Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek hülyének, ha nem...

Miért néznek hülyének, ha nem akarok gyereket szülni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és sokan megbotránkoznak azon, hogy eszem ágában sincs gyereket vállalni (a távoli jövőben sem). Egyszerűen nem vágyom rá, nem lenne hozzá idegzetem, nem érdekelnek a gyerekek és kevés a fizum. És amúgy is túlnépesedés van ezen a bolygón. Akkor meg miért tekintenek sokan fogyatékosnak amiatt, hogy így döntök?
2010. ápr. 14. 13:42
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
23%

szerintem semmiképpen ne szülj, így is túl sok az idióta ezen a r*hadt Földön!!!

na pontozzatok kö*csögök!!!

2010. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
98%
Sztem ha valaki emiatt h.ének néz, akkor az az ő szegénységi bizonyítványa, ezzel is jelzi, hogy nem képes elfogadni más értékrendet.. tehát beszűkült.
2010. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
93%

-09:34! Ez egy uncsi elcsépelt indok! Attól hogy mi nem akarunk szülni, még nem utáljuk az anyánk mert ő szült vagy valami ilyesmi! Megmondom én mi lenne ha így gondolkozott volna! Akkor nem születtünk volna meg és így nem is gondolkozhattunk volna, nem is élnénk, és nem éreznénk semmit. Így hát azt sem hogy rossz nem élni. Ennyíí. Nagy szám, mi? :)

-Azt magyarázd már meg nekem hogy...! Tehát az ember kapott egy választási lehetőséget. Mert ugye mindenki eldöntheti hogy akar-e szülni vagy nem! Na most, ha nem lenne normális a 'nemet' választani akkor miért kaptuk volna a lehetőséget? Ahol két lehetőség van ott tuti fogják választani a szoktalanabbat is! Ha nem lenne normális nem szülni akkor csak annyit kellett volna tenni hogy nem kapunk választási lehetőséget. De miután van, ettől a ponttól teljesen természetes, hogy valaki a nemet válassza.

-Önzőség? Emberi tulajdonság, és semmi köze a gyerekhet. Legalább annyi önző apa és anya van mint ahány gyerektelen. Aki eleve nem volt önző csak azzá vált, akiben meg volt a lehetpség hogy önzetlen legyen abból csak kihozza esetlegesen egy gyerek, de nem ő okozza. Aki nem tud önzetlen lenni eleve, az egy gyerektől sem fog! És azt mondd már meg! Pl, én adományozok a kutyamenhelynek, ideiglenes befogadást, vállalok. a beteg gyerekeknek ajánlom az 1% százalékom, oda adományozom a felesleges tárgyaim és ruháim stb. Ezek csak példák és arra akarok rámutatni, hogy nem csak akkor lehetsz önzetlen ha gyereked van. Sőt azt kell mondjam ezek azonnali és sokkal nagyobb dolgok... Míg a gyerek? Legfeljebb befektetés. Na jó, lehet hogy egy orvos lesz belőle aki ezrek életét menti meg de sokkal nagyobb a valószínűsége hogy csak egy átlagos szürke ember lesz, sőt még az is lehet hogy egy gyilkos... Alapjában véve a gyerek önzőség. Mert miért akarsz gyereket? Mert TE szereted őket, mert TE családot akarsz, mert TE ki akarod teljesíteni az életed, mert TE szeretni akarsz valakit, nevelni, stb, te te te.... Ne mondd hogy te csakis azért szülsz hogy másnak jó legyen! Magadért (is) szülsz. És ez nem baj, ez így van jól...

-Amúgy felelősséget vállalsz ha pl én szülök? Hagyod hogy a gyerek egy kisérleti alany legyen mert szerinted mindenkinek az a dolga hogy szüljön és amint meglátom imádni fogom? És mi van ha nem? Akkor visszacsinálod vagy örökbe fogadod? Nézz körül hány gyerek van akit nem szeretnek! Akiknek lehet hogy az anyja csak az olyanok miatt szült mint te! Hány ember élete ment ezzel tönkre...

Az sem baj hogy így gondolkozol. A baj az hogy nem jók az érveid és hogy nem tudsz másokat elfogadni. Az egy dolog hogy nem értesz egyet valakivel, az ér de az már nem hogy lenézed azt aki más mint te.

