Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek hülyének, ha nem...

Miért néznek hülyének, ha nem akarok gyereket szülni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és sokan megbotránkoznak azon, hogy eszem ágában sincs gyereket vállalni (a távoli jövőben sem). Egyszerűen nem vágyom rá, nem lenne hozzá idegzetem, nem érdekelnek a gyerekek és kevés a fizum. És amúgy is túlnépesedés van ezen a bolygón. Akkor meg miért tekintenek sokan fogyatékosnak amiatt, hogy így döntök?
2010. ápr. 14. 13:42
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
10%

1 még érni fogsz és lehet megváltozik ez az elképzelésed

2 amúgy is túlnépesedés van ezen a bolygón DE ez az ország meg fogy

2010. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
70%

Nyugi, én 38 éves nő vagyok, s nem akarok gyereket! (Nincs is gyerekem).

Sőt: férjhez sem akarok menni, mert nem akarok mosni, főzni, takarítani egy pasasra is. A legtöbb pasas mondjuk meg sem érdemli mindezt.

Én sem szeretem a gyerekeket, nincs idegzetem hozzájuk. Egyik barátnőm 14 éves lányától rosszul vagyok, mert elképesztő a viselkedése! Ha az én lányom lenne, már agyonvertem volna.... Hazudozik, linkeskedik, a saját anyját hülyének nézi, cigizik, tán még kábítózik is, nem tud viselkedni, az idegeimre megy! Az anyja néha rám bízza, de mellőlem elmegy fiúzni, nem hallgat rám, én igaz, nem fegyelmezem, nem az én lányom, ugyanakkor az anyja (barátnőm) rajtam keresi, kérdezősködik (megértem, az anyja), de mivel a lány link, szófogadatlan, nem érdekel, de egyébként pedig idegesít, ahogy viselkedik.

Volt párkapcsolatom, de nem kívánom vissza, elhatároztam, hogy ha lesz pasim, maradjon csak a saját lakásában, én is az enyémben, így a legjobb! Gyerek végképp nem kell nekem. Nincs is a mai világra értelme szülni, a nevetséges fizetésre, gazdasági helyzetbe????

2010. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
10%
Bárcsak anyád is így gondolkodott volna! Akkor most nem lennél itt.
2010. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
73%
2010. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz másokkal. A Te életed, a Te döntésed. Ez a Te dolgod, nem másé.
2010. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
92%
én örülök, hogy a többség szerint ne leköpni való az a nő, aki nem akar szülni. én 20 vagyok, nagy családban nőttem fel, így szeretnék babát a párommal. ám nem ítélem el azokat sem, akik számára ez elképzelhetetlen. egy gyerek felelősség, feladás, sok odaadást igényel és elhiszem, hogy ehhez nincs mindenkinek idegzete. szerintem olyan nőnek nem is kell gyerek, aki tudja magáról, hogy sosem lenne jó anya és valahányszor a gyerekére nézne biztosan szeretné, de ugyanakkor azt is érezné, hogy ez az egész börtön számára. mindenki a maga portáján söprögessen először. ismerek olyan nőket, akik nem szültek és nem is fognak, azt mondják teljes az életük és soha sem bánták meg. nem hiszem, hogy a gyerekek csak az élet értelmei, van, akinek más, ezt el kell fogadni. aki szeretne az vállaljon babát, de csak ízért elítélni valakit, mert ő nem akar elég primitív dolog.
2010. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
64%
Fogadjuk el végre, hogy nem vagyunk egyformák. Én is nagyon jól éreztem magam gyerek nélkül, állandó pasi nélkül. Engem más is lekötött, találtam elfoglaltságot. Egyik imádja a gyerekeket, másik nem. Egyik szereti a tökfőzeléket a másik a háta közepére sem kívánja. Hát nem jól van ez így? De igen. Tehát mindenki döntse el, hogy megsokszorozza-e önmagát vagy sem. Egyébként gyermeket vállalni nem éppen piskóta dolog. Rengeteg lemondás, felelősség, és ráadásul életed végéig tartó elhatározás, valamint (legyünk igazságosak) boldogság és egy csomó minden más jó is. Én 37 éves voltam mikor szültem, nem terveztem előre, nem is bántam meg, de nem hiszem, hogy szomorkodnék, ha mégsem lett volna gyermekem. Ez vagyok én. Ti pedig mások vagytok.
2010. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
73%

Én sem akarok gyereket, egyszerűen magammal szeretnék foglalkozni. Szerintem amúgy ez a jobbik eset, ismerek olyat akinek a szülei csak azért vállaltak gyereket mert húdejómóka, aztán mikor ráébredtek hogy felelősséggel jár a dolog, alig várták hogy felnőjön és elköltözzön..

Én pont emiatt nem akarok gyereket, nem akarok másért felelősséget vállalni, és igen, önző is vagyok, az időmet, pénzemet sem szeretném másra pazarolni és nem mellesleg a terhességfóbiám is van...

Lehet hülyének nézni de én így érzem jól magam. Ha valahova menni akarok, barátokkal lenni, akármi, nem az legyen már hogy a gyerek miatt nem lehet..

Egyébként engem nem érdekel mások mit gondolnak rólam emiatt, a barátaim nem néznem hülyének, mások véleménye meg nem érdekel.

2010. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
82%
Ez mindenkinek a szuverén magánügye, nincs rajta semmi ítélkezni való. Ha nem akarsz, ne szülj. Aki akar, szüljön. Szerintem anyának lenni a legcsodálatosabb dolog a Földön, de ez meg az én szuverén véleményem, amit csak azután tapasztaltam meg konkrétan, miután anya lettem. Ne törődj senkivel, a Te életed, a Te döntésed. De tényleg lehet hogy változni fog ez még, az a fontos, hogy legyél nyitott. Aki fogyatékosnak gondol, ott a probléma az ő készülékében van.
2010. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
70%

29 éves vagyok, én sem akarok az elkövetkezendő pár évben biztos nem - később, 33-35 körül lehet. Leírom, mitől függ.

Van barátom, nem élünk együtt, de azt már megbeszéltük, egyiküknek sem az az elképzelése, hogy én majd mosok, főzök, takarítok rá, ő meg nem csinál semmit! Hagyományos szereposztásban, ahogy a legtöbb középkorú házaspárnál látom (ne haragudjon ez a korosztály, tiszt. kiv.) semmiképp nem akarnék én sem családot, gyereket - de optimista vagyok, és bízom benne, ahogy egyre több fiatalabb párnál látom, hogy VAN alternatíva, vannak olyan férfiak, akik kiveszik a részüket. Neveltetés kérdése is, de olyat is látok, hogy anyuci kiszolgált,elkényeztetett kisfia is erőt vesz magán, mindenből kiveszi a részét, mert szereti a párját. Manapság már egyre több pár megosztja a házimunkát,gyermekkel kapcsolatos feladatokat - így nekem is lenne kedvem akár gyereket is vállalni. De úgy, hogy én mindenről lemondjak, feláldozzam az életem, az álmaim, az egyéni érvényesülésem, ráadásul mivel nincs magamra időm, lerobbanjak, és ezt még a szememre is vessék, erre hivatkozva megcsaljanak, stb. - na úgy nem. Ezen az oldalon is sokat lehet arról olvasni, milyen "jó" is a hagyományos szereposztás, és a férjek mennyire "megbecsülik" az őket kiszolgáló feleségüket... :(

2010. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!