cseléd, hanem segítség.

2016. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
88%

Takaritónö vagyok. Ha egyszer gazdag leszek, biztos, hogy nekem is lesz.

Nálam mindig van egy próbatakarítás, amikor ott van a tulaj is. Akarom, hogy lássa mit csinálok.

Kizárólag a tulajdonos tisztítószereit használom és papírtörlöt. Mindenki másfajta szereket használ és szeret. Ha mosni is kell, mindig kérem, mutassa meg, hogy müködik a mosó-és szárítógép. Vasalást mindig külön napon csinálok. Amikor takarítok, pont nincs idöm turkálni a szekrényekben. Rendszerint a tulajdonosnak kamerái vannak a lakásban. Nem kellene, hogy pont azt látja, hogy kiveszek valamit. A szekrényekkel addig van kapcsolatom, amig pl. vasalás vagy mosás után elrakom a ruhákat. Vagy kirakom a mosogatógépböl az edényeket.

Évek óta csinálom. Panasz még nem volt rám. Állandó ügyfeleim vannak, akik kulcsot adnak és szabadon jövök-megyek. A pénzt meg otthagyják a konyhaasztalon. Ez bizalmi kérdés oda - vissza.

2016. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
82%

Én nem pakolászok ágyneműt, csak port törlök, fürdőt/konyhát rendbe teszem és porszívózom, van ahol vasalnivaló is van, de sokszor szoktunk üres lakásokat is takarítani. Ja és ablakot pucolok. Direkt kerülök mindenféle kontaktust a tárgyakkal :D Egyébként tényleg ha lopnék csak magam alatt vágnám a fát, hagytak már előttem telefont, teli pénztárcát. De túlontúl tisztelem az embereket ahhoz hogy meglopjam.

A takarító-nőő :)

2016. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%
Én van, ahol ágyazok, ágynemüt cserélek és kimosom a szennyest is. Mindig elöre meg van beszélve, ki mit akar. Viszont ablakot nem pucolok. Arra vannak direkt ablakpucoló cégek. (Nem Magyarországon élek.)
2016. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
51%
Miért, szerinted azért fizetek valakinek, hogy felporszívózzon, meg felmosson, mikor az megvan max 20 perc alatt? A pepecs melót bízzák inkább bejárónőre (sokkal gyakoribb, mint a takarítónő, és igen, vasal, stb)
2016. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
29%
25.. a takarítónő, meg a bejárónő se ugyanaz. a kérdés meg takarítónőről szól...
2016. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
79%
Egyrészt nem vagyok felsőbbrendű senkinél, így nem fognék be senkit, hogy végezze el helyettem a szó szerint piszkos munkát; másrészt ismerősöktől sem tűröm, hogy a cuccaimhoz nyúljanak, rendezkedjenek, egy idegentől pláne nem.
2016. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem vagyok elkényeztetett p@csa,aki még életében nem dolgozott -.-
2016. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
77%

"Egyrészt nem vagyok felsőbbrendű senkinél, így nem fognék be senkit, hogy végezze el helyettem a szó szerint piszkos munkát"


Én sem érzem felsőbbrendűnek magam a hölgynél, aki takarít nálam. Mi az, hogy befogni? Nem is értem. Ő nyujt egy szolgáltatást, én meg megfizetem érte. Alacsonyabb rendű volna valaki aki abból él, hogy takarít?


A munkahelyemen meg engem fizetnek meg. Sosem gondoltam, hogy a főnököm ettől felsőbbrendű. Pedig én mégcsak nem is vitatkozhatok, hogy azt a munkát nem végzem el.

2016. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
88%

"Mert nem vagyok elkényeztetett p@csa,aki még életében nem dolgozott."


Te én egész életemben dolgoztam. Elég sokat. Viszont töredelmesen bevallom, hogy, amikor este hazaesek a munkából, valahogy nem sok kedvem van hozzá, hogy rögtön a porszívóért és a felmosóvödörért rohanjak.


És valahogy a hétvégémet sem szeretném ezzel tölteni.

2016. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!