Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne pénzem takarítónőre,...

Ha lenne pénzem takarítónőre, akkor sem venném igénybe - aki így gondolja, miért?

Figyelt kérdés
Sok anyukától hallom ezt illetve itt is olvastam.
2016. júl. 8. 18:30
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
43%
Személy szerint úgy gondolom, hogy az ember igyekezzen maga körül rendet tartani, ez az önállóság és a felelősségteljes gondolkodás egyik ismérve. Azaz ez ember ne csináljon nagyobb rendetlenséget maga körül, mint amennyit képes helyreállítani. A feleségem jó pár éve rendszeresen járat takarítónőt és becsülöm is a munkájának azt a részét, amit valóban gyorsan és szakszerűen elvégez (pl. takarítás közben ablaktisztítás). Ugyanakkor feleslegesnek tartom, hogy olyan munkákat is elvégezzen, amit a lakásban lakó csak slendriánságból (nem tudom másképp megfogalmazni) nem csinál meg, pl. a zuhanyfülke oldalainak zuhanyozást követő letörlése vagy a tűzhelyen a kifutott, kicsorgott étel maradék azonnali letisztítása stb. Mert a takarítónő azért zömében ilyen apró, egymás után felgyülemlő kis rendetlenségekből keletkező koszt és rendetlenséget takarít fel. A másik gondom az időnként felfedezhető szakszerűtlenség, képzetlenség: háztartási gépek kezelésének hibája, háztartási vegyszerek alkalmazásával kapcsolatos hozzá nem értés, nem megfelelő módszerek és megoldások alkalmazása. Nálunk sok az antik bútor, de a nem megfelelő portörés miatt a nem tökéletes enyvezésű furnérdarabok bizony eltűnögetnek a bútorok éléről. A kézi csomózású "perzsaszőnyegeket ugyebár nem lenne szabad kirázni, mert a leszövő szálakat egyszerűen le lehet rázni a felvető szálakról. A konnektorból a két kéz használatával kell kihúzni a csatlakozó dugót, ellenkező estben kiránthatjuk a falból az egész dugaljat. Én a takarítógépet nem is merem elővenni, hogy a takarítónő használja, inkább magam tisztítom ki a szőnyegeket két-három havonta. Volt olyan takarítónő, aki a konyhai csempénél a hideg zsíroldót ráspriccelte az elzáró festett golyóscsapra, aminek következtében leoldódott a kék festék és szétkenődött.
2016. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
63%
Anyám takarító. Hiába pontozol le, akkor sem hívnék takarítót az otthonomba. Ő tisztességes. De éppúgy nem bízom a szerelőben sem, vagy egyes orvosokban sem. Ez nem lenézés, ez tény. Nem ismerem, nem hagyom a lakásban egyedül. Ha pedig én is otthon vagyok, akkor már takarítani is tudok.
2016. júl. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
95%

megtehetnem, hogy hivjak, de nem hivok. a napi rutinba siman belefer, hogy rendben tartsam a lakast, nem szakadok bele, napi 30 percet raaldozva kb 2 havonta kell nagytakaritast tartani ( es mivel kutyank is van, igy alap, hogy osszeporszivozok es fel is torlok minden nap). ha nem hagyom, hogy elszaladjon a haztartas, akkor siman meg tudom magam is csinalni. majd akkor lesz erdemes takaritot hivni, ha egyszer kikoltozunk ebbol a lakasbol, es mindent orvosi tiszta allapotban kell visszaadni a berlonek ( itt igy szokas).

egyebkent nem vagyok bizalmatlan, igy rabiznam a lakast masra, de nem szeretnem, mert lehet hogy en vagyok fura, de tenyleg szeretek takaritani :D

2016. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
88%

Mint takarítónő szólok a témához.

Nem szoktam senki szekrényében turkálni, max ha a vasalt ingeket be kell tennem, de inkább kiteszem őket. Viszek vagy 5 garnitúra rongyot, 2-3 féle tisztítószert (van ahol a vendég biztosítja ezeket), mindenhová jut tiszta rongy.

Lopni nem szoktam, sőt, van olyan vendégem akivel szoktunk ajándékozni, ha talál vmi finomat hoz nekem is és én szoktam a gyerekeknek csokit vinni:) Eddig nem volt rám panasz:)

2016. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sok dologra lenne pénzem, amit nem veszek meg/nem veszem igénybe. Szerintem ezzel mindenki így van. Attól mert most tudnék 50 Sportszeletet venni és nagyon is szeretem még nem fogom megvenni. 1. Mert felesleges ennyi, 2. mert nincs rá szükségem. Gondolom neked sem kell sokáig gondolkodni ahhoz, hogy találj kismillió olyan indokot, hogy valaki miért nem tart takarítónőt.
2016. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
# 5, vagyok, 14-es. Tisztellek, de gondolj arra, hogy nem mindenki ennyire tisztességes mint te.
2016. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
82%

nem ez volt a kérdés, de... én pl sajnálom az időt a takarításra. Annyit takarítottam életemben már, ez volt az első amit megtettem, amit lehetett. Azóta is jár. Ha tehetném nem hetente, hanem kétnaponta jönne.

sose turkált még a cuccaink közt amúgy. És mivel jóban lettünk az évek során, már idegennek se nevezném. Volt hogy elutaztunk, és ő jött virágotlocsolni, stb. Cucc meg nemhogy nem tűnt még el, hanem azt is megtalálta, amit elhagytunk :)

És nem azért ját, mert rendetlenek vagyunk, , hanem mert igenis kell nagyobb dolgokat csinálni. ok kiporszívózunk stb, de ő feltekeri a szőnyegeket is pl, ilyesmi. Nyilván ezt nem csináljuk minden nap. heti egyszer bőven elég .


Én viccesnek tartom a ne turkáljon a cuccom között... ilyenkor mindig elgondolkodom, aki így gondolkodik, ha valahova elmegy, ott turkál mások cucca közt?? vagy hogy jut ilyesmi eszébe egyáltalán??

2016. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
73%

Én viccesnek tartom a ne turkáljon a cuccom között... ilyenkor mindig elgondolkodom, aki így gondolkodik, ha valahova elmegy, ott turkál mások cucca közt?? vagy hogy jut ilyesmi eszébe egyáltalán??


Ne turkálásra gondolj. De a takarítónő, bejárónő pakolássza a cuccaidat, mert ez a dolga. A piperéidet a fürdőben, a fehérneműdet a szárítóról, kirakja szellőzni az ágyneműdet, stb. Nekem ezek a magánszférám részei, ne piszkálja őket senki.

2016. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
78%

nem akarják az intim szférába egy idegent beengedni.

ez egy bizalmi munka

2016. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
78%
A saját anyámtól sem viselem el, ha "turkál" a cuccaim között a saját lakásomban, pláne nem fogom egy idegentől.
2016. júl. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!