2010. ápr. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
87%
Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy tuti nem a gyerektelen tehet arról hogy másnak nem lehet. Ha én szülök neki akkor sem lehet. Ez csak gyerekes irigység és értelmetlen...
2010. ápr. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek való gyerek, van akinek nem...

Van, aki elég intelligens és értelmes ahhoz, hogy ezt felismerje, belássa, van aki nem... (nah, ő a rossz szülő!)

Ennyi az egész!!! Nem több!

Nem erkölcsi, nem önzőségi kérdés, csupán egy döntés, ami minden embernek a sajátja és egy életre szól, így biztosan nem "hirtelen" elhatározás szüli!!! Ezért is és, mert semmi közünk mások életéhez, TARTSUK ezt tiszteletben!

2012. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt mondják, önző az, aki nem akar gyereket. Szerintem az is ugyanolyan önző, aki akar. Hiszen a saját örömére vállalja, és nekem senki ne mondja, hogy csak a társadalomért és a haza népességéért szült. Tehát mind a kettő önzés, de egyik sem káros a társadalomra, kivéve, ha szülsz egy gyereket, akiről nem gondoskodsz, esetleg egy csaló lesz, egy élősködő. Nagyon sok ilyen ember van. Ezzel szemben talán jobb, ha valaki aki tudja, hogy nem képes érdemben felnevelni egy gyereket, inkább a munkájával járul hozzá a társadalom jobblétéhez. Mert úgy is lehet. És ugye azért, mert valaki egyet-kettőt szül, még nem feltétlenül tett jót a társadalomnak.
2013. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
30%

Hahaha...

Én most ráismertem az egy évvel ezelőtti dacos énemre benned.

27 éves vagyok, idén tavasszal házasodtunk a párommal, aki 10 éve a mindenem. Ugyan ezeket a szavakat hangoztattam még egy évvel ezelőtt. Azóta persze nagyon megbántam minden afféle szavamat és az életem legnagyobb vágya egy baba.

Tartsd magadban ezeket az érzéseket, mert nem vet rád jó fényt ezt kimondani és mivel biztos vagyok abban, hogy meg fogod majd magad gondolni úgy is, sok felesleges megvetéstől véded meg magad.

Azóta nekem volt egy vetélésem is.... Azóta is ez van ebben, hogy a rossz gondolataim miatt ezt érdemeltem. Nagyon rossz érzés hidd el. És az is az, mikor egy 10 éves kapcsolatba, házasság után fogant babáról megkérdezik, hogy akartuk-e, mikor Ő volt életünk álma...

2013. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim válasza:
92%
Teljesen jogos kérdés. Nem szeretnék én sem gyereket mert én bevallom nem szeretem őket irritálnak, nekem se lenne hozzá idegzetem. Őnző okokból sem szeretnék amit én bevallok és vállalok is. Nem szeretném azzal tölteni az életem felét hogy egy életet nevelje gondoskodjam róla rá keressek rá menjen el a fizetésem. Lustaság miatt is igen mert magammal szeretnék foglalkozni vagy a párommal nem egy gyereket gondozni 20 éven át. Vannak hülye társadalmi normák amiknek ha valaki nemet mondd vagy nem akar részt venni benne le van hülyézve. Ki dönti el ki a társadalmi norma? Ha a társadalom megszakad akkor sem fogok szülni. Mert nem azért élek hogy a társadalomnak feleljek meg . Ugyan ez vonatkozik a házasságra nemi szerepekre stb. Én döntők a saját eletemről nem más. Akinek ez nem tetszik csúnyán mondva be kaphatja 😃😃😃
2018. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim válasza:
100%
Az meg hülye indok hogy azért szüljön valaki hogy legyen valaki aki segít öreg korában. Mi a garancia arra h nem romlik meg a kapcsolat a gyerkemmel és szarni fog ram öreg koromban. Semmi. Ne azért szüljön valaki h jajj öreg koromban gondoskodjanak rolam
2018. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 Sssaszem ***** válasza:
79%
Én meg azért nem fogok szülni, mert nem fogok ott cirkuszolni, hogy ez meg az az orvos nem tetszik nem tetszik a vérvétel meg a cukorterhelés az oxitocin amit sajnos fúzióban adnak. Nem fogok a kórházban flangálni. Inkább maradok a fenekemen.
2018. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!